Zavrieť

Porady

exekúčná zrážka

ezop ezop

ezop je offline (nepripojený) ezop

Dobrý deň, poprosím Vás ako postupovať pri výpočte exekúcii všetky tri prišli postupne, nie v jeden deň :
prvá v poradí - bežná pohľadávka, zrážam z jednej tretiny + zvyšok nad 150 %/ čistá mzda 597,50 €, zrážam povinnému 198,88 € /.

druhý exekučný príkaz - zameškané výživné, povinnosť zrážať z jednej tretiny / zamestnávateľ vyživné nezráža, plati si sám zamestnanec/.

tretí exekúčný príkaz - bežná pohľadávka, povinnosť zrážať z jednej tretiny

eva
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ten druhý exekučný titul má prednosť pred všetkými......a musíte vy zrážať, ak chce si zamestnanec môže aj sám platiť, ale povinnosť máte vy.......
0 0
mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

Dobry den, ja by som mala otazocku prisla nam exekucia zrazkami z inych prijmov - dohoda o vykoni prace, chcela som sa opytat ci aj pri dohode musi povinnemu zostat nepostihnutelna ciastka ? dakujem v Exekucnom poriadku som nic k tomu nenasla ..
0 0
ezop ezop

ezop je offline (nepripojený) ezop

ja viem , že druhá exekúcia má prednosť, ale neviem v akej výške uspokojiť exekúcie
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

To by zaujímalo aj mňa aj keď mám 4 exekúcie zamestnanca, ale zrážam iba jednu na ostatné som reagovala písomne, že Prosím počkajte ste v poradí. Zatiaľ sa nikto neohradil, že musím zrážať všetky 4 naraz. Ďakujem
0 0
mmia mmia

mmia je offline (nepripojený) mmia

Aj ja mam na jedneho zamestanca 5 exekucii a zrazam ich po jednej a ostatnym som napisala ze su v poradi ... podla toho kedy prisli ....
neviete mi pls. poradit s tou dohodou ?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ezop - pri tej prvej exekúcii musíš zohľadniť ešte nepostihnut.časť aj na vyživov.deti (na ktoré platí výživné) až potom počítaš exek.zrážku. Takže 1. tretina a zvyšok nad 150% ŽM ide na neprednostnú pohľadávku

2.exekúcia : prednostná – výživné : nezohľadníš deti ako vyživované osoby, lebo v prospech nich sa vykonáva exek.zrážka.
Na 2.exek. pošleš 2.tretinu (pokiaľ máš tam aj maloletú osobu medzi deťmi, tak sa počíta znížená nepostihnut.suma na povinného)
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Zamestnanec má tieto zrážky:
1 v poradí dohoda 40 eur,-/mesačne
2 v poradí ručne písaná žiadosť o zrážku na výživné 250,-Eur
Dnes mu prišla 2/3 exekúcia soc.poistovna. Ako mám prosím postupovať? Uspokojiť túto 3 v poradí iba z rozdielu čo vyjde alebo má táto prednosť pred ručne písanou žiadosťou /výživné/?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

môj názor....

prednostnú riešiš ako prvú.....ostatné nie, nezrážaš, neboli exekúcie, boli iba zrážky zo mzdy na základe dohody, či žiadosti s kt. ZC súhlasil.....
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Čiže bude zrážať iba túto 3 v poradí v plnej výške aká vyjde, áno?
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Potrebujem aj ja poradiť, mám zamestnanca na ktorého som mala dve prednostné exekúcie a jednu neprednostnú v poradí. Tie dve prednostné som zrážala a pomernou časťou posielala exekútorovi. Dnes mi prišiel list, že jedna z tých prednostných exekúcii je ukončená. Mám začať zrážať aj tú v poradí neprednostnú spolu s tou jednou prednostnou? Alebo ostane v poradí kým nedozrážam aj tú druhú prednostnú? Dúfam, že to niekto pochopí. Ďakujem
Zamestnanec má čistú mzdu 333,16 eur, je slobodný, bezdetný.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

suklova Pozri príspevok
Zamestnanec má tieto zrážky:
1 v poradí dohoda 40 eur,-/mesačne
2 v poradí ručne písaná žiadosť o zrážku na výživné 250,-Eur
Dnes mu prišla 2/3 exekúcia soc.poistovna. Ako mám prosím postupovať? Uspokojiť túto 3 v poradí iba z rozdielu čo vyjde alebo má táto prednosť pred ručne písanou žiadosťou /výživné/?
Je to prosím Vás tak, že musím zrážať iba tú 3. v poradí /aj ked 2.v poradí je výživné, ale iba na základe žiadosti od zamestnanca/? Prosíííím potrebujem súrne poradiť.
Naposledy upravil suklova : 05.04.12 at 04:50
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

2.v poradí výživné nie je exekučná zrážka, je to zráźka na základe dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom.
Prednosť majú exekučné zrážky vrátane došlých dohôd podĺa Občianskeho zákoníka.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

ďakujem krásne. Ešte sa chcem opýtať: podľa môjho názoru nemá zamestnávateľ povinnosť zraziť zamestnancovi zo mzdy zrážky, ktoré niesú exekúciou. Napr. zamestnanec požiada zamestnávateľa o zrážku zo mzdy na výživné. Mám pravdu alebo sa mýlim?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Takéto zrážky sú len na základe dohody, dohoda sa uzatvára dohodou oboch strán. Ak zamestnávateľ nechce, nemusí takúto dohodu uzatvoriť.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ďakujem za odpoveď. Ide o to, že nás to dosť zaťažuje. Zamestnanci si tu nosia kde čo a myslia si, že sme povinní im to zrážať, ak o to požiadajú. Ešte raz ďakujem. Pekné sviatky.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Ja sa chcem spýtať: dnes bola firme doručená úverová zmluva s listom, v ktorom sú nariadené mesačné zrážky zo mzdy zamestnanca, ktorý nespláca úver. Výška jeho mesačnej splátky bola 54,00 Eur. Nariadená výška zrážky úverovou spoločnsťou je 108,00 Eur. (dvojnásobok mesačnej splátky).Môžem mu zraziť zo mzdy takú výšku? ( 1/3 z čm je podstatne nižšia - okolo 67,00 Eur). Musím mať súhlas z-nca ? ZP v § 131 ods.3 - je uvedený osobitný predpis. Je ním Obč.zákonník. Ďakujem.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ivenka Pozri príspevok
..... že Prosím počkajte ste v poradí.
Ako ste to prosím napísali???
Potrebovala by som to aj ja oznámiť za 1 zamestnanca, kt. má 2 ex. a nevychádza mu to aby platil obi dve exek.Ďakujem
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Napísala som, že ZC už vykonávam zrážku zo mzdy a predpoklad ukončenia splácania. Prípadne ak ma ďalšie ešte pred napr.5.v poradí tak som rozpísala všetky EX .....a sumy-istiny, lebo nie všade bola konečná suma.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

milka1619 Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať: dnes bola firme doručená úverová zmluva s listom, v ktorom sú nariadené mesačné zrážky zo mzdy zamestnanca, ktorý nespláca úver. Výška jeho mesačnej splátky bola 54,00 Eur. Nariadená výška zrážky úverovou spoločnsťou je 108,00 Eur. (dvojnásobok mesačnej splátky).Môžem mu zraziť zo mzdy takú výšku? ( 1/3 z čm je podstatne nižšia - okolo 67,00 Eur). Musím mať súhlas z-nca ? ZP v § 131 ods.3 - je uvedený osobitný predpis. Je ním Obč.zákonník. Ďakujem.
Prosím poradiť, je to súrne. Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

milka1619 Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať: dnes bola firme doručená úverová zmluva s listom, v ktorom sú nariadené mesačné zrážky zo mzdy zamestnanca, ktorý nespláca úver. Výška jeho mesačnej splátky bola 54,00 Eur. Nariadená výška zrážky úverovou spoločnsťou je 108,00 Eur. (dvojnásobok mesačnej splátky).Môžem mu zraziť zo mzdy takú výšku? ( 1/3 z čm je podstatne nižšia - okolo 67,00 Eur). Musím mať súhlas z-nca ? ZP v § 131 ods.3 - je uvedený osobitný predpis. Je ním Obč.zákonník. Ďakujem.
Nemôžete mu zraziť viac, ako jednu tretinu, dokonca ani keby s tým zamestnanec súhlasil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať