Zavrieť

Porady

Stravné pre rok 2012

Dobrý deň. Hľadala som na nete nejaké info ohľadom stravného pre rok 2012, ale nič som nenašla...
Mení sa výška stravného na našom území, alebo ostáva stravné vo výške 3,80 €, 5,70 € a 8,80 € ?
A mení sa výška minimálnej nominálnej hodnoty stravného lístka ?

ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

a ako teda postupovať?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
a ako teda postupovať?
Katka, akú dohodu ?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

veronikasad, ďakujem za záujem, :-)
ide o jednoosobovú sro, kde konateľ zároveň aj spoločník, chce byť u seba zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti, aby to bolo zároveň viac ako 4 hodiny denne, a do KZ si dá, že aj dohodári majú nárok na stravné lístky, je to tak možné,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarinaNR Pozri príspevok
veronikasad, ďakujem za záujem, :-)
ide o jednoosobovú sro, kde konateľ zároveň aj spoločník, chce byť u seba zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti, aby to bolo zároveň viac ako 4 hodiny denne, a do KZ si dá, že aj dohodári majú nárok na stravné lístky, je to tak možné,
KZ a sám? Jeden človek nie je kolektív.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
veronikasad, ďakujem za záujem, :-)
ide o jednoosobovú sro, kde konateľ zároveň aj spoločník, chce byť u seba zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti, aby to bolo zároveň viac ako 4 hodiny denne, a do KZ si dá, že aj dohodári majú nárok na stravné lístky, je to tak možné,
Katka, dohodu uzatvoriť môže, ale dohodári nemajú nárok na stravné lístky. Ak ich firma zakúpi, je to nedaňový výdavok.

Píšeš o KZ, firma má viacerých zamestnancov - aj dohodárov ?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno, okrem jeho je u neho ešte manželka ako dohodárka,
čiže aj keby sa im dali stravné lístky, tak je to nedaňový náklad?
čiže nárok majú ale uplatniť do nákladov nie
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

tak potom je KZ bezpredmetná a lístky radšej kupovať nebude,
a dohodu o prac.činnosti sám so sebou?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
áno, okrem jeho je u neho ešte manželka ako dohodárka,
čiže aj keby sa im dali stravné lístky, tak je to nedaňový náklad?
čiže nárok majú ale uplatniť do nákladov nie
Katka, toto vám asi neprejde.

Pozri si § 152 Zákonníka práce, z ktorého citujem :

<strike>(7)</strike> (8) Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov
a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci,
b) umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
c) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3.

Skús napísať dotaz na DR SR - sama som zvedavá na odpoveď.

Na akú prácu bude uzatvorená dohoda ? V samotnom uzatvorení dohody problém nevidím ...
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Zmluva by bola uzavretá na vlastne všetky činnosti v obchode, príjem tovaru, vyskladnenie, predaj tovaru,.......takže môže sám so sebou, ok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
Zmluva by bola uzavretá na vlastne všetky činnosti v obchode, príjem tovaru, vyskladnenie, predaj tovaru,.......takže môže sám so sebou, ok.
Je to pracovno-právny vzťah, aj spoločník môže byť zamestnancom vo svojej s.r.o.
Len musí byť uzatvorený taký druh dohody, aby boli dodržané podmienky Zákonníka práce - v tomto prípade ide o opakovanú činnosť - Dohoda o pracovnej činnosti , výkon práce max.10 hod týždenne
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

na dohodu o pracovnej činnosti može odrobiť najviac 10 hod týždenne, takže by ti to neriešilo aj tak každý deň
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno, máte pravdu. akosi som na to "pozabudla"
takže tie min.4hodiny denne to aj tak nerieši, čiže ani KZ nemusí byť, iba Dohoda o prac.činnosti. ďakujem za rady
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarinaNR Pozri príspevok
áno, máte pravdu. akosi som na to "pozabudla"
takže tie min.4hodiny denne to aj tak nerieši, čiže ani KZ nemusí byť, iba Dohoda o prac.činnosti. ďakujem za rady
Katka, KZ (kolektívna zmluva) sa uzatvára vo väčších firmách, kde sú odbory ...
V tomto prípad príspevok na stravovanie nad rámec Zákonníka práce by asi nemal ani s kým prejednať.

Inak pre zaujímavosť, napíš na DR SR dotaz, ale výkon práce musí byť viac ako 4 hod. denne (4 hod.nestačia)
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

veronikasad, viem že KZ sa uzatvára vo veľkých firmách, ale myslela som si, že to tam schovám :-) ale aj tak to nevychádza, ďakujem za rady dievčence :-))
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarinaNR Pozri príspevok
veronikasad, viem že KZ sa uzatvára vo veľkých firmách, ale myslela som si, že to tam schovám :-) ale aj tak to nevychádza, ďakujem za rady dievčence :-))
Len tak Myslíš, že by si ho mohla skryť za KZ, keď nemá ani kolektív, ani odbory?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

no ok ok :-)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

KatarinaNR Pozri príspevok
Tweety, mohla aby som ťa ešte poprosiť o pomoc.
Môže teda zemestnávateľ a zamestnanec, tá istá osoba uzavrieť so sebou dohodu? keď ide o jednoosobovú s.r.o.?
ďakujem
môže....
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Mila123 ďakujem,
už som si myslela keď som videla, že ty si reagovala, že ma zase "zdžubkáš" :-))
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

KatarinaNR Pozri príspevok
Mila123 ďakujem,
už som si myslela keď som videla, že ty si reagovala, že ma zase "zdžubkáš" :-))
ja ? prepáč ak som ťa niekedy......
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ešte sa opýtam mimo témy, ale keď ste už tu v takej silnej zostave, nevyužijem to
keď je szčo na pn v nemocnici, ktoré papiere sa nesú na sociálku? ruzový a čierny? a treba niečo aj do zdravotky?
a nebolo niekedy, že keď si bola na pn, že zdravotku vracali, neviem v akej súvislosti, ale niekde som to dávnejšie počula a vtedy som sa tomuto ešte nevenovala a teda ani tomu pozornosť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať