Zavrieť

Porady

Žiadosť o vydanie identifikátora/dohody - DRSR

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Funguje Vám to ???
Minimálne požiadavky mám a stále mi vypisuje "Ľutujeme, ale nie je možné pokračovať..."
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Snáď len obrniť sa božskou trpezlivosťou a dať si budík napr. na tretiu hodinu ráno. Tiež skúšam od rána... Cez: Ľutujeme, ale nie je možné pokračovať. Skúste navštíviť stránku neskôr som sa dostala až po Chyba generovaní. Opakujte neskôr. Len či o tretej ráno bude neskôr alebo skoro.
Naposledy upravil abel : 10.01.12 at 14:12
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ale aj tak moc nechápem.

1/ Ak už starú dohodu mám, tak čo treba vyplniť, ak chcem už "novú" dohodu ?
2/ Ak chcem posielať na "novú dohodu" za ďalšiu firmu, tak treba čo ?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

jess Pozri príspevok
Ale aj tak moc nechápem.

1/ Ak už starú dohodu mám, tak čo treba vyplniť, ak chcem už "novú" dohodu ?
Žiadosť o vydanie identifikátora a Protokol o generovaní identifikátora.

2/ Ak chcem posielať na "novú dohodu" za ďalšiu firmu, tak treba čo ?
Dohodu o elektronickom doručovaní - za daňový subjekt.
... v texte.
5 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

jess Pozri príspevok
Funguje Vám to ???
Minimálne požiadavky mám a stále mi vypisuje "Ľutujeme, ale nie je možné pokračovať..."
Aj mne vypisuje to isté...
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ako to vlastne je? Mám dohodu, posielala som SV DPH a jasné, že do 5 dní valím s krycím listom na DÚ. Keď by som si vybavila identifikátor, nebudem musieť nosiť tie krycie listy? Mám žiadať len o identifikátor, alebo aj znovu o dohodu?
2 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja som volala do Banskej Bystrice ... tiež mám dohodu z r. 2011 s doložením krycích listov. Povedali mi, že ak nechcem dokladať krycie listy, mám si vyplniť žiadosť o identifikátor + novú dohodu a s tým ísť na daňový úrad. Potom sa už krycie listy nemusia dokladať.
5 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Tiež mi vypisuje, že som zle opísala kód celý deň...takže božská trpezlivosť, snád do konca marca stihneme
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Funguje
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dáši, napíš ako sa ti to podarilo, ja som len skúsila, vraj si mám stiahnuť doplnok Javy a nepustilo ma to ďalej
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Teraz som to skúsila a ide to, v najhoršom to vypíšem doma
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dáška, musíš mať splnené tie minimálne požiadavky, ktoré sú uvedené na stránke, čiže aj tú JAVu musíš mať - príslušnú verziu.

Teraz som sa vrátila z Dú, mám už všetko hotové Starú dohodu som vypovedala. Ku každej "novej" dohode (vytlačiť 2x) treba mať aj 2x Žiadosti o identifikátor, 2x "Autorizáciu". Podpisujú sa tam osobne pred pracovníkom po overení totožnosti podľa OP. Samozrejme ak si konateľom v daňovom subjekte, tak stačí ak pôjdeš ty osobne. Ak si len chceš niekoho pridať, komu robíš účtovníctvo, tak musíš vytlačiť 2x žiadosť o identifikátor a 2x dohodu za ten, konkrétny daňový subjekt. POZOR !!! Musíte ísť na príslušný DÚ daňového subjektu osobne spolu s konateľom daňového subjektu alebo tvoja žiadosť o identifikátor MUSÍ byť overená (podpis) jedine u NOTÁRA !!! Potom s overenou žiadosťou o identifikátor , pôjde daňový subjekt (konateľ) na svoj DÚ. Podpísaná dohoda príde poštou a kedy sa spustí samotné elektr.zasielanie cez portál finančného riaditeľstva ani pán boh nevie DDD ... Už sa náramne "teším" na kolaps systému .
Naposledy upravil jess : 13.01.12 at 09:39
4 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

jess Pozri príspevok
Dáška, musíš mať splnené tie minimálne požiadavky, ktoré sú uvedené na stránke, čiže aj tú JAVu musíš mať - príslušnú verziu.

Teraz som sa vrátila z Dú, mám už všetko hotové Starú dohodu som vypovedala. Ku každej "novej" dohode (vytlačiť 2x) treba mať aj 2x Žiadosti o identifikátor, 2x "Autorizáciu". Podpisujú sa tam osobne pred pracovníkom po overení totožnosti podľa OP. Samozrejme ak si konateľom v daňovom subjekte, tak stačí ak pôjdeš ty osobne. Ak si len chceš niekoho pridať, komu robíš účtovníctvo, tak musíš vytlačiť 2x žiadosť o identifikátor a 2x dohodu za ten, konkrétny daňový subjekt. POZOR !!! Musíte ísť na príslušný DÚ daňového subjektu osobne spolu s konateľom daňového subjektu alebo tvoja žiadosť o identifikátor MUSÍ byť overená (podpis) jedine u NOTÁRA !!! Potom s overenou žiadosťou o identifikátor , pôjde daňový subjekt (konateľ) na svoj DÚ. Podpísaná dohoda príde poštou a kedy sa spustí samotné elektr.zasielanie cez portál finančného riaditeľstva ani pán boh nevie DDD ... Už sa náramne "teším" na kolaps systému .
Daška, čiže ak tomu dobre rozumiem, budem podávať pre 10 firiem, tak sa mám s každým konateľom osobne dostaviť na DÚ?
A treba aj splnomocnenie, že ma poveruje k podávaniu, či to už nie?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

jess Pozri príspevok
Dáška, musíš mať splnené tie minimálne požiadavky, ktoré sú uvedené na stránke, čiže aj tú JAVu musíš mať - príslušnú verziu.

Teraz som sa vrátila z Dú, mám už všetko hotové Starú dohodu som vypovedala. Ku každej "novej" dohode (vytlačiť 2x) treba mať aj 2x Žiadosti o identifikátor, 2x "Autorizáciu". Podpisujú sa tam osobne pred pracovníkom po overení totožnosti podľa OP. Samozrejme ak si konateľom v daňovom subjekte, tak stačí ak pôjdeš ty osobne. Ak si len chceš niekoho pridať, komu robíš účtovníctvo, tak musíš vytlačiť 2x žiadosť o identifikátor a 2x dohodu za ten, konkrétny daňový subjekt. POZOR !!! Musíte ísť na príslušný DÚ daňového subjektu osobne spolu s konateľom daňového subjektu alebo tvoja žiadosť o identifikátor MUSÍ byť overená (podpis) jedine u NOTÁRA !!! Potom s overenou žiadosťou o identifikátor , pôjde daňový subjekt (konateľ) na svoj DÚ. Podpísaná dohoda príde poštou a kedy sa spustí samotné elektr.zasielanie cez portál finančného riaditeľstva ani pán boh nevie DDD ... Už sa náramne "teším" na kolaps systému .
Zuziana Pozri príspevok
Daška, čiže ak tomu dobre rozumiem, budem podávať pre 10 firiem, tak sa mám s každým konateľom osobne dostaviť na DÚ?
A treba aj splnomocnenie, že ma poveruje k podávaniu, či to už nie?
Na našom DU nevyžadujú takýto postup. A ani v návode pri vypisovaní žiadosti nič také nie je. Dokonca je tam príklad, ako postupovať.
Ja som si vytlačila Žiadosť o vydanie identifikátora dvojmo a išla som na DU. Nahodili to do PC a vrátili mi podpísanú 1 žiadosť. Potom som vytlačila všetkým klientom dohody 2x a tie si chodia sami (konatelia alebo majitelia - živnostníci) podpisovať na DU...
4 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Pri vyplňovaní dohody hneď po potvrdení mi zmrzla a padla stránka, tak som dohodu nahodila znovu a teraz ju mám 2x, samozrejme, každá má iné číslo. A teraz čo s tým? Mám jenu len ignorovať, alebo to mám niekde zrušiť?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ja som len zamestnanec. Aby som nemusela chodiť na DÚ, vypíšem identifikátor na konateľa a on na našom DÚ podpíše obidva dokumenty a ja už budem iba posielať priznania s jeho identifikátorom. Dobre tomu rozumiem, môžem to urobiť takto?
3 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Truch, v pokeci k tomu identifikátoru je, že človek, ktorý bude doručovať dokumenty a žiada o idetifikátor, má podpísať žiadosť pred pracovníkom DU, takže s majiteľom alebo s overenou dohodou na úrad musíš ísť aj Ty.
Naposledy upravil AlaNR : 13.01.12 at 10:31
2 0
kalibo kalibo

kalibo je offline (nepripojený) kalibo

Anja111 Pozri príspevok
... v texte.
Po návšteve DÚ a dnešnej skúsenosti dopĺňam, že je potrebná aj žiadosť o zrušenie starej dohody a taktiež žiadosť o zrušenie splnomocnenia k starej dohode...
3 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
AlaNR Pozri príspevok
Pri vyplňovaní dohody hneď po potvrdení mi zmrzla a padla stránka, tak som dohodu nahodila znovu a teraz ju mám 2x, samozrejme, každá má iné číslo. A teraz čo s tým? Mám jenu len ignorovať, alebo to mám niekde zrušiť?
To je gól!
Volala som na technickú podporu a tetuška mi povedala, nech druhú dohodu nechám tak, že to možno samo zanikne po čase.
Bola milá, zlatá a nakoniec mi hovorí, že "viete, toľko je ešte nezodpovedaných otázok, zatiaľ iba rozmýšľame, čo s tým "
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zuziana Pozri príspevok
Daška, čiže ak tomu dobre rozumiem, budem podávať pre 10 firiem, tak sa mám s každým konateľom osobne dostaviť na DÚ?
A treba aj splnomocnenie, že ma poveruje k podávaniu, či to už nie?
Zuzi, ak si chceš pridať k sebe 10 firiem...s každým konateľom musíš ísť osobne. Ak nechceš ísť osobne, treba tvoj podpis na "Žiadosti o identifikátor" overiť výlučne u notára a potom konateľ pôjde s tým na svoj DÚ. Tak mi bolo povedané.
Ale tiež sa mi to nezdá, lebo na čo je konateľovi moja "žiadosť o identifikátor" ... (sú tam inak "citlivé" údaje, ktoré by mohli byť vlastne týmto spôsobom zneužité)..... asi mi to zle povedala pani na DÚ , lebo logiku to nemá...konateľ ma vlastne poveruje tou "autorizáciou FO" . Overovať podpisy treba len na dokladoch , ak nechceš ísť vôbec osobne na DÚ a chceš to poslať poštou. To by logiku malo

Splnomocnenie ti netreba ... je to už v rámci dokumentu "Autorizácia FO daňovým subjektom"
3 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
kalibo Pozri príspevok
Po návšteve DÚ a dnešnej skúsenosti dopĺňam, že je potrebná aj žiadosť o zrušenie starej
dohody a taktiež žiadosť o zrušenie splnomocnenia k starej dohode...
K tomu zrušeniu starej dohody existuje niekde nejaké tlačivo, alebo to stačí napísať vo worde?
Pátrala som na internete, ale nič som nenašla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať