Zavrieť

Porady

Príležitostný príjem 2011

žena
Chcela by som sa opýtať.

SZČO pracuje vo firme a mesačne fakturuje. Zároveň ako FO nepodnikateľ predáva tejto firme autosúčiastky - príležitostný príjem.
Zákon hovorí že do 500 € je príležitostný príjem nezdanený.
Bolo mi však povedané že príležitostný príjem môže byť do 4000 €????? z čoho som úplne mimo.
Neviem či existuje nejaká výnimka ale ak áno tak mi ju poraďte.

Podľa mňa FO zdaňuje príjem zo živnosti - výdaje - nezdaniteľná čiastka no a plus príležitostný príjem nad 500€.

Ak sa mýlim tak ma opravte.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Iwett Pozri príspevok
Skúšam ešte raz, ktorá odpoveď je pravdivá? Chce kamarát kamarátovi stavať dom. Nemá žiaden z nich živnosť. Musí si jeden z nich vybaviť, alebo sa dá uzatvoriť DoZ podľa Občianskeho zákonníka. A príjem ako zdaniť? Ide o to, aby mal aj záruku na stavbu, aj príjem riadne zdanený. Poradí mi niekto, čo s tým?
Môže dať občan(zamestnanec) dať nejakú záruku na stavbu domu kedy za stavbu domu dostane zaplatené , má k tomu odborné vzdelanie aby dom mohol stavať a ručiť za svoju prácu ? má k tejto činnosti povolenie ?...myslím, že ja som sa dostatočne vyjadrila. Ešte by sa mala vyjadriť Kejka jej zmluve o dielo .

Ja stále trvám na živnosti .Ja som sa vyjadrila .To je pekné, že to chce zdaniť , ale ....
Toto nie je že napr. niekomu prepíšem text, alebo umyjem okná a tento príjem dám do §8.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať