Zavrieť

Porady

Dialničná nálepka

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Viete o tom, že ak si kúpite dilaničnú nálepku na rok 2006, tak daňovým dokladom je tá podložka, na ktorej je nálepka nalepená? Že vraj už sa bločky z ERP nedávajú. Je tam vyčíslená celková cena nálepky a DPH. Nemal by tam byť aj základ DPH?
Usporiadat
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

ahojte, tak z Vašich príspevkov som úplne mimo, ohľadom dialničnej známky som si vždy myslela, že je to cenina, a tie sa nikdy neúčtuju s DPH a teraz som v pomykove, lebo ja mam bloček na nákup dialničnej známky a tam je vyčíslená suma bez DPH a tiež som ju účtovavala na 518, ale ked sa ma uctovat na 538 tak mi k tomu ta DPH vobec nepasuje ...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

monikago Pozri príspevok
ahojte, tak z Vašich príspevkov som úplne mimo, ohľadom dialničnej známky som si vždy myslela, že je to cenina, a tie sa nikdy neúčtuju s DPH a teraz som v pomykove, lebo ja mam bloček na nákup dialničnej známky a tam je vyčíslená suma bez DPH a tiež som ju účtovavala na 518, ale ked sa ma uctovat na 538 tak mi k tomu ta DPH vobec nepasuje ...
Monika, DN bola ceninou a účtovala sa na 538. Teraz (asi 3. rok) DN už nie je poplatok štátu (ostatné dane a poplatky), ale výber a použitie spravuje dialničná spoločnosť.
DN je služba / zdaniteľné plnenie z pohľadu DPH, cena obsahuje aj 19% DPH.
Uniklo ti však to podstatné, že daňovým dokladom je podklad, na ktorom je DN nalepená v čase jej kúpy; preto účtenka o zaplatení neobsahuje DPH. Aby si mohla odpočítať DPH, potrebuješ mať v účtovníctve ten podklad = daň. doklad (ale to ty vieš). A keďže je to služba, účtujeme teraz na 518.
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

liba2 Pozri príspevok
Monika, DN bola ceninou a účtovala sa na 538. Teraz (asi 3. rok) DN už nie je poplatok štátu (ostatné dane a poplatky), ale výber a použitie spravuje dialničná spoločnosť.
DN je služba / zdaniteľné plnenie z pohľadu DPH, cena obsahuje aj 19% DPH.
Uniklo ti však to podstatné, že daňovým dokladom je podklad, na ktorom je DN nalepená v čase jej kúpy; preto účtenka o zaplatení neobsahuje DPH. Aby si mohla odpočítať DPH, potrebuješ mať v účtovníctve ten podklad = daň. doklad (ale to ty vieš). A keďže je to služba, účtujeme teraz na 518.
Liba 2, citujem kúsok z odpovede DR,podľa nich 538, síce z otáznikom, ale ten zrejme nechali pri kopírovaní.Tiež som to mala zaúčtované na 518, veľa sa tu o tom písalo, že prečo 518. Dala som podľa DRSR 538 a dám si k tomu ich odpoveď.
"na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Podľa § 71 ods. 4 písm. b) z. č. 222/2004 Z. z. o DPH v znení neskorších predpisov za faktúru sa považuje aj podkladová časť nálepky, ktorou sa preukazuje zaplatenie úhrady za užívanie diaľnic. Z uvedeného dôvodu si nemôžete uplatniť celú sumu do nákladov. Ak ste kúpili diaľničnú známku v máji 2009 /platnosť od 1.1.2009 do 31.12.2010/ diaľničná známka sa časovo nerozlišuje. Nákup diaľničnej známky sa účtuje na účet 538?Ostatné dane a poplatky."
Pekné preklepy, že
5 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Telefónne poplatky sú tiež poplatky ? ... podľa nich asi áno
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

liba2 Pozri príspevok
Telefónne poplatky sú tiež poplatky ? ... podľa nich asi áno
Skúsime zadať dopyt na DRSR,
Dopyt: Poplatky za telefón účtujeme na 518, alebo na 538?
Odpoveď : na 538? v prípade T-comu a 518? v prípade T-mobile, Orange, môžete aj 548? veď to súvisí aj s Vašou hospod. činnosťou
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Prosím Vás, viem, že k odpočtu DPH treba podkl.časť DN, ale neviem či tam náhodou netreba aj tú časť z EČV? Tá je dôležitá pre koho, pre policajtov?

Ďakujem
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

L-M Pozri príspevok
Prosím Vás, viem, že k odpočtu DPH treba podkl.časť DN, ale neviem či tam náhodou netreba aj tú časť z EČV? Tá je dôležitá pre koho, pre policajtov?

Ďakujem
-doklad o kúpe DZ+podložku, dať do účtovníctva, nárokovať vratku DPH
-nálepku nalepiť na čelné sklo vozidla
-časť s EČV mať v aute pre prípad kontroly policajtom
4 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

truch Pozri príspevok
-doklad o kúpe DZ+podložku, dať do účtovníctva, nárokovať vratku DPH
-nálepku nalepiť na čelné sklo vozidla
-časť s EČV mať v aute pre prípad kontroly policajtom
Ďakujem pekne za postup, takže časť s EČV netreba doložiť do účtovníctva ani na konci roku,resp zač. druhého?

prajem pekný deň
Naposledy upravil L-M : 22.04.10 at 10:43
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

L-M Pozri príspevok
Ďakujem pekne za postup, takže časť s EČV netreba doložiť do účtovníctva ani na konci roku,resp zač. druhého?

prajem pekný deň
Myslím že nie, veď daňový doklad máš, ale môžeš si to pripnúť ak máte viac áut, aby bolo jasné, že si nenárokuješ 4 ročné nálepky na 3 autá
1 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

truch Pozri príspevok
Myslím že nie, veď daňový doklad máš, ale môžeš si to pripnúť ak máte viac áut, aby bolo jasné, že si nenárokuješ 4 ročné nálepky na 3 autá
Ešte raz veľmi pekne ďakujem
Bodík udeliť nemožem- teda príspevok označiť ako užitočné

Prajem pekný deň
0 0
Věra Deptová Věra Deptová

Věra Deptová je offline (nepripojený) Věra Deptová

monikago Pozri príspevok
ahojte, tak z Vašich príspevkov som úplne mimo, ohľadom dialničnej známky som si vždy myslela, že je to cenina, a tie sa nikdy neúčtuju s DPH a teraz som v pomykove, lebo ja mam bloček na nákup dialničnej známky a tam je vyčíslená suma bez DPH a tiež som ju účtovavala na 518, ale ked sa ma uctovat na 538 tak mi k tomu ta DPH vobec nepasuje ...
Praktická príručka Ing.Anna Cenigová : platby za dialničné známky a DPH na odpočítanie = 518,343/321
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dočítala som sa, že už začali predávať DN 2011. Pozastavila som sa nad tým, pretože som začala uvažovať, akú DPH vytlačili na kupón?
Vymysleli "filištínsky":
ScreenHunter_13.jpg  
2 0
MAGDALIENKA MAGDALIENKA

MAGDALIENKA je offline (nepripojený) MAGDALIENKA

Fenomenálne. Aku sadzbu DPH si mam uplatnit, ked som kupila dialnicnu znamku na rok 2011 v 29/12/2010?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

MAGDALIENKA Pozri príspevok
Fenomenálne. Aku sadzbu DPH si mam uplatnit, ked som kupila dialnicnu znamku na rok 2011 v 29/12/2010?
Uplatníš si 19 %.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MAGDALIENKA Pozri príspevok
Fenomenálne. Aku sadzbu DPH si mam uplatnit, ked som kupila dialnicnu znamku na rok 2011 v 29/12/2010?
Ak máš podkladovú časť nálepky, pretože len na jej základe si môžeš odpočet dph uplatniť. Na nej máš aj sadzbu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rozalka Pozri príspevok
Dočítala som sa, že už začali predávať DN 2011. Pozastavila som sa nad tým, pretože som začala uvažovať, akú DPH vytlačili na kupón?
Vymysleli "filištínsky":
A čuduješ sa v dnešnom demokratickom svete. Veď predsa máme právo voľby, či?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať