Zavrieť

Porady

Pes v byte a problém s novými susedmi

Dobrý deň,
prosím Vás o radu. V domácnosti žijeme už 7 rokov so psom, bývame na prízemí, čiže okolo našich dverí prejde každý do výťahu. Väčšinu susedov už pozná, na nich nešteká, ale keď idú nejaký neznámi ľudia alebo hlučné deti, prípadne opití susedia sa vracajú zo žúrov, vtedy zašteká. Problém nastal až teraz, keď sa nasťahovali noví susedia - mladá rodina s deťmi(jedno bábätko a asi 3 ročný chlapček). Suseda nás upozornila na to, že náš pes štekal večer (o 23:00). keď sa do domu sťahovali noví susedia. Oki, to chápem, bol už večer a navyše domáci kľud. Dnes ale na nás vyhrkla s tým, že pes štekal vraj 10 minút vkuse( čo tak nikdy nešteká!!!!). vraj behali po schodoch voláke deti.....tak to je jasné, že pes bude na takýto hluk štekať, nie??? A vraj sa jej na štekanie nášho psa budí jej syn...vraj nie je jediná, ktorej brechot vadí, vraj aj iným susedom. Podotýkam, že problém sme nemali kým sa do bytovky nenasťahovali oni.
Môže sa niekde sťažovať? Môžu nás kvôli psovi nejako stíhať? Prípadne nám ho zobrať???? Ako v prípade trestného oznámenia postupovať a argumentovať? Ďakujem za vaše dotazy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no ak behajú po schodoch deti, je treba vyjsť von a decká upozorniť, že schodisko nie je ihrisko a teda sa tam nenaháňa...a susede vysvetliť že havík tam žije 7 rokov a nikto nemal problém, tak nech dovolí havkovi, aby ich očuchal a potom bude vedieť, že sú to domáci a nebude na nich štekať...a havkovi treba vysvetliť- pri tom čuchaní, že to sú kamaráti...ak by ste sa takto dohodli, tak havík určite po nich štekať nebude...
...a prečo chce podávať trestné oznámenie?..na psa?..to hádam nie!...však ich nenapadol, nepohrýzol, no a že pes upozorňuje ľudí, že po vchode sa pohybujú ľudia, ktorých nepozná- tak to by mohla byť len rada, že vás nevykradnú...
...sťažovať sa môže, to je jasné, všelikade...ale ak je nová suseda veľkou nepriateľkou psov, nuž bude mať problém stále...ak však starší obyvatelia domu problém nemajú, má asi smolu...
...ešte dodám, nepíšeš, akého máš psíka, ale aby sa dieťa v druhom byte zobudilo, musel by štekať minimálne môj Robo-lebo to už je zvuk...ale u nás sa zatiaľ nikto nesťažoval,ani sused po nočnej, keď Robo ryčí na výťahárov...sú to cudzí ľudia pri dverách...
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pri sťažnosti budú riešiť ako prvé poplatok za psa miestne príslušnému úradu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ano, mozu sa stazovat,prip.podniknut ine kroky na zneprijemnenie zivota.

Ak mate psika v byte,trebalo ho od malicka ucit, ze nema stekat na kazdy podnet.
Viem,stekanie je psovi prirodzene,ale ked ste doma, skuste ho vzdy utisit a naucit aby na vas povel prestal.Mozno to nebude fungovat hned,ale treba nepovolit a skusat.
2 0
kvietok 3 kvietok 3

kvietok 3 je offline (nepripojený) kvietok 3

pepsikova Pozri príspevok
..no ak behajú po schodoch deti, je treba vyjsť von a decká upozorniť, že schodisko nie je ihrisko a teda sa tam nenaháňa...a susede vysvetliť že havík tam žije 7 rokov a nikto nemal problém, tak nech dovolí havkovi, aby ich očuchal a potom bude vedieť, že sú to domáci a nebude na nich štekať...a havkovi treba vysvetliť- pri tom čuchaní, že to sú kamaráti...ak by ste sa takto dohodli, tak havík určite po nich štekať nebude...
...a prečo chce podávať trestné oznámenie?..na psa?..to hádam nie!...však ich nenapadol, nepohrýzol, no a že pes upozorňuje ľudí, že po vchode sa pohybujú ľudia, ktorých nepozná- tak to by mohla byť len rada, že vás nevykradnú...
...sťažovať sa môže, to je jasné, všelikade...ale ak je nová suseda veľkou nepriateľkou psov, nuž bude mať problém stále...ak však starší obyvatelia domu problém nemajú, má asi smolu...
...ešte dodám, nepíšeš, akého máš psíka, ale aby sa dieťa v druhom byte zobudilo, musel by štekať minimálne môj Robo-lebo to už je zvuk...ale u nás sa zatiaľ nikto nesťažoval,ani sused po nočnej, keď Robo ryčí na výťahárov...sú to cudzí ľudia pri dverách...
On na nich už nešteká, už ich pozná. On šteká proste po ľuďoch, ktorí sú hluční alebo ich nepozná. No sťažovala sa už aj domovému dôverníkovi, ktorý podotýkam ani nebýva v rovnakom vchode alebo vo vchode vedľa a keď sme sa naposledy stretli, vravela, že to vadí aj ostatným susedom, ale nebude ich menovať:-). Je mi to veľmi nepríjemné, lebo nechcem, aby ich deti budil náš pes, ale pokiaľ by bol kľud na chodbe, bol by aj on ticho :-/ Suseda sa ledva pozdraví a stále sa ak tak len na psa sťažuje. V noci už psa zatváram aj k sebe do spálne, len aby nechodil ku dverám a nevyštekával.
0 0
kvietok 3 kvietok 3

kvietok 3 je offline (nepripojený) kvietok 3

Poplatok za psa poctivo platím, takže s tým nie je žiadny problém. Ale ak by sa sťažovali aj viacerí susedia, mohli by mi nejako prikázať dať ho preč? To by som samozrejme neurobila! Čo by mi potom hrozilo. Náš pes vôbec nešpiní vo vchode, nesmrdí, sem-tam zašteká cez deň ale nič katastrofálne :-/ Proste suseda sa rozhodla, že mi bude znepríjemňovať život. Len sa bojím, aby mu niečo nepodhodila :-(
0 0
kvietok 3 kvietok 3

kvietok 3 je offline (nepripojený) kvietok 3

Keď sme doma, vždy ho zakríknem a prestane. No ale keď som v robote, tak to už nijako neovplyvním :-/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kvietok 3 Pozri príspevok
On na nich už nešteká, už ich pozná. On šteká proste po ľuďoch, ktorí sú hluční alebo ich nepozná. No sťažovala sa už aj domovému dôverníkovi, ktorý podotýkam ani nebýva v rovnakom vchode alebo vo vchode vedľa a keď sme sa naposledy stretli, vravela, že to vadí aj ostatným susedom, ale nebude ich menovať:-). Je mi to veľmi nepríjemné, lebo nechcem, aby ich deti budil náš pes, ale pokiaľ by bol kľud na chodbe, bol by aj on ticho :-/ Suseda sa ledva pozdraví a stále sa ak tak len na psa sťažuje. V noci už psa zatváram aj k sebe do spálne, len aby nechodil ku dverám a nevyštekával.
tiež máme psa, nešteká bežne tiež iba ak je niekto neznámy na chodbe, mala som susedov cigáňov bolo ich v byte oproti xy kusov, naučil sa ich rozpoznať a neštekal, alebo inak si to neviem predstaviť. to že to vadí ostatným susedom tak to si myslím,že si vymyslela snáď keby to bola pravda tak by vás už upozornili. a tí nový susedia bývajú kde ked im štekot vašeho psa môže zobudiť dieta ?čo má postieľku za vchodovými dverami....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
kvietok 3 Pozri príspevok
Poplatok za psa poctivo platím, takže s tým nie je žiadny problém. Ale ak by sa sťažovali aj viacerí susedia, mohli by mi nejako prikázať dať ho preč? To by som samozrejme neurobila! Čo by mi potom hrozilo. Náš pes vôbec nešpiní vo vchode, nesmrdí, sem-tam zašteká cez deň ale nič katastrofálne :-/ Proste suseda sa rozhodla, že mi bude znepríjemňovať život. Len sa bojím, aby mu niečo nepodhodila :-(
..

..ono to je tak, že ak nemá rada psov, nič s jej antipatiou nenarobíš, iba sa nejako dohodnúť...čo keby si ju pozvala na kávu, aj s tým starším dieťaťom a prebrali by ste to?....tak, no že napríklad, psík by sa zoznámil a získal by kamaráta v tom dieťati a vy dve by ste to nejako ukecali,môžeš to aj tak , že šteká preto, lebo sa ešte s nimi nezoznámil...lebo panta so susedmi nevedie k ničomu dobrému a ani ten život dennodenný s nimi nie je nič moc...tiež by bolo dobre zistiť, či len tak hocikto má možnosť chodiť vám po vchode...tí starousadlíci by o tom mohli niečo vedieť...

..no ak by bola vrcholne nepríjemná a nesúhlasila by a ty by si mala podozrenie, žeby mohla nejako havíkovi ublížiť,to už chce ostrejšie lakte...aj väčšiu výrečnosť...ale nakoniec, však pri venčení aj tak dávaš pozor, kde hafo strčí ňufák, takže asi sa to nestane...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

So sťažnosťou na to, že pes šteká, by Tvoja nová suseda nepochodila. Veď neruší nočný klud. Skús ešte to, čo radí pepsi v príspevku č. 9.
Keby psíkovia vedeli spievať, tak spievali a neštekali.
Ja na šťastie nemám problém s mojim psíkom, pretože zaštekne len na cudzích alebo hlučných, ktorí sa pohybujú na schodišti. Ale máme vo vchode aj takého psíka, ktorý šteká na všetko. Majú aj zvonček odpojený a dvere do chodby zavreté a nepomáha to.
Ak sa Ti nepodarí so susedou dohodnúť a ak sa jedná ešte o takú, čo nemá rada zvieratá, tak to určite naruší dobré vzťahy vo vchode. Odrazu sa našli viacerí, ktorým do doposiaľ nevadilo ?
V žiadnom prípade ho nedávaj preč. Len buď aj Ty na neho ráznejšia a dávaj mu povel "nesmieš". Možno, že ten psík to skorej pochopí ako nová suseda.
Len sa nedaj a odpovedz, že tie deti zatiaľ psík nepozná a sú hlučné.
O tejto téme sa tu na porade už veľa napísalo, tak si vyhľadaj takú tému a tam sa tiež dozvieš veľa.
Naposledy upravil verkaz : 27.11.11 at 21:07
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

PES DO BYTU NEPATRÍ!!!

Teraz ma ukrižujte.
2 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

toto som voľakedy vravela aj ja... už to budú skoro tri roky čo to nie je pravda. Nikto si nevie predstaviť koľko radosti nám to psíča prinieslo.

http://www.porada.sk/t28821-p17-daru...tml#post907319
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja si myslím, že niektorí ľudia tiež nepatria do bytu a nemyslím len opálených....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

marleau Pozri príspevok
PES DO BYTU NEPATRÍ!!!

Teraz ma ukrižujte.
Psovi byvanie v byte navadi,je to pre neho jedna velka buda .
Ale treba vyberat plemena nie podla mody,ale take, ktory maju pohodovejsi styl zivota.
A samozrejme majitelia musia byt doslednejsi vo vychove,aby ich psik nadmerne nerusil susedov a aby si na byvanie s ludmi zvykol. /ale asi pozname vsetci aj dost ludi, co sa nevedia v cinziakoch spravat, takze nenadavajme len na psov.../
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

kvietok 3 Pozri príspevok
V noci už psa zatváram aj k sebe do spálne, len aby nechodil ku dverám a nevyštekával.
to doteraz chodil a štekal v noci pri dverách a nikomu to nevadilo? ja mám psov rád, ale nie v paneláku, už beztak je tam problémov a hluku viac než dosť, tiež som mal susedov kedysi s veľkým plemenom, bývali na prízemí a ten pes štekal na každého okoloidúceho, to bolo na prášky, prestav si že ti doma spí malé decko.. v tomto súhlasím s marleau, že psov by som do paneláku neťahal a ked už, tak naučiť minimálne štekať.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nezalezi, ci je velke plemeno,alebo male. Praveze tie male viac stekaku,ako tie velke.
Nezalezi od velkosti,ale od rasy!!! Niektore plemena su viac ustekane,ine menej.
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
marleau Pozri príspevok
PES DO BYTU NEPATRÍ!!!

Teraz ma ukrižujte.
..

...ale!...ak máš v byte 7 rokov psíka, ako píše zadávateľka, určite nepotrebuje rady o tom, že pes do bytu nepatrí...lebo ho asi chcela a dokáže s ním žiť a má ho pre potešenie...
...a ak niekto nemá rád psov, nuž tak má smolu,zvlášť, ak sa práve prisťahoval a musí prejsť okolo dverí...lebo to si ako predstavuješ, že po 7 rokoch zadávatelka chytí psa, vyhodí ho na ulicu len preto, že baba má problém?..vždy sa dá nájsť riešenie,len treba chcieť...a nie sa hneď zabíjať a ukrižovávať...
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

arizona Pozri príspevok
Psovi byvanie v byte navadi,je to pre neho jedna velka buda .
Ale treba vyberat plemena nie podla mody,ale take, ktory maju pohodovejsi styl zivota.
A samozrejme majitelia musia byt doslednejsi vo vychove,aby ich psik nadmerne nerusil susedov a aby si na byvanie s ludmi zvykol. /ale asi pozname vsetci aj dost ludi, co sa nevedia v cinziakoch spravat, takze nenadavajme len na psov.../

Psovi možno nie,ale ľuďom naokolo určite áno.To nie je len o prítomnosti zvieraťa kdesi za múrom.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

marleau Pozri príspevok
Psovi možno nie,ale ľuďom naokolo určite áno.To nie je len o prítomnosti zvieraťa kdesi za múrom.
na svete nežijú iba ľudia,ktorým psi vadia.Mne vadia ľudia,ktorí nenávidia psov a zvieratá všeobecne,drogujú,ožierajú sa,ničia spoločný majetok,vykrikujú pod oknami,kradnú,vraždia.........ako ich mám odstrániť?????
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Čo ja s tým mám?Mňa sa netýka ani jedno.
Mne vadia len ľudia,ktorí svojim počínaním znepríjemňujú život aj inému človeku.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
marleau Pozri príspevok
Čo ja s tým mám?Mňa sa netýka ani jedno.
Mne vadia len ľudia,ktorí svojim počínaním znepríjemňujú život aj inému človeku.
.

..nie, netýka sa ťa ani jedno..(to my predsa nevieme na 100%)..takže netreba také nejaké "ukrižujte ma"..
...spôsob komunikácie so susedmi si musí každý majiteľ psíka nájsť sám, lebo ich pozná, my sa tu iba pokúšame poradiť, ako na to...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať