Zavrieť

Porady

Elektrická brúska na nože

má prosím niekto skúsenosť s elektrickou diamantovou brúskou na nože M120 biela, 3-stupňová, zvažujem jej kúpu manželovi pod stromček, cena nie je najnižšia cca 135€, nerada by som sa vzhľadom na cenu popálila
Usporiadat
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ja brusím na klasickej osle jak kosu a nôž je jak britva.....
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

a to už je aký argument, že "brúsim všetkým príbuzným a známym"....[/QUOTE]

To nebol argument, to bolo konštatovanie, myslené ironicky.
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
bjuty smis Pozri príspevok
ja brusím na klasickej osle jak kosu a nôž je jak britva.....
Nebudem sa hadat, mozno mas kvalitny noz. Ale my co sme kupili este pred 25 rokmi plechace, tie niekedy treba aj bruskou "pretiahnut". Ja pouzivam na hrube brusenie, taky dvojity brusny kotuc (kupil som to na Agraci v NR), ktory sa upina do vrtacky. Potom vysledok prebehnem na drsnejsom a jemnejsom kameni. Velmi pomaha aj nieco podobne, ako pise Lujza.j vyssie ( http://www.porada.sk/t181496-p2-elek...ml#post2040675 )
Samozrejme kvalitne noze brusim obycajne len na oslicke.
misomiso, foto toho zazraku by nebolo?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Brúska? Nôž?

Nôž by mal byť z kvalitnej ocele. Niekedy má hrubé ostrie. Treba ho na brúske, kvalitnej, stenšiť. Je nutné dať pozor, aby sa pri brúsení nespálilo, ostrie. Ak je na tenko, vybrúsené. Potom jemnú osličku, zľahučka ostrie vycibriť, môže sa ešte aj na koži, remeni pretiahnuť. Potom už len skúška, prejsť nožom po jazyku a prejsť sním po predlaktí. Ak holí, tak aj reže. Potom je treba si pred použitím vždy spočítať prsty.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nožom po jazyku ? ty si had ?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Áno, nie, ale nože si brúsim sám, nie len sebe.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Myslím,že tu je nedorozumenie , čo sa týka SPOSOBU ostrenia,

tym sposobom,že pretiahneme nožík po nejakej ostričke kde su oproti sebe umiestnene nejaké kotúčiky ,

tým nož v skutočnosti nenaostrime len zdrsníme jeho ostrie a ten čo používa takto naostrený nož si to len myslí ,

že ten nož "reže",nož nereže,len trhá ,pretože ostrie ma zdrsnené.

Ozajstný sposob ostrenia je stenčenie ostria na brúsnom kotúči a potom naostrenie na brúsnom kameni na mokro

takýto nož potom naozaj REŽE a dokaz toho je ,že sa s ním dajú holiť chlpy s tela.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Otazka je, ci sa bavime o skalpeli alebo kuchynskom nozi. Na som sa tiz svojho casu bavkal na internate tym, ze som zobral kuchynsky noz, nabrusil na kamenoch, tak ako sa to ma a potom som sa nim naozaj oholil.

Lenze to nie je primerany sposob pouzitia. na kuchynskom nozi nepotrebujem take kvalitne ostrie, aby som si vychutnaval pohlad nan mikroskopom, ale potrebujem ostrie, ktore reze a ktore obnovim behom par sekund. Staci, ze kuchynsky noz prichadza dos styku napriklad s tvdrou korkou chleba, obcas s kostami a uz je nejake brusenie do nejakej absolutnej dokonalosti dost mimo temu.

Nie je pravda, ze to hobliky iba zdrsnia ostrie. Tev V-ckovy hoblik s wolframovymi nozmi robi krasne ostrie, ktore, ak chces si mozes zalestit par tahmi po kameni. Ale nemusis makat ako otrok na roznych typoch kamena.
0 0
tomino77 tomino77

tomino77 je offline (nepripojený) tomino77

misomiso Pozri príspevok
Tev V-ckovy hoblik s wolframovymi nozmi robi krasne ostrie, ktore, ak chces si mozes zalestit par tahmi po kameni.

ten je dobry odporucam :-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Vsetky tieto elekticke brusky su uplne na dve veci...

Na kuchynske noze su najlepsie tie wolframove Veckove hobliky, ktore robi nejaky zivnostnik a predava to po jarmokoch. Nema to konkureciu.
..
...júúúúúj .......už len ten výraz ...že " hoblík " ....až mi chlpky do pozoru idú ....
Hoblík je predsa len niečo iné ....

Rád by som vidieť ten zázrak ....že foto ništ ???.....alebo problém šmariť ????
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ja som to nazval hoblik. Je to normalne v plastovom drziaku dva extra tvrde wolframove noze do V. Rozdiel ej v tom, ze nepretahujes noz, ale noz opries o hranu stola a pretahujes "hoblik" ako pri odkorovani - napriklad. Dokonca aj take male hoblinky z toho padaju a v druhom zareze sa brusia noznice (iny profil).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ja som to nazval hoblik. Je to normalne v plastovom drziaku dva extra tvrde wolframove noze do V. Rozdiel ej v tom, ze nepretahujes noz, ale noz opries o hranu stola a pretahujes "hoblik" ako pri odkorovani - napriklad. Dokonca aj take male hoblinky z toho padaju a v druhom zareze sa brusia noznice (iny profil).
...hm .....že díky za takú mašinku ......že hoblinky ...

Môj , ale fakt ten MOJ názor je ten , že nejaký smiešny aušusový bičak cez to pretiahnuť , alebo naopak ....prosím beriem ...

No svoje bičaky by som na tomto rozhodne nebrúsil ......zvlášť , ak sa cena za jeden pohybuje v tých vyšších cenových reláciách...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

a aké máš ?
lebo ten čo si dal ako foto v rakúsku rozdávali v stavebninách ako bonus pri nákupe za pár éček....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis Pozri príspevok
a aké máš ?
lebo ten čo si dal ako foto v rakúsku rozdávali v stavebninách ako bonus pri nákupe za pár éček....
...to bolo len ilustračné foto .....nie nôž bol podstatný , ale to brúsitko ...

...a aké mám ?????

Viacero , napríklad UTON vz.75 ( pamiatka na doby vojenské ) nosím do lesa ...minulý týždeň som si zaobstaral Colombiu ..


Mám aj iné , vreckové ...viac menej zbierkové , črenky sú z parožia ......aj Viktorinox sa nájde..

...a doma ???....
Tak tam používam overenú švédsku značku ......ale to sa jedná len o dva nože ......

...mimochodom , inak som maniak na nože ...keď budem mať už veci okolo chalupky v poriadku , chcem ( chcel by som ) sa venovať nožiarstvu ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Juraj, a brúsku, akú ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sito Pozri príspevok
Juraj, a brúsku, akú ...
...niet nad zlaté , jemné ručičky a brúsny kameň...

...žiadne stroje alebo piliny ...natož nejaké hobliny ...
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač Pozri príspevok
...niet nad zlaté , jemné ručičky a brúsny kameň...

...žiadne stroje alebo piliny ...natož nejaké hobliny ...
A uši ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

misomiso Pozri príspevok
Ja som to nazval hoblik. Je to normalne v plastovom drziaku dva extra tvrde wolframove noze do V. Rozdiel ej v tom, ze nepretahujes noz, ale noz opries o hranu stola a pretahujes "hoblik" ako pri odkorovani - napriklad. Dokonca aj take male hoblinky z toho padaju a v druhom zareze sa brusia noznice (iny profil).
To nič, nič si s toho nerob, to je pre nôž hrob. Kúpiš nový, tiež zhobľuješ ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať