Zavrieť

Porady

danové prizananie typ B

Živnostník ktorý mal prijem zo živnosti a a uplatnil si výdavky preukazatelné musi do toho preukazatelné prijmy na poistné a zdravotné vypísat kolko uhradil..alebo sa to tam píše len v prípade paušálu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, píše tam skutočne zaplatené odvody. Odvody nie sú preukázateľné príjmy ako píšeš.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    napísala som namiesto vydajov príjmy,..a dobre ak to tam niekto nenapísal čo s tým teraz,..lebo znama že sa na to pýtala na danovom a že to nevadí ak to tam nie je

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    polis1 Pozri príspevok
    napísala som namiesto vydajov príjmy,..a dobre ak to tam niekto nenapísal čo s tým teraz,..lebo znama že sa na to pýtala na danovom a že to nevadí ak to tam nie je
    AK jej to povedali na daňovom, tak možno tej známej to nevadí, ale pre srandu to tam asi neuviedli.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý deň, známy je SZČO a zároveň aj zamestnanec v zahraničí. Zo živnosti nemal žiadne príjmy, platil odvody, takže bol zo živnosti v strate. Chcem si u Vás odobriť postup podania daňového priznania. Podáva DP typ B, príjmy zo živnosti napíšem nulu, stratu si nebude uplatňovať a k tomu čestné prehlásenie, že zo živnosti nemal žiadne príjmy. Príjmy zo závislej činnosti vypíšem podľa potvrdenia zo závislej činnosti a keďže sú to príjmy z Rakúska, použijem metódu vyňatia príjmov. Môže byť?

    P.S. Ide mi o to čestné prehlásenie, lebo som tu niekde čítala, že sa nemusí podať, ale podľa mňa tým nič nepokazím. Či? Vďaka.

    danové prizananie typ B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.