Zavrieť

Porady

Predplatné na zahraničné časopisy - akú DPH pri samozdanení

Poradíte mi, kto ste sa stretli s nasledovným problémom:

V januári nám došla FA z anglicka za predplatné časopisu na rok 2006. Fa je bez DPH a je už konečná, vyúčtovacia už nebude.
Dátum vystavenia Fa je 22.dec.
ešte nedošlo žiadne číslo toho časopisu , prídu 4 časopisy (kvartálny).
Ešte sme nezaplatili.
Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    benka
    Zaujímavá téma, ako to dopadlo vo štvrtok?
    ako inak, vraj sledovať kedy príde. Lahko sa to povie niekomu, keď v praxi nikdy nebol.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Je október 2008 a riešim zhodný problém s predplatným časopisu. Na rozdiel od Benky my máme nárok aj na odpočet dane.

    Problém je pekne rozdiskutovaný. Ak som dobre porozumel poslednému príspevku tak daň zo samozdanenia odvedieme 15. deň nasledujúceho mesiaca po dodaní tovaru, ale my máme nárok aj na odpočet dane a keďže ďalšia faktúra aj s výtlačkom zrejme už nebude tak mi to vychádza tak, že sa samozdaním a aj odvediem daň v októbri 2008 a k evidencii dokladov k daňovému priznaniu priložím vytlačenú túto celú diskusiu.

    Pozdravujem.

    apo

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    Jana Acsová Pozri príspevok
    Skúsime? Aby aj vlk ostal sýty aj ovca celá .-)

    Predplatné možno považovať za čiastkové (bolo to označované aj za opakované plnenie, mne sa viac pozdáva čiastkové). A teda aplikáciou § 19 ods. 3 ak sa dodanie tovaru uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane počas trvania zmluvy, považuje sa tovar alebo služba za dodaný najneskôr posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba vzťahuje. Ak teda hovoríme, kedy najneskôr môže byť tovar dodaný, mám za to, že dodanie môže byť deklarované kedykoľvek počas trvania zmluvy až do konca obdobia, na ktoré sa platba vzťahuje.

    A teraz čo s tým? .-)
    Kedy môžeme hovoriť o zmluvnom vzťahu medzi dodávateľom a odberateľom? Došlo k záväznej objednávke a na základe tejto objednávky sa fakturuje? Môžeme hovoriť, že zmluvný vzťah už vznikol? Ak áno, mám za to, že následne môžeme aplikovať § 20. Čiže ak došlo k záväznej objednávke a následne bola vystavená faktúra, daňová povinnosť by vznikla podľa § 20 ods. 1 písm. b)

    Ak by situácia nebola takáto, ale môžeme uvažovať, že vznik zmluvného vzťahu vzniká napríklad prijatím faktúry, ktorú odberateľ akceptuje a následne uhradí. (Ak nemožno inak preukázať vznik zmluvného vzťahu.) Vtedy by som odvíjala postup od tejto skutočnosti.

    Vyberieme si niečo?
    Upozorňujem, že sa jedná "len" o môj výklad na obhájenie zvoleného postupu, nakoľko sa mi javí nezmyselné zdaňovať opakovane dodávku každej jednotlivej publikácie, ktorej cena okrem iného nemusí byť u každého výtlačku rovnaká. Samozrejme podmieňujem takéto zdaňovanie tým, že sa jedná o riadne predplatné a nie zálohovú platbu a teda dodávku podliehajúcu vyúčtovaniu.
    Dobrý deň prajem. My tiež platíme teraz predplatné - časopisy na rok 2013 (platíme to českému dodávateľovi). Prosím, ako je to so samozdanením?
    Sú stále aktuálne rady uvedené v tejto téme?

    My nemáme nárok na odpočet DPH, tak je pre mňa dôležité to zahrnúť do správneho zdaňovacieho obdobia.

    Ďakujem pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.