Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia 2011

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Uverejnené dnes na stránke DR SR.
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

prečo má také malé odvody?
0 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

pretoze v skutocnosti odpracovala len niekolko dni a prijem tvori mzda za odpracovane dni + nevycerpana dovolenka + odstupne
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

adams Pozri príspevok
pretoze v skutocnosti odpracovala len niekolko dni a prijem tvori mzda za odpracovane dni + nevycerpana dovolenka + odstupne
tak potom je to potvrdenie o príjme zle vystavené, pretože len vtedy tam môžu byť tie krížiky v mesiacoch 1-9, ak v každom z tých mesiacoch je zdanitelný príjem..
0 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

je to mozne... lenze tak ako je vystavene potvrdenie, by som aj mohla mat narok na premiu? Keby ze neviem, ze je potvrdenie zle. Keby som dala toto potvrdenie a ostatne doklady (zo socialnej poistovne a uradu prace) nejakej nezavislej uctovnicke, aby mi spravila DP, tak by mi premiu uplatnila?
A da sa niekde zistit, ze na premiu v takomto pripade namam narok?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

adams Pozri príspevok
je to mozne... lenze tak ako je vystavene potvrdenie, by som aj mohla mat narok na premiu? Keby ze neviem, ze je potvrdenie zle. Keby som dala toto potvrdenie a ostatne doklady (zo socialnej poistovne a uradu prace) nejakej nezavislej uctovnicke, aby mi spravila DP, tak by mi premiu uplatnila?
A da sa niekde zistit, ze na premiu v takomto pripade namam narok?
ja neviem, či by to zistila, ak je znalá, zistila by..možno by ti dávala otázky, ako ja, a zistila by to..
a či by ti na to prišli na dú? na dú sa dáva hlásenie,kde sa tieto údaje píšu..ak táto účtovníčka spraví chybu aj tu a zaškrtne aj v hlásení tieto mesiace, tak neprídu.. ale zase pri kontrole firmy by sa na to mohlo prísť.. ja by som neriskovala, lebo ty si zodpovedná za svoje DP..zavolaj si tej účtovníčke..
0 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

ewita888 Pozri príspevok
ja neviem, či by to zistila, ak je znalá, zistila by..možno by ti dávala otázky, ako ja, a zistila by to..
a či by ti na to prišli na dú? na dú sa dáva hlásenie,kde sa tieto údaje píšu..ak táto účtovníčka spraví chybu aj tu a zaškrtne aj v hlásení tieto mesiace, tak neprídu.. ale zase pri kontrole firmy by sa na to mohlo prísť.. ja by som neriskovala, lebo ty si zodpovedná za svoje DP..zavolaj si tej účtovníčke..
zajtra zavolam firme, ktora dodava softver na mzdy a overim, ako to je s NCZD za neodpracovane mesiace a s krizikmi za neodpracovane mesiace.
Preto sa pytam tu na porade, lebo podla zakona mi to vychadza, ze by som nemala mat narok na premiu. Ale ked potvrdenie mi hovori nieco ine.
Neviem, ako sa berie obdobie rodicovskej dovolenky - mozno sa zapocitava, ako keby som to obdobie odpracovala... kto vie? mozno... Ked uz nic ine, aspon aka-taka financna nahrada takejto nepravosti
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

adams Pozri príspevok
zajtra zavolam firme, ktora dodava softver na mzdy a overim, ako to je s NCZD za neodpracovane mesiace a s krizikmi za neodpracovane mesiace. nčzd sa neráta na odpracované mesiace, tú máš 3559,30, čiže celú.. tie krížiky sa tam dávajú kôli posúdenia nároku na ZP..
Preto sa pytam tu na porade, lebo podla zakona mi to vychadza, ze by som nemala mat narok na premiu. Ale ked potvrdenie mi hovori nieco ine.
Neviem, ako sa berie obdobie rodicovskej dovolenky - mozno sa zapocitava, ako keby som to obdobie odpracovala. určite sa tak neberie.... kto vie? mozno... Ked uz nic ine, aspon aka-taka financna nahrada takejto nepravosti
v texte..
ak by si mala v každom mesiaci príjem, mala by si nárok na ZP, pretože tie odvody by sa ti prerátali.. ale to ti nebudem teraz písať..
0 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

ewita888 Pozri príspevok
v texte..
ak by si mala v každom mesiaci príjem, mala by si nárok na ZP, pretože tie odvody by sa ti prerátali.. ale to ti nebudem teraz písať..
dakujem za informacie... po minule roky som robila zamestnanecku premiu, ale to bol jednoduchy pripad... toto je o niecom inom a dokonca rozporuplne potvrdenie a skutocny stav.
Ale zajtra urcite zavolam do softverovej firmy.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

adams Pozri príspevok
dakujem za informacie... po minule roky som robila zamestnanecku premiu, ale to bol jednoduchy pripad... toto je o niecom inom a dokonca rozporuplne potvrdenie a skutocny stav.
Ale zajtra urcite zavolam do softverovej firmy.
softwérová firma tu nemá čo riešiť... ty máš zle potvrdenie, oni s tým nič nenarobia..
0 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

ewita888 Pozri príspevok
softwérová firma tu nemá čo riešiť... ty máš zle potvrdenie, oni s tým nič nenarobia..
maju tam dobru odbornicku na mzdove uctovnictvo... ona bude vediet, ake malo byt spravne potvrdenie
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

a ešte jedna otázočka: zamestnanec, ktorý pracoval 7 mesiacov na PZ a 5 mesiacov na dohodu a vychádza mu plná ZP 50,34 eur, ma nárok na celú ZP, alebo sa preratáva počtom mesiacov, ktoré odpracoval na PZ?
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Má nárok na celú ZP - na posúdenie splnenia 6 mesiacov, sa počíta len príjem z HPP, ale do príjmu sa počítajú aj mesiace na DOVP.
1 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Zamestnankyňa do 06.03.2011 RD, 7.4.11-7.7.11 nezamestnaná, 8.7.11 - prac. pomer zmluva naďalej trvá, z úradu dostávala za rok 2011 príspevok na dochádzku do zamestnania.

Má nárok na zamestnaneckú prémiu, keď dostávala príspevok na dochádzku za prácou a nemá odpracovaných celých 6 mesiacov ?

HM -2922,8
Poistné - 332,7
ČZD - 2590,10
Daň - 97,36

Zamestnanecká prémia : 25,17 €
Preplatok na dani : 97,36 €
Daňový bonus : 243,18 € aj keď nebola zamestnaná celých 12 mesiacov ale iba 6 mesiacov


Ak ČZD je vyšší ako 3559,30 € - zamestnanecká prémia nevzniká ?


Za odpoveď ďakujem

enyma
Naposledy upravil Enyma : 15.02.12 at 16:19
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Enyma Pozri príspevok
Zamestnankyňa do 06.03.2011 RD, 7.4.11-7.7.11 nezamestnaná, 8.7.11 - prac. pomer zmluva naďalej trvá, z úradu dostávala za rok 2011 príspevok na dochádzku do zamestnania.

Má nárok na zamestnaneckú prémiu, keď dostávala príspevok na dochádzku za prácou a nemá odpracovaných celých 6 mesiacov ?

HM -2922,8
Poistné - 332,7
ČZD - 2590,10
Daň - 97,36

Zamestnanecká prémia : 25,17 €
Preplatok na dani : 97,36 €
Daňový bonus : 243,18 € aj keď nebola zamestnaná celých 12 mesiacov ale iba 6 mesiacov


Ak ČZD je vyšší ako 3559,30 € - zamestnanecká prémia nevzniká ?


Za odpoveď ďakujem

enyma
-nemá nárok na ZP..

-ak je čzd vyšší ako nčzd, nevzniká nárok..
1 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Má nárok na ZP zamestnanec, ktorý bol do 10.7.2011 evidovaný nezamestnaný a poberal dávku v hmotnej núdzi, od 11.7.2011 zamestnaný v pracovnom pomere a poberá z ÚPSVaR aktivačný príspevok, výšku príjmu pre ZP spĺňa aj ho poberal 6 mesiacov (júl-dec.), ale pracovný pomer netrval 6 mesiacov - začal až v priebehu júla ?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Nevadí, že PP netrval celých 6 mesiacov, doležité je, aby bol v 6. mesiacoch zdanit. príjem.. Nevzniká ale nárok, ak poberal príspevok z Upsvar na základe par.:
§ 50a-príspevok na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami,
§ 50c- príspevok na podporu zamestnávania znevýhodneného uchádzača o zamestnanie v sociálnom podniku, ide o časť príspevku, ktorá sa vzťahuje k udržaniu pracovného miesta u zamestnávateľa,
§ 50d - príspevok na podporu udržania v zamestnanosti
§ 53 - príspevok na dochádzku za prácou
§ 53a - príspevok na presťahovanie za prácou,
§ 53b - príspevok na dopravu do zamestnania,
§ 56a - príspevok na udržanie občana so zdravotným postihnutím v zamestnaní,
§ 59 - príspevok na činnosť pracovného asistenta-zamestnanca,
§ 60- príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov
0 0
123lolita 123lolita

123lolita je offline (nepripojený) 123lolita

Prosím Vás chcela by som sa spýtať, ak som bola zamestnaná celý rok a môj hrubý príjem bol - 4049,35
z toho odvody boli SP 380,54, ZP 161,97 teda spolu 542,51.Takže základ dane je 3506,84 Vlastne celý rok som mala minimálnu mzdu, len v 09/2011 bola mzda vyššia a preto mi vyčla daň 36,94 mám nárok na zamestnaneckú prémiu za tých 11 mesiacov 2011.
dakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

123lolita Pozri príspevok
Prosím Vás chcela by som sa spýtať, ak som bola zamestnaná celý rok a môj hrubý príjem bol - 4049,35
z toho odvody boli SP 380,54, ZP 161,97 teda spolu 542,51.Takže základ dane je 3506,84 Vlastne celý rok som mala minimálnu mzdu, len v 09/2011 bola mzda vyššia a preto mi vyčla daň 36,94 mám nárok na zamestnaneckú prémiu za tých 11 mesiacov 2011.
dakujem
3559,30 - 3506,84 x 19% = 9,97 máš nárok za celý rok, ak v každom mesiaci máš zdanit. príjem
1 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Áno, pretože ZD <3559,30. Výška ZP je potom (3559,30-3506,84)x 19% =9,97 €.
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Mám to správne?
Pracovný pomer 6mes.
úhrn príjmov 3011,07
poistné 398,73
ČZD 2612,34
úhrn preddavkov 227,65
ZP 25,17
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať