Zavrieť

Porady

elektronické podávanie od 1.1.2013???!!!

toto mi prišlo mailom, uvidíme čo je na to pravdy, ale nečudovala by som sa keby to bolo skutočne tak

Kolaps na daňových úradoch.
Povinné podávanie elektronických daňových priznaní k DPH sa odkladá!
Hovorí sa o 1. januári 2013.
Usporiadat
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

to sa zas niekomu niečo podarilo
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tak v tom prípade kompetentní, ktorí oznam zverejnili nerozumejú tomu čo bolo schválené.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Aljok Pozri príspevok
Čítala si môj príspevok č. 17?
Je tam schválené znenie novely daňového poriadku.
Pozri § 165a.

Ja som to pochopila takto :
Ak si platiteľ DPH do vyhlásenia tohto zákona platí pre Teba bod 1. T.j. podľa § 14 (povinnosť súčasných platiteľov DPH podávať výkazy elektr.) sa postupuje od 1.1.2013.
Ak sa staneš platiteľom po 1.4.2012 tak pre Teba platí bod 2. T.j. tiež až od 1.1.2013.
AJOK,
klobuk dolu, vyzera to tak ako píšeš,
ja som pri čítaní §165a preskočila bod (1), s tým že sa týka colnej správy ... nedočítala som do konca, neuvedomila som si že vo vete je spojovník a a za ním je vypichnutý §14, a rovno som čítala bod (2)

ale je to zmatočné, lebo nechápem načo vlastne davali ten bod (2), ked v bode (1) je učinnosti !14 posunutá, načo ešte portebovali duplicitne v (2) vypichnuť že sa to vsťhuje aj na novovzniknutých ?
T.j. ak teda dobre chápem (1) hovorí že účinnost je posunutá pre všetkých a následne (2) hovorí zduplľovane, že účinnost je posunutá pre novovzninutých.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asi to tak bude. Na stránke finančnej správy totálne zmätočný oznam ! Za to by som niekomu "poďakovala" . Málo máme iných starostí
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ErikaDP Pozri príspevok
AJOK,
klobuk dolu, vyzera to tak ako píšeš,
ja som pri čítaní §165a preskočila bod (1), s tým že sa týka colnej správy ... nedočítala som do konca, neuvedomila som si že vo vete je spojovník a a za ním je vypichnutý §14, a rovno som čítala bod (2)

ale je to zmatočné, lebo nechápem načo vlastne davali ten bod (2), ked v bode (1) je učinnosti !14 posunutá, načo ešte portebovali duplicitne v (2) vypichnuť že sa to vsťhuje aj na novovzniknutých ?
T.j. ak teda dobre chápem (1) hovorí že účinnost je posunutá pre všetkých a následne (2) hovorí zduplľovane, že účinnost je posunutá pre novovzninutých.
ten bod dva tam potrebovali dať preto, lebo keby novovzniknutý subjekt pozrel do zákona, tak by tam bolo napísané po starom od 1.4. pre tých, čo vzniknú po 1.4. Preto správne riešili aj starých aj nových. A do oznamu to napísali tak, ako má byť.
1 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

takže všetci od 1.1.2013?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
tweedle Pozri príspevok
takže všetci od 1.1.2013?
ÁNO. VŠETCI ELEKTRONICKY OD 1. 1. 2013.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nemám sa vôbec prečo hnevať. Chaos a nervozitu som tu podľa mňa nespôsobila ja.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

ErikaDP Pozri príspevok
AJOK,
klobuk dolu, vyzera to tak ako píšeš,
ja som pri čítaní §165a preskočila bod (1), s tým že sa týka colnej správy ... nedočítala som do konca, neuvedomila som si že vo vete je spojovník a a za ním je vypichnutý §14, a rovno som čítala bod (2)

ale je to zmatočné, lebo nechápem načo vlastne davali ten bod (2), ked v bode (1) je učinnosti !14 posunutá, načo ešte portebovali duplicitne v (2) vypichnuť že sa to vsťhuje aj na novovzniknutých ?
T.j. ak teda dobre chápem (1) hovorí že účinnost je posunutá pre všetkých a následne (2) hovorí zduplľovane, že účinnost je posunutá pre novovzninutých.
Nie, nie je to zdupľovane :

Bod 1 posúva účinnosť prvého odseku § 165a

Bod 2 posúva účinnosť tohto druhého odseku § 165a:

„(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne uplynutím 15 dní odo dňa, keď sa stal platiteľom dane z pridanej hodnoty. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne uplynutím 15 dní odo dňa účinnosti plnomocenstva voči správcovi dane podľa § 9 ods. 4.“.

Ak by do novely nedali bod 2, tak platitelia DPH, ktorí sa nimi stanú po 1.4.2012 by museli povinne elektr. doručovať podania po 15 dňoch odkedy sa stali platiteľmi.

Preto na stránke FR SR uviedli oznam pre súčasných platiteľov DPH - prvá veta oznamu:

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.

A budúcich ( ktorí sa nimi stanú po 1.4.2012) platiteľov DPH - druhá časť oznamu:

Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Aljok Pozri príspevok
Nie, nie je to zdupľovane :

Bod 1 posúva účinnosť prvého odseku § 165a

Bod 2 posúva účinnosť tohto druhého odseku § 165a:

„(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne uplynutím 15 dní odo dňa, keď sa stal platiteľom dane z pridanej hodnoty. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne uplynutím 15 dní odo dňa účinnosti plnomocenstva voči správcovi dane podľa § 9 ods. 4.“.

Ak by do novely nedali bod 2, tak platitelia DPH, ktorí sa nimi stanú po 1.4.2012 by museli povinne elektr. doručovať podania po 15 dňoch odkedy sa stali platiteľmi.

Preto na stránke FR SR uviedli oznam pre súčasných platiteľov DPH - prvá veta oznamu:

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.

A budúcich ( ktorí sa nimi stanú po 1.4.2012) platiteľov DPH - druhá časť oznamu:

Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.
Aljok, vďaka za vysvetlenie,
som taka vystresovana z tohto čo sa deje okolo nás a elektronických pidavaní a špecifických symbolov ... mam nervy z toho že pre elektronické podavanie ( ktoré vraj šetrí čas ... ale komu, iba príjmcom podaní) mne to berie čas na "normalnu" robotu , podat elektronicky výkazy za firmu ktorá má 3 zamestnacov v troch roznych poistvniach + socialka + du prehľad mesačný + dDPH, pri našom užasnom systéme že každá inštitúcia má svoje prístupové heslá, a pri systéme že nestačí sa raz pripojit a odslat, ale potom sa znovu pripojit za učelom odkontrlovania či to prešlo a vytlačenia aj pri fungujucom internete to je časovo náročné ked účtovník robí niekoľko firiem ...
tak pri súčasnom vystresovaní z tejto situácie sa mi stalo že som zakon v pôvodnom znení neprečítala dosledne a urobila som si mylný záver,
tak vďaka za vyvedenie z omylu a Vaš čas stravený písaním vysvetlenia
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

úplne súhlasím s Erika DP,, šetrenie času?! včera som hodinu posielala prehľad za 2 zamestnancov,,, pri týchto neustálych zmenách a problémoch si už človek nie je istý ničím,,,
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

tweedle Pozri príspevok
úplne súhlasím s Erika DP,, šetrenie času?! včera som hodinu posielala prehľad za 2 zamestnancov,,, pri týchto neustálych zmenách a problémoch si už človek nie je istý ničím,,,
Súhlasím. Neustále zmeny v zákonoch nás zaťažujú. Preto sa snažím svoje odpovede dopĺňať o citácie z platných zákonov.
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Na stránke drsr sa oznam trošku zmenil, asi pochopili, že to bolo ťažko pochopiteľné...
>> Oznámenie

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa povinnosť doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedená v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013. To znamená, že povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami finančnej správe má od 1.1.2013

  1. daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
  2. daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  3. advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  4. zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.

Uvedená novela zákona nebola ešte zverejnená v Zbierke zákonov
7 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

nemohli to napísať takto už včera, menej chápajúci (ako ja ) by mali o starosť menej,,,
0 0
halúzka halúzka

halúzka je offline (nepripojený) halúzka

rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac
Tak, toto je po dlhom čase pozitívna správa. Takže máme čas vybavovať identifikátory a zmluvy do konca roku 2012.
0 0
zazulka zazulka

zazulka je offline (nepripojený) zazulka

Je to teda schválené a povinnosť podávať elekronickou formou DPH a mesačné výkazy až od 01.01.2013?
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

dobrý deň
rozumiem tomu tak , že povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami majú len platitelia DPH, daňový poradca a advokát za daňový subjekt ? Ti čo nie sú platcami DPH , tak tých sa povinnosť doručovania el. prostriedkami netýka ani po 1.1.2013 ?
ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
František Bigoš Pozri príspevok
dobrý deň
rozumiem tomu tak , že povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami majú len platitelia DPH, daňový poradca a advokát za daňový subjekt ? Ti čo nie sú platcami DPH , tak tých sa povinnosť doručovania el. prostriedkami netýka ani po 1.1.2013 ?
ďakujem

Presne tak.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať