Zavrieť

Porady

ukoncenie pracovného vzťahu v skúšobnej dobe

Dobý deň,
som v skúšobnej dobe a teraz som na PN, kde predpokladám že bude do 31.1. Teraz počas PN som dostal ponuku na lepšiu prácu a chcem ju využiť, nastúpiť by som mal na nové miesto 1.2.
Ako postupovať pri ukončení pracovného vzťahu? Viem, že žiadosť musím podať písomne. Skor ma zaujíma:
- keďže som PN ukončenie zašlem doporučene stačí zaslať 27.1.
- čo v prípade ak zamestnávateľ neprevezme zásielku, alebo
- prevezme zásielku, ktorá mu možno príde skôr ako 31.1. a zamestnávateľ si povie, že keď Ty chceš skončiť tak mi Ťa pôjdeme domov skontrolovať. Doma Ťa nenájdeme a nezaplatíme Ti nič. Je to obava, lebo som počul všeličo. Po ukončení PN t.j. 1.2. musím odovzdať na personálne doklad o ukončení PN.
Ako nájsť vhodný spôsob aby som nemal žiadne nežiadúce následky? Ďakujem za cenné rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alaya1 Pozri príspevok
    Chcem sa opytat. Skoncenie PP v skusobnej dobe sa ma oznamit 3 dni pred ukoncenim,- strana zamestnanca.ano

    Tak, ak ju odovzda zajtra t.j.28.2.2012, moze ju ukoncit k 1.3.2012 ano- t.j. 2.3.2012 uz tam nebude zamestnany. Posledny den je toho 1.3? Ak nastupuje do nového zamestnania, je lepšie dohodnúť sa so zamestnávatelom na skončení prac.pomeru k 29.2. U nového zamestnávatela príde o 1/12 dovolenky.

    A ak bol zamestnancom od 1.1.2012 ma narok na nejaku dovolenku?má nárok na dovolenku za odpracované dni - za každých celých 21 dní - 1/12 ročného nároku
    odpoveď v texte

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Oznámenie o skončení prac.pomeru v skúšobnej dobe k 31.1.2012 môžeš poslať zamestnávatelovi aj teraz. Len neviem ako súvisí dodržiavanie liečebného režimu počas PN-ky so skončením prac.pomeru a prečo by ťa zamestnávatel mimo vychádzok nemal nájsť doma ...

    Ukončenie PN-ky odovzdáš zamestnávatelovi, kde si 31.1. prevezmeš zápočtový list a ostatné dokumenty.

    alex moj je offline (nepripojený) alex moj

    alex moj
    Nerozumiem ako bolo myslené "Len neviem ako súvisí dodržiavanie liečebného režimu počas PN-ky so skončením prac.pomeru"? K 31.1 može byť ukončená PN aj pracovný pomer, tak to bolo myslené.
    Samozrejme že som doma a dodržiavam povolené vychádzky. Predpokladam že zamestnavateľ nebude nadšený že odchadzam a tak sa bude snazit niečo najsť. aspon myslim. Viem ze je to trochu pritiahnute za vlasy, ale predchadzajuci kolega ma skusenost ked chcel odist cerpal dovolenku dal vypoved a na miesto dovolenky zistil ze mu dali absenciu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alex moj Pozri príspevok
    Dobý deň,
    som v skúšobnej dobe a teraz som na PN, kde predpokladám že bude do 31.1. Teraz počas PN som dostal ponuku na lepšiu prácu a chcem ju využiť, nastúpiť by som mal na nové miesto 1.2.
    Ako postupovať pri ukončení pracovného vzťahu? Viem, že žiadosť musím podať písomne. Skor ma zaujíma:
    - keďže som PN ukončenie zašlem doporučene stačí zaslať 27.1.
    - čo v prípade ak zamestnávateľ neprevezme zásielku, alebo
    - prevezme zásielku, ktorá mu možno príde skôr ako 31.1. a zamestnávateľ si povie, že keď Ty chceš skončiť tak mi Ťa pôjdeme domov skontrolovať. Doma Ťa nenájdeme a nezaplatíme Ti nič. Je to obava, lebo som počul všeličo. Po ukončení PN t.j. 1.2. musím odovzdať na personálne doklad o ukončení PN.
    Ako nájsť vhodný spôsob aby som nemal žiadne nežiadúce následky? Ďakujem za cenné rady.
    Kedže si v skúšobnej dobe, PP môžeš skončiť hocikedy, aj počas PN. Ty nedávaš žiadnu žiadosť o skončenie PP-výpoveď, ty len jednoducho skončenie PP v SD oznámiš. A to dátumom, ktorý ti vyhovuje.

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Ja sa chcem spýtať - máme z-nca, ktorému vznikol PP 26.09.2011, má 3 mesačnú sk. dobu, ktorá mu mala skončiť 25.12.2011. Od 14.12.2011 - 15.01.2012 bol na PN. Správne rátam,že skušobná doba mu skončí 27.01.2012 ?Z-teľ chce s ním skončiť PP v SD. Ďakujem.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Ja sa chcem spýtať - máme z-nca, ktorému vznikol PP 26.09.2011, má 3 mesačnú sk. dobu, ktorá mu mala skončiť 25.12.2011. Od 14.12.2011 - 15.01.2012 bol na PN. Správne rátam,že skušobná doba mu skončí 27.01.2012 ?Z-teľ chce s ním skončiť PP v SD. Ďakujem.
    áno, správne počítaš

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alex moj Pozri príspevok
    Nerozumiem ako bolo myslené "Len neviem ako súvisí dodržiavanie liečebného režimu počas PN-ky so skončením prac.pomeru"? K 31.1 može byť ukončená PN aj pracovný pomer, tak to bolo myslené.
    Samozrejme že som doma a dodržiavam povolené vychádzky. Predpokladam že zamestnavateľ nebude nadšený že odchadzam a tak sa bude snazit niečo najsť. aspon myslim. Viem ze je to trochu pritiahnute za vlasy, ale predchadzajuci kolega ma skusenost ked chcel odist cerpal dovolenku dal vypoved a na miesto dovolenky zistil ze mu dali absenciu.
    Moja poznámka bola reakcia na tvoj prvý príspevok

    - prevezme zásielku, ktorá mu možno príde skôr ako 31.1. a zamestnávateľ si povie, že keď Ty chceš skončiť tak mi Ťa pôjdeme domov skontrolovať. Doma Ťa nenájdeme a nezaplatíme Ti nič. Je to obava, lebo som počul všeličo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Ja sa chcem spýtať - máme z-nca, ktorému vznikol PP 26.09.2011, má 3 mesačnú sk. dobu, ktorá mu mala skončiť 25.12.2011. Od 14.12.2011 - 15.01.2012 bol na PN. Správne rátam,že skušobná doba mu skončí 27.01.2012 ?Z-teľ chce s ním skončiť PP v SD. Ďakujem.
    Nemuseli ste čakať až na skončenie PN, PP ste mohli skončiť aj počas nej.

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Tweety Pozri príspevok
    Nemuseli ste čakať až na skončenie PN, PP ste mohli skončiť aj počas nej.
    Máš pravdu, lenže z ČR volali, že dotyčného z-nca nezoberú, lebo už nemajú prácu.

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Pôvodca textu príspevku: Daniela12345
    Ja sa chcem spýtať - máme z-nca, ktorému vznikol PP 26.09.2011, má 3 mesačnú sk. dobu, ktorá mu mala skončiť 25.12.2011. Od 14.12.2011 - 15.01.2012 bol na PN. Správne rátam,že skušobná doba mu skončí 27.01.2012 ?Z-teľ chce s ním skončiť PP v SD. Ďakujem.

    tictac7 Pozri príspevok
    áno, správne počítaš
    Vypísala som doklad o skončení PP v SD dňom 25.01.2012. Ak mi neprevezme doklad zaslaný poštou do tohto dátumu, ktorým dňom skončí mu PP? Odlášky z poisťovní?

    alex moj je offline (nepripojený) alex moj

    alex moj
    vrátim sa k môjmu problému....otázka je teraz? keďže som v skušobnej dobe a na PN, napisem oznamenie že pracovny pomer koncim 31.1. Môže sa stať že zamestnavateľ mi da výpoveď ku dňu napr. 23.1.2012, číže skôr ako som ja oznamoval?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alex moj Pozri príspevok
    vrátim sa k môjmu problému....otázka je teraz? keďže som v skušobnej dobe a na PN, napisem oznamenie že pracovny pomer koncim 31.1. Môže sa stať že zamestnavateľ mi da výpoveď ku dňu napr. 23.1.2012, číže skôr ako som ja oznamoval?
    V SD neide o výpoveď, ale o skončenie PP v SD. Takže teoreticky je možné, že on Ti oznámi skončenie skôr, ako Ty.

    alex moj je offline (nepripojený) alex moj

    alex moj
    ešte jedna otazka pišem znova asi sa stratila..... Teraz dam pisomne oznamenie o okonceni pracovneho pomeru k 31.1. a može mi zamestnavateľ zaroven poslat vypoved napr. ku dnu 24.1., čiže skôr? ktorá vypoved bude platná so skoším dátumom, ale kto prvý podal oznámenie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alex moj Pozri príspevok
    ešte jedna otazka pišem znova asi sa stratila..... Teraz dam pisomne oznamenie o okonceni pracovneho pomeru k 31.1. a može mi zamestnavateľ zaroven poslat vypoved napr. ku dnu 24.1., čiže skôr? ktorá vypoved bude platná so skoším dátumom, ale kto prvý podal oznámenie?
    Prečo zadávaš otázku ešte raz, veď som už odpovedala v predch. príspevku.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Chcem sa opytat. Skoncenie PP v skusobnej dobe sa ma oznamit 3 dni pred ukoncenim,- strana zamestnanca.

    Tak, ak ju odovzda zajtra t.j.28.2.2012, moze ju ukoncit k 1.3.2012- t.j. 2.3.2012 uz tam nebude zamestnany. Posledny den je toho 1.3?

    A ak bol zamestnancom od 1.1.2012 ma narok na nejaku dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.