Zavrieť

Porady

Trojstranný obchod

Dobrý deň,

možete mi niekto poradiť s tým, že či dobre postupujem v takomto prípade:
sme druhým odberateľom pri trojstrannom obchode. Predmetom obchodu je hardvér a softvér. Softvér je na účely DPH považovaný za službu ( par. 15 odst. 8, písm. d)

Môže byť predmetom trojstranného obchodu?

Neviem na aký riadok mám tento softvér ( službu ) uvádzať. V Intrastate sa nevykazuje, z toho mi vyplyva, ze by som to mala uviest na riadok 09, 10 DP ale zaroveň ide o trojstranný obchod, ktorý je uvadzaný na riadku 11, 12 DP k DPH. Ja som to zatial dala na riadok 09, 10 aby som tovar uvedený v Intrastate mala v rovnakej vyske ako na DP k DPH.

dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    trojstranný obchod § 45sa týka len tovaru (hardware) takže daň za HW sauvedie na r. 11 a 12.
    dodanie SW je služba , neuvádza sa v intrastate, neviem ako si to budete navzájom fakturovať, ako máte uzavretú zmluvu ale v konečnom dôsledku sa na vás prenesie daňová povinnosť § 15 ods. 8 a tú uvediete na r. 9 a 10.
    ešte raz trojstranný obchod odvod podľa §69 ods. 7. , riadky 11 a 12 sa týkajú len tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.