Zavrieť

Porady

Zdanenie prijmov z CR

Dobry den,
Vo februari 2005 som odisiel pracovat do CR kde som zamestnany a platim vsetky odvody a teda aj dane. Za januar 2005 mam ale prijem v SR. Trvaly pobyt mam stale v SR. Poradi mi niekto ako si mam podat danove priznanie za mesiac januar 2005? Mam do vypoctu zahrnut aj prijmy a dan zaplatenu v CR?

Myslim, ze tato tema zaujem viac ludi, ktori v roku 2005 odisli pracovat do CR.

Dakujem a prajem pekny den.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pani z DÚ bola evidentne "mimo obraz ".
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Na čo by potom slúžilo tlačivo vydané MF SR č.651-2-97? Škoda, že mi vypadol skener.

Potvrdenie o zaplatení dane za obdobie(Certification on tax payment/Bestätigung der steuerbezahlung)
- Príjem zaplatený
- Komu
- Kým
- meno-názov
- Daňové identifikačné číslo DIČ
- Adresa
- Kód štátu
Zdaniteľný príjem
- druh príjmu
- výška príjmu v SKK
- Daň v SKK
- Dátum zaplatenia
Meno a podpis riaditeľa daňového úradu
v
dňa
pečiatka DÚ

Na tlačive všetko uvedené aj v angličtine a nemčine.
0 0
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

GiZMo1221 Pozri príspevok
presne toto som sa pytal minuly tyzden pani na DU, ktora ma ma na starosti a povedala, ze do DP uvadzam len udaje, ktore su na rocnom zuctovani od zamestnavatela. ze vznikne preplatok, ktory mi cesky DU vrati ich nezaujima. cize od ceskeho DU nepotrebujem ziadne potvrdenie o zaplateni dane, staci od zamestnavatela
Moja včerajšia skúsenosť z daňovým úradom. Vyplnila som DP presne podľa toho, ako ste mi radili. T.j. - príjmy SR + ČR, pričom v ČR bolo vykonané ročné zúčtovanie. Išla som sa ešte spýtať na to, aké potvrdenie z ČR je potrebné doložiť, ak bolo vykonané RZ. Vzala som so sebou aj vyplnené DP a potvrdenia, ktoré mám. Milá pani na DÚ mi povedala, že v SR sa neberie do úvahy, či bolo vykonané RZ v Čechách alebo nie a že mám brať do úvahy len potvrdenie od zamestnávateľa, že v SR nás vlastne nemá zaujímať, či sa mu česká daň vrátila alebo nie. Takže to mám urobiť, akoby to RZ nebolo urobené a nanovo to prerátať a vyplniť nové tlačivo. Tak čo vy na to?
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Johanka Pozri príspevok
Odpoveď je červeným.
a to som do toho čumela a čumela dosť dlho!!!!! asi už bola tma.
ale aj tak je to riadne nespravodlivé, lebo mu vyjde riadny nedoplatok, hoci on tú daň v ČR zaplatil vyššiu a započítať si môže o dosť menej.
som zvedavá, čo mi na to povie kamarát.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

siskage Pozri príspevok
Moja včerajšia skúsenosť z daňovým úradom. Vyplnila som DP presne podľa toho, ako ste mi radili. T.j. - príjmy SR + ČR, pričom v ČR bolo vykonané ročné zúčtovanie. Išla som sa ešte spýtať na to, aké potvrdenie z ČR je potrebné doložiť, ak bolo vykonané RZ. Vzala som so sebou aj vyplnené DP a potvrdenia, ktoré mám. Milá pani na DÚ mi povedala, že v SR sa neberie do úvahy, či bolo vykonané RZ v Čechách alebo nie a že mám brať do úvahy len potvrdenie od zamestnávateľa, že v SR nás vlastne nemá zaujímať, či sa mu česká daň vrátila alebo nie. Takže to mám urobiť, akoby to RZ nebolo urobené a nanovo to prerátať a vyplniť nové tlačivo. Tak čo vy na to?
Ja nechápem jedno. Prečo sa stále chodíte niečo vypytovať na daňové úrady. Tam by som sa nepýtala, ani kde majú výťah.


K otázke - to je ťažké , v tomto poradiť.
Jediná rada je - urob DP v zmysle zákona , nie v zmysle toho čo "jedna baba povedala".
Čo myslíš, prečo je v ZoDP možnosť požiadať o predĺženie lehoty na podanie DP , ak sú súčasťou príjmov aj príjmy zo zahraničia? V prvom rade preto, že sú v krajinách rôzne zdaňovacie obdobia a hlavne preto, aby mohol daňovník napísať do DP v SR pravdivé údaje ...
Inak poradili Ti dobre ( pre nich) - predstav si prípad, že máš v zahraničí nedoplatok na dani - ten by si tiež neuviedla v DP?
0 0
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

Johanka Pozri príspevok
Ja nechápem jedno. Prečo sa stále chodíte niečo vypytovať na daňové úrady. Tam by som sa nepýtala, ani kde majú výťah.


K otázke - to je ťažké , v tomto poradiť.
Jediná rada je - urob DP v zmysle zákona , nie v zmysle toho čo "jedna baba povedala".
Čo myslíš, prečo je v ZoDP možnosť požiadať o predĺženie lehoty na podanie DP , ak sú súčasťou príjmov aj príjmy zo zahraničia? V prvom rade preto, že sú v krajinách rôzne zdaňovacie obdobia a hlavne preto, aby mohol daňovník napísať do DP v SR pravdivé údaje ...
Inak poradili Ti dobre ( pre nich) - predstav si prípad, že máš v zahraničí nedoplatok na dani - ten by si tiež neuviedla v DP?
No len tu je taký malý problémik. Ona mi to totiž takto vyplnené nechcela
vziať. Že to proste musím opraviť. Hneď prvé mi ukázala, že mám chybu
na riadku 50, lebo ako daň zaplatenú v zahraničí som tam uviedla nulu,keďže celá česká daň bola vrátená.
Naposledy upravil siskage : 08.03.07 at 09:25
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To sa robí tak, že sa DP pošle poštou .
0 0
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

No, to mi fakt nenapadlo. Lebo ja to stále nosím osobne, aby som
mala od nich potvrdenie, že:"Áno, odovzdala som to".
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

siskage, pozri si Zákon o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní.
Čo myslíš, aký údaj by o odvedej dani poskytol príslušný orgán ČR(Finanční úřad ČR) slovenskému správcovi dane? Preddavok na daň alebo už daň vysporiadanú?
0 0
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

Určite daň vysporiadanú. Tak je to logické a snažila som sa to aj milej pani
vysvetliť, ale vôbec sa mi ju nepodarilo presvedčiť, že to tak má byť.
Pošlem to poštou a ďakujem.
0 0
GiZMo1221 GiZMo1221

GiZMo1221 je offline (nepripojený) GiZMo1221

siskage Pozri príspevok
Určite daň vysporiadanú. Tak je to logické a snažila som sa to aj milej pani
vysvetliť, ale vôbec sa mi ju nepodarilo presvedčiť, že to tak má byť.
Pošlem to poštou a ďakujem.
sranda, u mna to bolo rovnake. a tiez som jej vravel, ze je to nelogicke. ale ja to vyplnim tak ako ona chce, je to pre mna vyhodnejsie. som dohodnuty, ze jej to tam osobne zanesiem. tak predpokladam, ze to bez problemov zoberie - este to s nou pre istotu prejdem.
0 0
GiZMo1221 GiZMo1221

GiZMo1221 je offline (nepripojený) GiZMo1221

Johanka Pozri príspevok
Pani z DÚ bola evidentne "mimo obraz ".
no mozno bola a je mimo obraz. ale jedna sa o pani, ktora ma mna na starosti, cize moje DP sa dostane jej na kontrolu tak ju radsej posluchnem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

No, asi vieš málo o organizačnej štruktúre daňových úradov.
Tá pani, čo Ťa má " na starosti" je tzv.správkyňa a kontrolóri sú iná "kasta".
0 0
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

GiZMo1221 Pozri príspevok
sranda, u mna to bolo rovnake. a tiez som jej vravel, ze je to nelogicke. ale ja to vyplnim tak ako ona chce, je to pre mna vyhodnejsie. som dohodnuty, ze jej to tam osobne zanesiem. tak predpokladam, ze to bez problemov zoberie - este to s nou pre istotu prejdem.
No, a mne tak jemne naznačila, že "to sa nebude kontrolovať".
0 0
kitti kitti

kitti je offline (nepripojený) kitti

No, ja by som sa bala riskovat...bojim sa vysky penal. Poradaci, stretol sa niekto z Vas s podobnym pripadom, ked danovnikovi prisli na to, ze nepriznal skutocne prijmy a skutocne odvedenu dan? Ono to laka, lenze pre pokojny spanok by som neriskovala
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nahlasovanie funguje ....
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Prosím Vás, pýtal sa ma jeden známy, ktorý celý rok pracoval v ČR (pracoval na turnusy - každý mesiac chodil domov), na Slovensku má rodinu, deti podáva v SR DP /uplatní daňový bonus/.
Ale podstata je v tom, či neviete, či má niejakú povinnosť aj v ČR - kedy sa tam musí podať DP. Má on túto povinnosť?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak slovo pracoval znamená, že poberal príjmy zo závislej činnosti, mohol svojho zamestnávateľa požiadať o ročné zúčtovanie dane alebo si môže podať DP tak, ako je to v SR. Vysporiadanú daň započíta v DP_typ A na r.50.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Áno, práve kvôli trvalému pobytu.
0 0
kitti kitti

kitti je offline (nepripojený) kitti

Caute Poradaci, prosim, prekontrolovali by ste mi i tento vypocet, priatel maj prijem aj z CR aj zo SR, pomaham mu s vyplnanim DP A.
SR: prijem 1860, zaplatena dan zamestnavatelom 352, preukazatelne zaplatene poistne k zivotnej poistnej zmluve 6270
CR po prepocte kurzom NBS: prijem 111 121, zaplatene poistne 13896, dan 2435 (pricom je to skutocne zaplatena dan, po vrateni preplatku v najblizsich mesiacoch)
nase vypocty:

r32- 112 981
r33- 13 896
r34- 99 085
r36- 99 085
r37- 90 816
r41- 6 270
r43- 97 086
r44- 1 999
r45- 379
r49- 97 225
r50- 2 435
r51- 98,12
r52- 371,87
r53- 371,87
r54- 7,13
r62- 352
r64- -344,87

znamena to, ze mu DU v SR vyplti 344,87Sk?
Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať