Zavrieť

Porady

internetový obchod

Dobrý večer, mám eshop a robím takto:
príde objednávka, potvrdím, zabalím tovar a do balíku vložím predfaktúru.
Ide o dobierku, keď mi nabehnú peniaze na účet, vystavím faktúru a pošlem zákazníkovi. Deň dodania na faktúre uvediem dátum prijatia peňazí.
Prosím vás je to takto správne?
A ešte prosím vás, dalo by sa to nejako jednoduchšie bez predfaktúr?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JankaV Pozri príspevok
    Dobrý večer, mám eshop a robím takto:
    príde objednávka, potvrdím, zabalím tovar a do balíku vložím predfaktúru.
    Ide o dobierku, keď mi nabehnú peniaze na účet, vystavím faktúru a pošlem zákazníkovi. Deň dodania na faktúre uvediem dátum prijatia peňazí.
    Prosím vás je to takto správne?
    A ešte prosím vás, dalo by sa to nejako jednoduchšie bez predfaktúr?
    Ďakujem
    Prečo predfaktúru? ak rovno dodáš tovar, tak prilož riadnu faktúru.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    trochu problém robia iba neprevzaté dobierky. Hlavne tie na konci zdaňovacieho obdobia, ktoré sa vrátia až keď je daňové priznanie hotové

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Ďakujem, a ešte nestačil by len doklad z ERP. Aspoň v prípadoch, keď je to len pár eur?
    Dakujem

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    JankaV Pozri príspevok
    Ďakujem, a ešte nestačil by len doklad z ERP. Aspoň v prípadoch, keď je to len pár eur?
    Dakujem

    niektori to riešia aj tak, ale je to podľa mňa komplikovanejšie. Lebo potom treba presne v banke sledovať, ktoré peniaze prídu za faktúry a ktoré za tie, kde bol blok z registračky. Alebo použiť dobierku nie na účet ale v hotovosti, ale tá je zase drahšia. naviac, zase sú tu neprevzaté dobierky, keď bude treba robiť storno dokladu v registračke.

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Jednoduchsie je hned do balicka davat fakturu. Ved aky mas na 100 odoslanych objednavok vratenych balickov?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Dáša_ Pozri príspevok
    trochu problém robia iba neprevzaté dobierky. Hlavne tie na konci zdaňovacieho obdobia, ktoré sa vrátia až keď je daňové priznanie hotové
    JankaV Pozri príspevok
    Ďakujem, a ešte nestačil by len doklad z ERP. Aspoň v prípadoch, keď je to len pár eur?
    Dakujem
    Vystavujte rovno faktúry. Deň dodania tovaru = deň odovzdania balíka na poštu.

    V prípade neprevzatia dobierky vyhotovíte storno faktúry, ak je to už v následujúcom zdaňovacom období, tak dobropis.

    Postup s použitím dátumu prijatia peňazí na účet ako dátumom dodania tovaru je neštandartný a povedie k sankciám zo strany daňového úradu.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    JankaV Pozri príspevok
    Ďakujem, a ešte nestačil by len doklad z ERP. Aspoň v prípadoch, keď je to len pár eur?
    Dakujem
    Pokiaľ nemáte peniaze za tovar ihneď, je nesprávne postupovať týmto spôsobom. Narobíte si tým zbytočne kopec naviac práce a problémov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.