Zavrieť

Porady

podvod s ojazdeným vozidlom -nechcú vrátiť peniaze!!!

Dobrý večer.

Potrebovala by som veľmi súrne poradiť.
Mám hrozne veľký problém. Pred 2 mesiacmi som kúpila ojazdené vozidlo od jednej z najväčších spoločnosti zo Slovenska. Pred týždňom my zavolali a oznámili my, že auto je blokované na polícii (je v exekúcii)a tým pádom sa nedá odhlásiť a vlastne ani prepísať na moju osobu. Táto nemenovaná spoločnosť vo svojich všeobecných obchodných podmienkach garantuje že na vozidle nie je žiadna ťarcha ...atď.
Zavolali my vlastne s tým, že vozidlo mám vrátiť na pobočku s tým, že si môžem vybrať z ich ponuky nejaké iné v tej cene alebo vyššej.
Ale ja som do toho vozidla ktoré som si od nich kúpila už investovala za opravu okolo 700€, lebo som s ním chcela ísť na dovolenku mimo krajiny. Oni my povedali, že samozrejme tú sumu my vykompenzujú.
Ale do dnešného dňa sa nenašlo žiadne vozidlo pre mňa vyhovujúce tak som ich žiadala o vrátenie kúpnej ceny plus investované peniaze. A tak nastal problém...samé výhovorky, že je tam možná len výmena vozidla.Nie vrátenie peňazí.
Dala som im ešte týždeň na nájdenie vhodného vozidla.
Preto Vás všetkých véééľmi pekne prosím čo mám ďalej robiť....ako postupovať...sklamali ma a preto už asi ani nechcem od nich nejaké iné vozidlo...Proste chcem len naspäť svoje peniaze....A chcem už mať kľud....lebo som už s nervami v koncoch....
Prosííím o radu...
Vopred Vám ďakujem
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pred 2 mesiacmi kúpené vozidlo, nie je prepísané na nového majitela a to prečo? načo si čakala do teraz? pri "kúpe" si podpisovala nejakú zmluvu?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katkaeli katkaeli

katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

áno podpisovala kúpnu zmluvu a jedno tlačivo, že im nechávam originál technický preukaz aby mohli vozidlo odhlásiť. Následne my povedali, že do 30 dní my zašlú doklady domov aby som si mohla vozidlo prepísať na seba. Ja som im volala už skôr ako vypršala tá doba ale stále sa vyhovárali, že sa to rieši a že na nasledujúci týždeň my ich pošlú.....až pred týždňom my vlastne oznámili, že tam je takýto problém ale že sa to pokúšajú stále riešiť.V utorok to skončilo a povedali,že sa to vyriešiť nedá...auto mám vrátiť a vybrať si iné...nechcú v žiadnom prípade vrátiť peniaze...možná len výmena...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no na tvojom mieste by som im oznámil, že ti zatajili dosť podstatnú vec o pôvode vozidla, ktorú garantujú... daná vec - uvalená exekúcia ti bráni v riadnom užívaní vozidla a z tohto dôvodu žiadaš vrátiť peniaze a odstupuješ od zmluvy... ak ti nehodlajú vyhovieť, obrátiš sa na SOI, súd a samozrejme médiá... myslím, že tie média by mohli zabrať, keďže tvoj prípad dosť podstatne potiera ich najreklamovanejší slogan...
o tých 700 € si asi prišla, lebo ťažko dokážeš, že boli investované do daného auta... možno jedine súdnou cestou....
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nedaj sa donutit kupit nieco,co nechces.

Chyba je jednoznacne u nich,seriozny predajca by si mal vopred overit, ci je auto vhodne k predaju.
2 0
katkaeli katkaeli

katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

ďakujem za radu. Auto bolo v servise mám na to aj faktúru. Nechcela by som o tie peniaze prísť. Keby som odstúpila od zmluvy tak by my bola vrátená len kúpna cena?Ako to je- mala by som odstúpiť od zmluvy alebo reklamovať alebo čo?
0 0
katkaeli katkaeli

katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

Áno oni sa vyhovárajú, že keď to vozidlo vykupovali tak nebolo blokované až po nejakom čase...ale jasne, že sa nechcem dať odbiť ale potrebujem rady ako docieliť svoje...ako na nich...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

katkaeli Pozri príspevok
Áno oni sa vyhovárajú, že keď to vozidlo vykupovali tak nebolo blokované až po nejakom čase...ale jasne, že sa nechcem dať odbiť ale potrebujem rady ako docieliť svoje...ako na nich...
kupovala si tu?
http://www.aaaauto.sk/sk/nas-trh-zap....html?id=33225
0 0
katkaeli katkaeli

katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

Áno...Čo z toho vyplýva?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

katkaeli Pozri príspevok
Áno...Čo z toho vyplýva?
v prvom rade si poriadne prestuduj zmluvu a odkazy na zakony
mam za to, ze ked ten clanok z HN maju na svojej stranke, tak ta posledna veta o vrateni penazi plati aj pre nich

to ze nemas predmet kupy - a oficialne si vlastnikom nebola - nebol prepis na DI je fakt, - takze odstupenie od zmluvy s vratenim penazi

otazka je ale co s opravou, ktoru si v dobrej viere zaplatila na teraz cudzie vozidlo - predpokladam, ze vlastnikom vozidla podla TP bol povodny majitel a nie autobazar. na toto by chcelo radu od pravnika - od koho vymahat skodu.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

1Dara Pozri príspevok
v prvom rade si poriadne prestuduj zmluvu a odkazy na zakony
mam za to, ze ked ten clanok z HN maju na svojej stranke, tak ta posledna veta o vrateni penazi plati aj pre nich

to ze nemas predmet kupy - a oficialne si vlastnikom nebola - nebol prepis na DI je fakt, - takze odstupenie od zmluvy s vratenim penazi

otazka je ale co s opravou, ktoru si v dobrej viere zaplatila na teraz cudzie vozidlo - predpokladam, ze vlastnikom vozidla podla TP bol povodny majitel a nie autobazar. na toto by chcelo radu od pravnika - od koho vymahat skodu.
vymáhať treba škodu od autobazáru, keďže vozidlo vykúpili a nejednalo sa o komisionálny predaj... veď to reklamujú na každej stránke, že garantujú 100 % pôvod vozidla a že všetky vozidlá sú v ich vlastníctve...pôvodný majiteľ s tým už nič nemá... jedine sa s ním môže naťahovať autobazár, kvôli exekúcií...
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

1. Dať niekomu kto vie gramatiku napísať list, v ktorom uvedieš že žiadaš vrátiť peniaze, aj za opravu. Poslať s doručenkou do sídla firmy.
2. Auto im vrátiť a nepristúpiť na žiadne kompromisy
3. Ak bude niečo neúspešné, ísť na A- média B - Súd
4. Nikdy ale nikdy už nekúpiť ani flašu coly v automate od AAA Auto.
0 0
katkaeli katkaeli

katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem. Ale aj tak to bude ťažké, pretože ja som už aj v každom telefonáte žiadala vrátiť peniaze, ale oni stále len svoje. Zaslala som im mailom žiadosť o vrátenie kúpnej ceny vozidla a investovaných peňazí ale aj dnes my došlo späť z postmaster toto
This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Unable to deliver message to the following recipients, because the message was forwarded more than the maximum allowed times. This could indicate a mail loop.

Už my to došlo asi 5krát.
Takže asi je to nejaký blbí mail.
0 0
katkaeli katkaeli

katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

jelalim Pozri príspevok
1. Dať niekomu kto vie gramatiku napísať list, v ktorom uvedieš že žiadaš vrátiť peniaze, aj za opravu. Poslať s doručenkou do sídla firmy.
2. Auto im vrátiť a nepristúpiť na žiadne kompromisy
3. Ak bude niečo neúspešné, ísť na A- média B - Súd
4. Nikdy ale nikdy už nekúpiť ani flašu coly v automate od AAA Auto.

Jasne, že už nechcem od nich ani tú colu...
Ja chcem len späť to čo je moje a bodka...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jelalim Pozri príspevok
Nikdy ale nikdy už nekúpiť ani flašu coly v automate od AAA Auto.
Ja som začiatkom roku 2008 riešil kupu auta a pokukoval aj po ponukach uvedenej firmy. Dost ma prekvapilo, že predavali 3 ročne auta za polovičku novej ceny a vraj to ma najazdene 30 tisic km. Môžu rozpravať koňom, tí majú velke hlavy, tym sa zmestia take kaleraby.
Napokon som to riešil uplne novym autom.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

duves Pozri príspevok
Ja som začiatkom roku 2008 riešil kupu auta a pokukoval aj po ponukach uvedenej firmy. Dost ma prekvapilo, že predavali 3 ročne auta za polovičku novej ceny a vraj to ma najazdene 30 tisic km. Môžu rozpravať koňom, tí majú velke hlavy, tym sa zmestia take kaleraby.
Napokon som to riešil uplne novym autom.
štandardne auto stráca 50 % svojej aktuálnej hodnoty každé tri roky... t.j. mohli to byť OK ceny... len tých 30 000 km je ako si málo...
zober si len fakt, nové auto príde na trh stojí 20 000 €, po dvoch rokoch to už nie je novinka tak s akciou predajcu sa dá kúpiť za 18 000 € a keď je trojročné tak za 10 - 12 000 € je primeraná cena...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Oslov ich pisomne/doporucene/, ze odstupujes od zmluvy,nakolko oni porusili zmluvu,uviedli ta do omylu,a sposobili ti svojim konanim skodu,ktoru ziadas vyplatit .
Daj im nejaky termin na vratenie penazi a vrat im auto.Ak ti peniaze do uvedeneho terminu nevyplatia, zostava ti iba sud.

Oni neopravnene zadrziavaju tvoje peniaze,nakolko auto ich chybou nemozes prepisat na seba, t. j nie si a nebudes vlastnik.
Nutit ta kupit iny tovar nemozu. Takze im asi bude jasne, ze ak neustupia, bude ich to stat ovela viac + nelichotiva reklama...

mrk aj sem http://www.porada.sk/t146383-autobazar-aaa-auto.html
Naposledy upravil arizona : 26.08.11 at 13:44
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Ja som začiatkom roku 2008 riešil kupu auta a pokukoval aj po ponukach uvedenej firmy. Dost ma prekvapilo, že predavali 3 ročne auta za polovičku novej ceny a vraj to ma najazdene 30 tisic km. Môžu rozpravať koňom, tí majú velke hlavy, tym sa zmestia take kaleraby.
Napokon som to riešil uplne novym autom.
Je to mozne, teraz isli auta dost dole. Ja som kupil teraz 2,5 rocne auto za 26% ceny noveho, so vsetkymi origo papiermi, so znaleckym posudkom aj s originalnou fakturou.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ice dive Pozri príspevok
štandardne auto stráca 50 % svojej aktuálnej hodnoty každé tri roky... t.j. mohli to byť OK ceny... len tých 30 000 km je ako si málo... ..
Ved práve!
http://natankuj.sme.sk/c/5530707/na-...chometrov.html

http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/...ilometrov.html

Tie auta maju najazdene vyše 100 tisic a to je uplne ina situacia
0 0
katkaeli katkaeli

katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

Oni neopravnene zadrziavaju tvoje peniaze,nakolko tovar ich chybou nemas. Nutit ta kupit iny tovar nemozu. Takze im asi bude jasne, ze ak neustupia, bude ich to stat ovela viac + nelichotiva reklama...


Ale ja to vozidlo ešte stále mám...
Z Ba my volali, že ho mám vrátiť na pobočku... a na pobočke (bola som tam už 2krát) my vravia, že si ho zatiaľ mám nechať kým nenájdu pre mňa iné..
Jasne, že sme nespisovali ani žiadnu reklamáciu ani nič...Je to tak ako to je a mám čakať...ale do kedy....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Určite by som im to auto vrátila,
ohliadnuc od toho, že ak by Ti ho ukradli alebo by si havarovala, tak by si si narobila ešte viac starostí.

Určite by som naliehala na to aby si to auto prevzali, aby spísali protokol a do protokolu by som uviedla, že som opravila auto a prikladám fotokopiu faktúry ( originál si nechaj ) a že žiadaš o preplatenie opravy.

Nenechávaj si to auto.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať