Zavrieť

Porady

chcem zacat podnikat,ak mozete moze mi niekto odpovedat

chem zacat podnikat porpri zamestnani. moja cinnost by bola prevadzkovanie stankov na jarmokoch a roznych inych akciach....chcem sa opytat ako je to s odvodmi ???stanok nebudem pravidelne prevadzkovat niekedy mozno ai raz za mesiac....odvody budem musiet platit stale alebo ako??? ci su nejake vynimky??? za vase odpovede dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri súbehu zamestnania a podnikania - v prvom roku podnikania odvody do zdr.poisťovne neplatíš. Keď budeš vybavovať ŽL, nezaškrtávaj, aby ti prihlášku do ZP vybavoval ŽU. Choď do ZP do 8 kal. dní osobne, a v prihláške SZČO si urči vymeriavací základ nula.

    sociálna poisťovňa - v prvom roku podnikania - minimálne do 30.6.2012 - odvody platiť nebudeš. Či sa staneš povinným platitelom od 1.,7.2012, závisí od tvojich príjmov=tržieb (nie zisku) za rok 2011. Ak presiahnu 12-násobok min.vymer.základu, od 1.7.2012 budeš povinným platitelom bez ohladu na to, aký zisk si dosiahol a či si zamestnaný.

    (min.vymer.základ pre rok 2012 je 339,89€ mesačne)

    1cartman je offline (nepripojený) 1cartman

    1cartman
    veronikasad Pozri príspevok
    Pri súbehu zamestnania a podnikania - v prvom roku podnikania odvody do zdr.poisťovne neplatíš. Keď budeš vybavovať ŽL, nezaškrtávaj, aby ti prihlášku do ZP vybavoval ŽU. Choď do ZP do 8 kal. dní osobne, a v prihláške SZČO si urči vymeriavací základ nula.

    sociálna poisťovňa - v prvom roku podnikania - minimálne do 30.6.2012 - odvody platiť nebudeš. Či sa staneš povinným platitelom od 1.,7.2012, závisí od tvojich príjmov=tržieb (nie zisku) za rok 2011. Ak presiahnu 12-násobok min.vymer.základu, od 1.7.2012 budeš povinným platitelom bez ohladu na to, aký zisk si dosiahol a či si zamestnaný.

    (min.vymer.základ pre rok 2012 je 339,89€ mesačne)
    dakujem za info, ale este predsa len nieco

    zdravotna....takze rok by som neplatil.a ak by sa mi darilo a po roku by som pokracoval v podnikani uz by som asi platil z trzieb

    socialka---ak som spravne pochopil 12x339,89 = 4078,68€ x 12= 48 944€ takze ak rocne nedosiahnem trzby 48 944€ nemusim platit

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečo násobíš 2 *12-imi?
    rok má 12 mesiacov a nie 24
    12*12=144
    Naposledy upravil KEJKA : 10.07.11 at 12:32 Dôvod: upravené, aby súhlasy mali opodstatnenie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1cartman Pozri príspevok
    dakujem za info, ale este predsa len nieco

    zdravotna....takze rok by som neplatil.a ak by sa mi darilo a po roku by som pokracoval v podnikani uz by som asi platil z trzieb

    socialka---ak som spravne pochopil 12x339,89 = 4078,68€ x 12= 48 944€ takze ak rocne nedosiahnem trzby 48 944€ nemusim platit
    ZP od 1.1.2013 z vymer.základu z ročného zúčtovania zdr.poistenia (pri súbehu zamestnania a podnikania neplatí minimum)

    SP - povinná registrácia ak tržby presiahnu 4078,68€ - bez ohladu na počet mesiacov podnikania.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    KEJKA Pozri príspevok
    prečo násobíš 2 *12-imi?
    rok má 12 mesiacov a nie 24
    Kejka malo byť rok má 12 mesiacov a nie 144

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Ešte jedna pripomienka, to čo sa predo mnou písalo, je momentálne pravda, ale chystá sa veľký reforma odvodová....tak kto ho vie ako to celé bude,.....za rok 2012 už RZZP budú vykonávať iba ZP.....pán Boh zaplať za to...a chystá sa aj doúčtovanie sociálnych odvodov......tak kto ho vie, ako to celé bude....

    chcem zacat podnikat,ak mozete moze mi niekto odpovedat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.