Zavrieť

Porady

Vypratanie bytu po drazbe

Ahojte,

chcem sa spytat, ako je to s "vypratanim" povodnych majitelov po uspesnom vydrazeni bytu? Povodni majitelia neotvarali dvere ani drazobnej spolocnosti v pripade obhliadky bytu, takze predpokladam, ze sami od seba neodidu.

Neviete ako je to sudnou cestou, ako dlho to trva, kto plati trovy a podobne?

DAKUJEM!!!
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Gladiator in arena consilium capit...
Cum tantum bellum omitteret libero ....
0 0
snakep snakep

snakep je offline (nepripojený) snakep

Mal by som otázku:
- mám zaujem kupiť byt cez dražbu
- kupim a budem jeho vlastnikom
- no čo viem majiteľku už dlho nevedia zohnať a verim že ani na obhliadky nepríde
- ako je to potom s vyprataním (majiteľka sa dlhodobo nezdržiava, nevie sa jej nik dovolať)
- a taktiež by ma zaujimalo, padla tu dobra myslienka že ak budú susedia vedieť, alebo citiť plyn a bude podozrenie že to ide z bytu kt. by som bol už novým vlastníkom - pri ohrození majetku prídu hasici a ja nakoniec vymenim zamku a nik tam dlho nebude ako potom?
0 0
nepravnik nepravnik

nepravnik je offline (nepripojený) nepravnik

Tak toto je zábava čítať. Ale aj poučná. Asi je zbytočné zakladať novú tému podľa doporučenia administrátora, môže sa pokračovať v tejto, lebo je veľmi podobná.
Ja mám takúto situáciu. Som podielovým spoluvlastníkom v jednej polovici dvoch bytov. pôvodne patrili do BSM a vzhľadom k tomu, že sme sa ani do troch rokov nevyporiadali, tak sme sa stali 1/2 spoluvlastníci a je to aj na LV. Na základe vzájomnej dohody s bývalou a pripravenou zámennou zmluvou sa mám stať výlučným majiteľom obidvoch bytov. Ako výmenu zas ja dám bývalej polovicu z inej nehnuteľnosti, ktorú sme taktiež vlastnili ako podielový spoluvlastníci a ešte jej doplatím. S takýmto riešením sme súhlasili, s tým, že každá strana si na svoje náklady vyprace novonadobudnuté nehnuteľnosti. zatiaľ by to bolo OK, ale je tu háčik. V každom byte býva jeden môj synáčik, obaja dospelý, zdravý a schopný sa postarať o seba, a majú aj svoje priateľky.
Synovia zostali bývať v bytoch bez akejkoľvek zmluvy, veď, čo spisovať so synmi, ak ja som po rozvode radšej odišiel bývať preč, aby som bývalú radšej ani nevidel, a aj tá tam zostala ešte dva roky bývať . Nenamietal som nič, čiže podľa Vás odborníkov som s tým konkludentne súhlasil, veď platili nájomné / aspoň mamička za nich/. Bohužiaľ však sa synáčikovia nesprávali tak, aby si zaslúžili aby som ich tam nechal bývať, a nakoniec ja mám novú rodinu a dieťa, a aj potrebujem peniaze, tak som sa rozhodol, že byty predám. Asi tu nemôžem a ani nechcem použiť buch buch metódy, ale rád by som hoci aj pomalšie, ale legálne vypratal byty. Potrebujem Váš názor / možno že jednotný/ na postup pri vyprataní. Ďakujem Vám.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ako členovia rodiny majú v byte právo bývania a teda nárok na náhradný byt. Ak budeš chcieť ako vlastník byty predať, zožeň im nejaké primerané nájomné byty (nájom si budú platiť oni). Ak by nesúhlasili, tak normálne vypratanie súdnou cestou.
Ak budeš na tom trvať, musia ti platiť za užívanie tvojejich nehnuteľností (naviac okrem nákladov).
3 0
nepravnik nepravnik

nepravnik je offline (nepripojený) nepravnik

Pre info: ja som sa rozviedol. Bývalá teda už nie je som mnou v žiadnom príbuzenskom vzťahu a teda ani rodinnom. To chápem a toto asi netreba riešiť.
Deti som / zatiaľ / nevydedil a ani neodvrhol, tak ako oni mňa. Biologicky však a aj právne teda sú moji blízky v priamom rade. Napriek tomu, že oni so mnou nechcú a ani neudržiavajú žiadne kontakty / mimo účasti na súdnych sporoch čo máme spolu za iné veci - napríklad ma o niečo obrali/ sú teda naďalej mojimi synmi. Neviem síce ako je z právneho hľadiska posudzovaný status - rodinný príslušník, alebo ako Vy píšete člen rodiny, ale majme za to, že je to člen rodiny.
Tu je teda na mieste jednoznačná otázka: je člen rodiny - syn, ktorý býval a aj teraz býva v byte, ktorého vlastník je mama a otec, ale po naplnení dohody o vyporiadaní podielového spoluvlastníctva bude výlučne iba otec, oprávnený bývať naďalej v tom byte, aj keď jeho otec s tým nesúhlasí? Ak je na to syn oprávnený, tak za akých podmienok?
Ak nie je syn oprávnený bývať v byte, ktorého je jediným vlastníkom otec, a otec nesúhlasí s tým aby tam býval, je mu otec povinný dať náhradné ubytovanie, náhradný byt, alebo iba zabezpečiť / to chápem tak, že ja mám synovi u niekoho vybaviť nájom, napríklad v hoteli/ náhradné ubytovanie ?
Ak nepríjme ani jednu z ponúk, tak môžem podať na súd žiadosť o vypratanie? nestačí iba preukázať LV a s Notárom ich vypratať? / nikoho nechcem buch buch/
O ktoré paragrafy sa jeho práva opierajú?
Ďakujem Vám.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

nepravnik Pozri príspevok
...
Tu je teda na mieste jednoznačná otázka: je člen rodiny - syn, ktorý býval a aj teraz býva v byte, ktorého vlastník je mama a otec, ale po naplnení dohody o vyporiadaní podielového spoluvlastníctva bude výlučne iba otec, oprávnený bývať naďalej v tom byte, aj keď jeho otec s tým nesúhlasí? Ak je na to syn oprávnený, tak za akých podmienok?
Ak nie je syn oprávnený bývať v byte, ktorého je jediným vlastníkom otec, a otec nesúhlasí s tým aby tam býval, je mu otec povinný dať náhradné ubytovanie, náhradný byt, alebo iba zabezpečiť / to chápem tak, že ja mám synovi u niekoho vybaviť nájom, napríklad v hoteli/ náhradné ubytovanie ?
Ak nepríjme ani jednu z ponúk, tak môžem podať na súd žiadosť o vypratanie? nestačí iba preukázať LV a s Notárom ich vypratať? / nikoho nechcem buch buch/
O ktoré paragrafy sa jeho práva opierajú?
Ďakujem Vám.
Téma Aký je právny vzťah dieťaťa k bytu rodičov? má podobný obsah, len je spred dvoch rokov ...
0 0
nepravnik nepravnik

nepravnik je offline (nepripojený) nepravnik

Ďakujem za radu pozrieť si tému Aký je právny vzťah dieťaťa k bytu rodičov?,
V tejto spleti tém sa trošku ťažšie hľadá a najmä mladšiemu členovi, tak pomôže aj takéto navedenie na podobnú tému.
Priznám sa ale, že po jej prečítaní som omnoho múdrejší nebol. Spravil som si asi takýto predbežný názor:
Ak som majiteľom bytu, a v byte býva môj syn, ktorý je dospelý, zdravý a schopný sa sám o seba postarať, a v byte býva na základe toho, že ako dieťa v ňom býval predtým spolu s rodičmi a po ich rozvode ho tam rodičia nechali bývať bez určenia času / bez písomnej zmluvy, ale so súhlasom, hoc aj konkludentným, s tým, že si bude hradiť všetky náklady spojené s užívaním bytu/ má tam nie p r á v o , ale m o ž n o s ť bývať, pokiaľ sa ja ako majiteľ bytu nerozhodnem, že ho tam už nechcem. S najväčšou pravdepodobnosťou by som mal postupovať asi tak, že mu pošlem výzvu na opustenie bytu a vypratanie, ak to bude mať oporu v zákone, tak mu zabezpečím primeraný prenájom bytu u niekoho cudzieho s tým, že to si platí sám, a ak neodíde, a ja nesúhlasím s jeho ďalším bývaním v byte, tak môžem podať na súd žalobu na vypratanie bytu. / mávať LV a dúfať, že niečo policajti, alebo notár, exekútor pomôžu bez súdneho rozhodnutia je nereálne/. Je to takto správne?
0 0
moria moria

moria je offline (nepripojený) moria

Pokial ako majitel nemozem skontrolovat stav instalacii a spotrebicov, nemozem garantovat ani ich bezpecnost.
Odpojit energie !

Ani elektrickú energiu nedokážeš odpojiť, pokiaľ si pôvodný vlastník platí účty. Pre elektrárne je pôvodný vlastník ich obchodný partner a ty ako vlastník nemáš nárok. Takto to je aspoň v ZSE. Viem o tom svoje.
0 0
moria moria

moria je offline (nepripojený) moria

Mal by som otázku:
- mám zaujem kupiť byt cez dražbu
- kupim a budem jeho vlastnikom
- no čo viem majiteľku už dlho nevedia zohnať a verim že ani na obhliadky nepríde
- ako je to potom s vyprataním (majiteľka sa dlhodobo nezdržiava, nevie sa jej nik dovolať)
- a taktiež by ma zaujimalo, padla tu dobra myslienka že ak budú susedia vedieť, alebo citiť plyn a bude podozrenie že to ide z bytu kt. by som bol už novým vlastníkom - pri ohrození majetku prídu hasici a ja nakoniec vymenim zamku a nik tam dlho nebude ako potom?


Už si vydražíl? Na výmenu zámku potrebuješ LV, tak to certifikovaný zámočníci vyžadujú. Ak aj svojpomocne otvoríš byt dávaj pozor na to aby ten kto tam má osobné veci nepodal trestné oznámenie že mu niečo zmizlo (napr. hotovosť). Niekto tvrdí že je dobré prizvať notára na súpis hnuteľného majetku ale neviem si predstaviť ako bude spisovať všetky drobnosti napríklad v šuflíkoch. Na vysťahovanie samozrejme potrebuješ právoplatné súdne rozhodnutie. Ani polícia ti nepríde asistovať pri svojpomocnom vysťahovaní. Poznám prípad keď človek sa išiel domáhať svojej nehnuteľnosti a tí pôvodní zavolali na neho políciu a on mal opletačky, pýtali od neho súdne rozhodnutie. Celý zákon o dobrovoľných dražbách je na hlavu postavený a vôbec nechráni vydražiteľov. Pôvodný vlastník môže napadnúť dražbu za trebárs aj malú procesnú chybičku, alebo len si zmyslí že nesúhlasí s cenou za ktorú sa to vydražilo. Napíše žalobu, podá ju na súd a zároveň informuje kataster o začatom súdnom konaní. Kataster ti vyznačí poznámku na Lv a môžeš čakať roky kým niečo sa vyrieši. Aj o tom viem svoje.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
moria Pozri príspevok

...
Pôvodný vlastník môže napadnúť dražbu za trebárs aj malú procesnú chybičku, alebo len si zmyslí
že nesúhlasí s cenou za ktorú sa to vydražilo. Napíše žalobu, podá ju na súd a zároveň informuje kataster o začatom súdnom konaní. Kataster ti vyznačí poznámku na Lv a môžeš čakať roky kým niečo sa vyrieši. Aj o tom viem svoje.
...súhlasí - nesúhlasí ...

Nuž snáď sa dá aj takým spôsobom urobiť , že peniaze budú vydražiteľom vyplatené až po vyprataní bytu ...

Potom si už pôvodný vlastník môže iba pískať ...
0 0
sisulik1111 sisulik1111

sisulik1111 je offline (nepripojený) sisulik1111

pozdravujem všetkých... my máme opačný problém... dostali sme sa don sami... neuvážene a sice... kupili sme byt od s. r. o., ktorá dostala od banky na výstavbu bytov úver... byt sme v hotovosti vyplatili... s.r.o. sa síce zaviazala, že zruší záložn právo v prospech svojej banky, ale neurobila tak, a úver prestala splácat... teraz nám banky vypisuje, že ak nezaplatíme 500 tis. eur byt nám ide do dražby...volala som do jeho banky, že čo mam robiť, že my sme za byt riadne zaplatili, tak mi povedali, že to je nás probleém... konateľ už nie je konateľom a firmu predal do ameriky... najnovšie mi pracovník banky povedal, že sa mame zučastníť dražby, a NÁŠ byt si este raz kupit... no a za čo???? neviete mi nikto poradiť??? nemate s tym skusenost??? podali sme aj trestné oznámenie, ale to nam situaciu vobec neriesi... my budeme prave asi tí, ktorí nebudu vobec spolupracovať so znalcom a dražobníkom... len ja fakt neviem, ako dalej... mam dve male deti...:-((((
0 0
Šteruská Šteruská

Šteruská je offline (nepripojený) Šteruská

Dobrý deň,chcem prispieť svojou skúsenosťou s vydraženou nehnuteľnosťou.Žiaľ nie dobrou.Léta páne 2010 09.februára.sme vydražili nehnuteľnosť v Novej Dedinke.Predali sme byt,aby sme mali na dražobnú zábezpeku,zobrali úver a založili nehnuteľnosť.19.02.2012 predošlá majiteľka podala na príslušnom súde návrh na neplatnosť dražby.Dôvody si našla,kto chce si nájde.Hlavným dôvodom bolo medzi riadkami,že sme to vydražili my,inakšie by nič nerobila.A čakáme,úver platiť musíme,hoci sme sa dostali do nepríjemných situácii,nehnuteľnosť nemôžeme predať,vymeniť,prenajať dlhodobo,zveľađovať,lebo nevieme,ako dopadne súd na ktorý čakáme už pomaly päť rokov.Mali sme šťastie,majiteľka odišla sama a hneđ,ako sme mali LV v rukách,tak sme všetkých odhlásili z trvalého pobytu,lebo nám chodili samý fešný chlapci až do domu.Pokiaľ sa zákon o dražbách nezmení,ale hlavne,aby sa vydražiteľ-kupujúci dostal k svojej vlastnej nehnuteľnosti,ktorú si kúpy za nemalý peniaz,nikdy sa žiadnej nezúčastním a každému odporúčam,aby si to nie dvakrát,ale 100 krát rozmyslel.Nechápem a nikdy nepochopím,ako môže zákon chrániť ľudí,ktorý sú chronický neplatiči,majú napr.30 exekúcii a ešte majú toľko drzosti,že ak to niekto za nich zaplatí,majú väčšie práva,ako ten,kto je nový vlastník.Ak si kúpim 10 rohlíkov,tak chcem ich aj mať v taške,konzerva musí mať určitý obsah náplne,šalát,ktorý si kúpime v bufete musí mať 10-20 dkg a dávame pozor,či toľko aj máme.Ak sa jedná o tak vysoké finančné čiastky,akou je kúpa nehnuteľnosti,tak zákon nechráni vlastníka ničím!!!!!Kde je ochrana majetku???Kde je nedotknuteľnosť majetku???Nuž potom nezostáva nič iné iba to riešiť tak ako to uvádzajú predošlý diskutéri.Ja by som dodala,že nech sa udeje čokoľvek,nech sa to deje v tichosti s mierou a rozvahou.Vždy sa nájde vhodné riešenie.Poteší ma,ak dodáte nové diskusné príspevky a aj kompetentný by sa mohli konečne rozhýbať a urobiť nápravu a zmenu v zákone o dražbách,tak,ako sa urobili zmeny v nájomných vzťahoch,kde neplatič musí opustiť po ukončení nájomného nehnuteľnosť a súdiť sa môže a môže.Keđ pozerám,koľko je nehnuteľností v dražbách a keđ pozriem,koľko majú dotyčný exekúcii,tak sa nečudujem,že všetko stojí a nikto nechce po nedobrých skúsenostiach po dražbe do takého riskantného a šialeného činu.Ďakujem každému za prečítanie a ešte raz nie nie nie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nechápeš? Lebo sociálny štát. Chráni lumpov a grázlov. Poctivec je chránený len v tom, že musí platiť dane, ostatné je pre štát nepodstatné....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať