Zavrieť

Porady

Zdravé ale lacné stravovanie

Má niekto nápady ako sa zdravo stravovať ale pritom neminúť majland? Lebo to ma odrádza najviac.. Chcela by som zmeniť životosprávu, jesť zdravšie, hlavne by som chcela odkysliť organizmus, podporiť trávenie a trochu detoxikovať organizmus.. Našla som kadečo, ale všetky prípravky stoja velke peniaze, nemam predstavu ake jedlá si pripravovať. Jeden den zacnem, ale na druhý uz mi dochadza fantázia a zas siahnem po obycajnom chlebe s maslom a salámou má niekto nejaké nápady z vlastnej skúsenosti?
Usporiadat
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

skus strukoviny, su lacne, zasytia a aj zdrave: sosovica, fazula, hrach
mozes z nich robit polievky, omacky, privarky
alebo brokolica nie je draha, a z jednej urobis cely hrniec zdravej polievky (samozrejme bez smotany), my ju robime casto ma krasnu zelenu farbu a je vyborna
takisto zemiaky sa daju rozne pripravovat
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

a na odkyslenie treba vylucit muku, cukor, udeniny
treba jest hlavne zeleninu, lebo ta je zasadita
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Čo tak si prečítať knihu :

"Stravovanie podľa krvnej skupiny" ?

Tam sa dozvieme, že prevaha iných potravín je potrebná pre človeka s krvnou skupinou "B" , iné potraviny by mal jesť človek so skupinu A či AB a zase niečo iné človek skupiny "0"
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

dakujem za rady, strukoviny mam rada, robim z nich polievky a privarky, ale vzdy zahustujem mukou a pridávam aj smotanu, neviem ci by mi len taka holá polievka chutila a ci by ma zasytila, to je ten problem, ale myslim ze to vyskusam. A ked obmedzit cukor a muku tak ake pecivo jedávate, a co si nan dávate? Brokolicu pripravujem na rozne sposoby, ale takmer do kazdeho takeho jedla pridávam muku alebo smotanu, a citim ze organizmus uz dáva najavo, ze stacilo.
0 0
KlaraRK KlaraRK

KlaraRK je offline (nepripojený) KlaraRK

citala som knihu dieta podla krvnej skupiny, problem bol v tom ze ja som B- a priatel A+ a bolo dost tazke kombinovat jedla podla toho aby nam to obom sedelo..
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Variť ako varili naše babky: zaobstaraj si záhradu, a jedz to čo si tam dopestuješ. Po takom nakopaní vedra zemiakov sa ti odkyslí organizmus jedna radosť a ani si nevšimneš kedy. Babky ani nevedeli že existuje "krvná skupina", nejedli salámu, ale oškvarky. Všetky tabletky určené na podporu detoxikácie organizmu prenechaj svojmu najväčšiemu nepriateľovi. Myslím že z lyžice múky nemáš prekyslený organizmus ale je to z kupovania ovocia a zeleniny v hyperbordeloch mimo sezóny: v zime paradajky, hrozno, paprika, reďkovka, brokolica .........
Čo tak teraz variť a papať: mrkvu, červenú repu, kyslú kapustu, topinambury, chren, jablká. Nepiť džúsy, éčkové malinovky ale začať piť od jari žihľavu, bazu, šípky,lipu. Na zimu všetkým sezónnym ovocím a zeleninou si naplň mrazničku a čajíky na pitie si nasuš z prechádzok po lesoch a lúkach.
15 1
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

KlaraRK Pozri príspevok
dakujem za rady, strukoviny mam rada, robim z nich polievky a privarky, ale vzdy zahustujem mukou a pridávam aj smotanu, neviem ci by mi len taka holá polievka chutila a ci by ma zasytila, to je ten problem, ale myslim ze to vyskusam. A ked obmedzit cukor a muku tak ake pecivo jedávate, a co si nan dávate? Brokolicu pripravujem na rozne sposoby, ale takmer do kazdeho takeho jedla pridávam muku alebo smotanu, a citim ze organizmus uz dáva najavo, ze stacilo.
ja v poslednom case zahustujem zemiakom ... namiesto smotany pridavam trochu mlieka, alebo cast strukovinovej polievky/omacky rozmixujem - a mam "zahustovadlo"

pecivo jedavam cerealne, grahamove, pripadne peciem domaci chlebik so spaldovou, raznou ... mukou a roznymi semiackami ... ale obcas si dam aj klasicky biely rozok s maslom a lekvarom ci sunkou
2 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

KlaraRK Pozri príspevok
dakujem za rady, strukoviny mam rada, robim z nich polievky a privarky, ale vzdy zahustujem mukou a pridávam aj smotanu, neviem ci by mi len taka holá polievka chutila a ci by ma zasytila, to je ten problem, ale myslim ze to vyskusam. A ked obmedzit cukor a muku tak ake pecivo jedávate, a co si nan dávate? Brokolicu pripravujem na rozne sposoby, ale takmer do kazdeho takeho jedla pridávam muku alebo smotanu, a citim ze organizmus uz dáva najavo, ze stacilo.
tiez sme pridavali smotanu vsade, ale napr. brokolicova polievka je lepsia bez nej, da sa tam len cela brokolica, zemiak + ina zelenina (mrkva, cibula...) vsetko sa to uvari, a potom rozmixuje
ak ti bez muky a smotany nechutia, tak skus polievky, kde sa nemusi nicim zahustovat, teda zeleninovu, kuraciu, slepaciu, hovadziu
pri obmedzeni peciva, staci jest napr. sunku (samozrejme kvalitnu) so zeleninou ako je paradajka, paprika, uhorka, ladovy salat, pripadne platok tvrdeho syra
alebo ja si obcas kupujem vlakninove platky http://www.bonavita.cz/sortiment/pek...nice-150g.html, stoja len 1 E, pritom je ich v baleni asi 30 ks
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Tak s trochou usmevu by sa dalo povedať,že každú poriadnu dietu treba začať tým,že vyhodíme do koša panvice a plechy.A ešte vyhodíme všetky sáčky,kocky bujonu a vegety.Prirodzená strava a v niečom má hubatá pravdu,spomenuť s na starých rodičov.Maso raz za čas,pôst na pár týždnov pred Veľkou Nocou,zápražky nahradiť zátrepkami a salamy šunky a paštety pomazánkami/nie majonezovymi/.Kopa byliniek a ovocia a zeleniny,tiež si myslím,že z našich zemepisných širok.Na tanieri má byť vždy tretina príloha,tretina zelenina a ,, najmenšia tretina" masa.Atd.
Naposledy upravil Estetic : 04.02.12 at 12:40
1 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Estetic Pozri príspevok
Tak s trochou usmevu by sa dalo povedať,že každú poriadnu dietu treba začať tým,že vyhodíme do koša panvice a plechy.A ešte vyhodíme všetky sáčky,kocky bujonu a vegety.Prirodzená strava a v niečom má hubatá pravdu,spomenuť s na starých rodičov.Maso raz za čas,pôst na pár týždnov pred Veľkou Nocou,zápražky nahradiť zátrepkami a salamy šunky a paštety pomazánkami/nie majonezovymi/.Kopa byliniek a ovocia a zeleniny,tiež si myslím,že z našich zemepisných širok.Na tanieri má byť vždy tretina príloha,tretina zelenina a najmenšia tretina masa.Atd.
prosim ta, aka je to najmensia tretina? nie su tretiny nahodou uplne rovnake?
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Samozrejme súAle všetci vieme,ako ,,rovnomerne" nakladáme na tanier .Dám to do uvodzoviek
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Lenže po 3. tretine ide ešte predĺženie a nakoniec samostatné nájazdy do chladničky..
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

KoxXxo Pozri príspevok
Lenže po 3. tretine ide ešte predĺženie a nakoniec samostatné nájazdy do chladničky..
"Som úplne normálny človek (smiech)! Občas si dám tiež nejaký kvalitný parížsky šalát, z obchodu kde viem, že sú použité dobré suroviny, samozrejme biele rožky k tomu. Takisto nočné vyjedanie chladničky, ale to mám odmalička... Robím si z toho žarty, vravím, že rozumiem reči potravín, keď mi hovoria „poď nás zjesť“, tak idem a zjem ich (smiech)."

citat z clanku: http://varecha.pravda.sk/magazin/jar...03-clanok.html
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ale on aj vyzerá na pekného pápáča
0 0
helma73 helma73

helma73 je offline (nepripojený) helma73

vďaka za tému, riešila som ju nedávno, s tým, že literatúry o potravinách a správnom stravovaní napr. MUDr. Bukovský je dosť , ale použité suroviny sú cenovo drahšie a mýslím ,že väčšinová populácia dá nakoniec prednosť cene, niekedy to ani inak nejde, preto by som ocenila keby odborníci našli riešenie aj s týmto aspektom ako variť zdravo za prijateľnú cenu, čo si môže väčšina dovoliť, už aj v rámci civilizacných ochorení.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

lujza.j Dnes, 13:54
ale on aj vyzerá na pekného pápáča

asi je to tym, ze "rozumie reci potravin" ... takych nas je viac
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
KlaraRK Pozri príspevok
Má niekto nápady ako sa zdravo stravovať ale pritom neminúť majland? Lebo to ma odrádza najviac.. Chcela by som zmeniť životosprávu, jesť zdravšie, hlavne by som chcela odkysliť organizmus, podporiť trávenie a trochu detoxikovať organizmus.. Našla som kadečo, ale všetky prípravky stoja velke peniaze, nemam predstavu ake jedlá si pripravovať. Jeden den zacnem, ale na druhý uz mi dochadza fantázia a zas siahnem po obycajnom chlebe s maslom a salámou má niekto nejaké nápady z vlastnej skúsenosti?
hubatá Pozri príspevok
Variť ako varili naše babky: zaobstaraj si záhradu, a jedz to čo si tam dopestuješ. Po takom nakopaní vedra zemiakov sa ti odkyslí organizmus jedna radosť a ani si nevšimneš kedy. Babky ani nevedeli že existuje "krvná skupina", nejedli salámu, ale oškvarky. Všetky tabletky určené na podporu detoxikácie organizmu prenechaj svojmu najväčšiemu nepriateľovi. Myslím že z lyžice múky nemáš prekyslený organizmus ale je to z kupovania ovocia a zeleniny v hyperbordeloch mimo sezóny: v zime paradajky, hrozno, paprika, reďkovka, brokolica .........
Čo tak teraz variť a papať: mrkvu, červenú repu, kyslú kapustu, topinambury, chren, jablká. Nepiť džúsy, éčkové malinovky ale začať piť od jari žihľavu, bazu, šípky,lipu. Na zimu všetkým sezónnym ovocím a zeleninou si naplň mrazničku a čajíky na pitie si nasuš z prechádzok po lesoch a lúkach.
...máš pravdu .......ono navrátenie sa k starým zvykom je pekná vec...

ALE

...zároveň by sa dalo aj oponovať ...........
Myslím hlavne na zaobstaranie si záhrady , jej kultivácie , vkladov do príslušného .......času stráveného v záhrade ...dôvodov je habadej ...
Čo sa týka tých čajíkov , obstaranie si vlastných bylín ...zber je akože ľahký , no nie každý vie , ako sa následne suší , ako skladuje , atď ...a hlavne ak nemá kde ...
Resumé ???????....nie každému sa chce do toho ísť ...mínusy prevažujú nad kladmi ...

helma73
Re: Zdravé ale lacné stravovanie
vďaka za tému, riešila som ju nedávno, s tým, že literatúry o potravinách a správnom stravovaní napr. MUDr. Bukovský je dosť ,
...len počujem hento meno , respektíve nositeľa ....a mám tiež DOSŤ ...
...že prečo ???.....stravovanie povýšil pomaly na oltár ...tie jeho drísty - recepty majú za účel asi len jedno ....že oné , nalebovať čitateľa ...a mňa to teda vie statočne...
Netvrdím síce , že sú zle ( nezdravé ) no kombinácia toho alebo onoho je pre stravníka nezlúčiteľná , hlavne čo do kúpy ...niektoré suroviny sa proste nedajú kúpiť v takom množstve , aké je potrebné na prípravu jedla . A nemyslím si , že pre jedného je to nejak ekonomické ( o kúpnej cene ani nevravím ) , nakoľko nie každý člen rodiny je ochotný ísť do diétneho režimu , respektíve ho nepotrebuje ...
2 0
Karla26 Karla26

Karla26 je offline (nepripojený) Karla26

buchač, súhlas
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

buchač: ja bývam v garsónke.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá

Re: Zdravé ale lacné stravovanie
buchač: ja bývam v garsónke.
....a mení to snáď niečo na mojom názore ???

Vôbec , nakoľko som sa zemeral na všeobecné merito otázky ako takej a nie na Tvoju osobu ...

Viem dokonca (pamätám si ) aj to , že si svojho času aj tú nejakú záhradu zháňala ...a viem aj o tom kladnom vzťahu k životnému prostrediu atď ...


hubatá ... zaobstaraj si záhradu...
Lenže niečo podobné ako Ty spomínaš je proste niekedy neuskutočniteľne - nerentabilné ...

Pokiaľ dotyčná osoba býva v rodinnom dome , niet čo riešiť...
No pokiaľ si má niekto zaobstarať záhradu , ktorá je nejaký ten kilák vzdialená od bydliska ( respektíve zamestnania ) ...ajajááááj ...
Poznám z vlastnej skúsenosti ...mal som možnosť ...
Najprv makačka s prípravou pôdy ( opomeniem - trochu pohybu nezaškodilo cez víkend ) ...
Potom zasadiť ........... okopávať , plieť ...raz za týždeň sa zadarilo ...
Z roboty som rovno na záhradu šiel , že popolievať ...keď nešla voda , nepostrekoval som ale iba zo suda naberal ...
Úroda v podstate o ničom , v bloku sa neoplatí držať v zemine uskladnené , nakoľko na to nie sú podmienky ....

Takže aká výhra ???.....žiadna .....narobíš sa , investuješ do pôdy , zbytočne auto preženieš ....a výsledok o ničom ...

Radšej som zbehol potom na pľac a kúpil od nejakej babky čerstvú , peknú.....či zdravú ???...to je už iná otázka ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať