Zavrieť

Porady

Prenajom traktora

Dobrý deň , potrebujem poradiť ohľadom prenajmu traktora .... mám ho v osobnom vlastníctve viac ako 5- rokov ... chem ho prenajať za sumu 3000 Eur ročne ... musím podať danové priznanie z príjmu z prenájmu alebo som oslobodený od dane ... pri predaji to tak funguje ... no neviem či aj pri prenajme ... nikdy som ho nemal v podnikaní ....
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak ide o jeden traktor, ktorý nebol nikdy v podnikaní, tak na jeho prenájom nemusí byť živnosť. Ide o príležitostný prenájom /keď ho nepotrebujem pre seba/ na zmluvu podľa § 663 občianskeho zákonníka ... na to živnosť netreba. Oslobodené z tých 3000 je iba 500 EUR ročne a možnosť uplatnenia 25% paušálnych výdavkov /po pomernom krátení 625/, zbytok 1875 Eur bude základ dane. Teda príjem 3000, daň z toho 356,25 Eur.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ak nejde o jednorázový prenájom treba si vybaviť živnostenské oprávnenie na prenájom - daňové priznanie treba podať v každom prípade, aj keby išlo o jednorázový prenájom.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Vivienočka Pozri príspevok
    Takže pri prenajme neplatí to oslobodenie od dane ked ho mám 5 rokov ako pri predaji ?
    neplatí a nikdy neplatilo.....
    v predminulom roku bol príjem oslobodený do 5- nás. ŽM, pre rok 2011 platí 500€

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.