Zavrieť

Porady

Mzdy v MRP a prechod do nového roku

Ahojte, chcela by som poprosit o radu daku dobru dusu ako sa v MRP pri spracovaní miezd prechadza do Noveho roku, co vsetko treba urobit, pripadne ci je pri tychto krokoch potrebne zachovat i daku postupnost. Dakujem pekne.
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Braňo Pozri príspevok
chcem sa spýtať, či v prílohe k výkazu do sociálnej poisťovne sa Vám podarí vytlačiť znaky EUR. Mne to tlačí iba hodnoty v eur, ale označenie meny v skk.
Zoltán Kovács Pozri príspevok
No asi na to zabudli. Aj mne tlačí hodnoty v eurách, ale je tam SKK.
Prepisujete kvôli tomu výkazy?
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Aj mne robí to isté. Ešte navyše na prvej strane odvod za 1/09
zamestnanec 15,94, zamestnávateľ 39,85 EUR a v prílohe
suma preddavku zamestnanec 16,-EUR a zamestnávateľ 40,- EUR.
Má niekto podobné problémy?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

pochemi Pozri príspevok
Aj mne robí to isté. Ešte navyše na prvej strane odvod za 1/09
zamestnanec 15,94, zamestnávateľ 39,85 EUR a v prílohe
suma preddavku zamestnanec 16,-EUR a zamestnávateľ 40,- EUR.
Má niekto podobné problémy?
Máš pravdu.
Predtým som to nekontrolovala a teraz pozerám, že je to tak. Dodám iba, že na výkaze a na výplatnej páske je to rovnaké, ale v prílohe sú sumy pozaokrúhľované.


Paráda! Takto nebudú januárové výplaty tak skoro hotové...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Braňo Pozri príspevok
Veď o tom hovorím. Hodnoty sú dobre, len označenie meny nem dobre.

robí to aj na prvej strane výkazu pre zdravotku (VšZP a Apollo).
V dnešnej aktualizovanej verzii 6.00.007 už majú túto chybičku krásy odstránenú.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zoltán Kovács Pozri príspevok
V dnešnej aktualizovanej verzii 6.00.007 už majú túto chybičku krásy odstránenú.
Áno. Práve som to vyskúšala...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

pochemi Pozri príspevok
Aj mne robí to isté. Ešte navyše na prvej strane odvod za 1/09
zamestnanec 15,94, zamestnávateľ 39,85 EUR a v prílohe
suma preddavku zamestnanec 16,-EUR a zamestnávateľ 40,- EUR.
Má niekto podobné problémy?
Aj toto je už opravené vo verzii 6.00.007.
0 0
vasana vasana

vasana je offline (nepripojený) vasana

A ako Vám, prosím, ráta tvorbu sociálneho fondu. Mne tvorbu zaokrúhlilo na celé EURá. Je to takto správne? ( ručný prepočet 10,798 EUR - MRP zaokr. na 11,00 EUR ).
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Prosím Vám a ako mám urobiť prevod do nového roku na euro. Pýta to odo mňa, a nechce ma pustiť urobiť mzdy za 1/2009. Mám už stiahnutú najnovšiu verziu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
margaretka71 Pozri príspevok
Prosím Vám a ako mám urobiť prevod do nového roku na euro. Pýta to odo mňa, a nechce ma pustiť urobiť mzdy za 1/2009. Mám už stiahnutú najnovšiu verziu.
Pri sťahovaní si si mohla všimnúť aj toto:

http://upgrade.mrp.sk/FaqWebPages/Fa...aspx?cislo=326

Je to celý postup ako to urobiť.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Skús sa nastaviť keď dobre sa pamätám v mzdách na Agendy, Legistlatívne zmeny a tam tuším posledná možnosť je prekonvertovať mzdy na EUR.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Ahoj Zoltán!
Ja by som tiež mala dotaz: po konverzii na na euro nechce mi počítať mzdy lebo tam stále vypíše, že nemám zadaný druh pracovného pomeru.
A druh pracovného pomeru ozaj mi chýba, ale zadať neviem, lebo v pracovných pomeroch ma nepustí na druh PP, ne to neaktívne políčko. Ako to riešiť? Ani mzdový list za rok 2008 mi nechcel tlačiť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
katjab Pozri príspevok
Ahoj Zoltán!
Ja by som tiež mala dotaz: po konverzii na na euro nechce mi počítať mzdy lebo tam stále vypíše, že nemám zadaný druh pracovného pomeru.
A druh pracovného pomeru ozaj mi chýba, ale zadať neviem, lebo v pracovných pomeroch ma nepustí na druh PP, ne to neaktívne políčko. Ako to riešiť? Ani mzdový list za rok 2008 mi nechcel tlačiť.
A dotyčný pracovník je aj v roku 2009 "aktívny", teda má obdobie pracovného pomeru správne zadaný. (komplikovane sa pýtam). jednoduchšie, praconík podľa programu je aj v 01/2009 zamestnancom, alebo má ukončený prac.pomer?
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Urobila som to už, až na to , že musím ručne opraviť základnú mzdu v mzdových údajoch. Veľmi pekne ďakujem. Fakt som si to nevšimla pri aktualizácii.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
margaretka71 Pozri príspevok
Urobila som to už, až na to , že musím ručne opraviť základnú mzdu v mzdových údajoch. Veľmi pekne ďakujem. Fakt som si to nevšimla pri aktualizácii.
Prečo je potrebné opraviť základnú mzdu, veď pri konverzii by malo byť všetko prepočítané na euro.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Je to síce prepočítané ale, zamestnanec mal iba minimálnu mzdu a ono prepočítalo iba 8100,- Sk na € t. j. 268,87 a od januára je už 8900,- /295,50 €/. Tak iba preto som to opravila. Myslela som si tiež že to automaticky urobí na 295,50€.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Porada je super vec, hlavne pre začiatočníkov. Máte na nás veľkú trpezlivosť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
margaretka71 Pozri príspevok
Porada je super vec, hlavne pre začiatočníkov. Máte na nás veľkú trpezlivosť.
Kedy ako!
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Áno je zamestnancom, aj za 01/2009. Pracovný pomer podľa zadania programe začal 01012006 na dobu neurčitú, s tým nemám žiadny problém, len to HPP mi chýba a opraviť ani zadať sa to nedá.
Do 12/2008 nemala som žiadny problém.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Áno dotyčný má aktívny pracovný pomer, nemá ukončený, len práve to HPP tam chýba a kvôli tomu nepočíta mzdy za 01/2009.
0 0
vasana vasana

vasana je offline (nepripojený) vasana

vasana Pozri príspevok
A ako Vám, prosím, ráta tvorbu sociálneho fondu. Mne tvorbu zaokrúhlilo na celé EURá. Je to takto správne? ( ručný prepočet 10,798 EUR - MRP zaokr. na 11,00 EUR ).
Prosím Vás, neviete mi poradiť, či toto zaokrúhlenie tvorby soc. fondu po prechode na EUR je v poriadku? Márne sa snažím nájsť info ohľadom zaokrúhlenia a MRP mi to takto zaokrúhľuje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať