Zavrieť

Porady

som poskodeny - komunikacia s Allianz po dopr.nehode

Dobry den,
V utorok 5.juna 2012 do mojej Toyoty Avensis T22 (r.v.1999) nabural kamion a odhodil ma do muru (konstrukcie mosta). Vodic kamionu podpisal ze si je vedomy zavinenia nehody.
Nehodu vysetrovala policia ako skodovu udalost, vraj preto, lebo skoda nepresiahla 4000€ (alebo si nechcu kazit statistiky).
Firma ktora vlastni kamion ma PZP aj havarijnu v Allianzi. Technik Allianzu bol pozriet moje auto a prisiel mi mail s nasledovnym:

Dobrý deň, na základe zisteného rozsahu poškodenia vozidla ZA***EJ obhliadkou opravu nepovoľujem, riešime postupom totálnej škody.

Ing. Jozef Z*******
technik
Skupina Stred SK
Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.
Republiky 1050/14
010 01 Žilina

Fotky auta Vam viem poslat.
Viete mi prosim niekto poradit? Ako mam postupovat v komunikacii s Allianzom?
Dakujem vopred za odpovede.


Daniel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    poisťovňa nie je oprávnená opravu povoliť resp. zakázať. Takisto je zbytočné upozorňnovať klienta, že dodrží zákon, a bude postupovať v súlade s príslušnými ustanoveniami Obč. zákonníka ( o náhrade škody). Poisťovňa nejakým spôsobom ustáli sumu, a zaplatí ju. Môže to byť suma v súlade s OZ, alebo nie. Ako bežný človek máte iba dve možnosti: 1: akceptovať ponúkanú sumu
    2. Požiadať o vyčíslenie výšky majetkovej ujmy nezávislú osobu (znalec), ktorá stanoví výšku majetkovej ujmy v súlade so zákonom. Odmena znalca je pre Vás vedľajší náklad, ktorý Vám poisťovňa na požiadanie preplatí. Z posudku zároveň zistíte, či Vás odškodnili korektne, alebo na Vás niečo ušetrili. Ak ušetrili, treba pýtať doplatok. Výpočet poisťovne nemá žiadnu právnu hodnotu.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Moj manzel mal tiez havarku, ktoru nesposobil on. Auto tiez na totalku, no co je horsie, marodil rok a pol, alianz mu priznala len 10% z bodov, co vyhodnotil lekar. Ked sme sa odvolali, napisali manzelovi svojvolne uplne inu diagnozu, ovela lahsiu, kde je menej bodov.

    je to smutne, kym platime,v pohode.
    preboha ďalší ideálny klient poisťovne - škrípe zubami, ale nechce sa mu aktívne sa brániť

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    starší článok, ale polopatisticky vysvetlené http://hnonline.sk/c1-24327460

    poisťovňa to dala ako "totálku", tu nie je moc čo radiť
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    preboha článok je pre korektné informovanie nepoužiteľný, už len preto, že informácie k článku dávali zamestnanci poisťovne, a ich príjemcom bol novinár. Ale ak to niekomu stačí.....
    bubkoch clanok je nepouzitelny aj preto ze sa tyka havarijneho poistenia, a nie PZP
    mattto bubkoch zase ty? )) článok je mega-super použiteľný, lebo zadávateľovi išlo o vysvetlenie totálnej škody
    bubkoch matto: pokial dobre citam, zadavatel sa NIKDE nepytal co je to totalna skoda, pytal sa na to co ma robit, ako ma postupovat ... a tento clanok je pre neho uplne nepouzitelny
    mattto zadávateľ dostal list od poisťovne, kde mu napísali, že "opravu nepovoľujem, riešime postupom totálnej škody" a zadávateľ sa pýta: ako má postupovať a komunikovať s poisťovňou. Preto článok o totálke je veľmi použiteľný
    bubkoch matto: prestan sa strapnovat ... ak nevies aky je postup pri likvidacii HP a PZP tak sa nevyjadruj ... aj pri totalke je odlisny ... ten clanok ho akurat popletie lebo je tam vela veci ktore pri PZP neplatia
    mattto bubkoch, na strápňovanie si tu expert ty ) X krát som ti dokázal tvoju neznalosť, neodbornosť, miestami aj hlúposť. Odvtedy na mňa útočíš ) odkazom na ten článok som nič nepokazil a nedomýšlaj si miesto zadávateľa, čo je pre neho užitočné a čo nie
    bubkoch kde v prvom komentari vidis utok na teba ? pisem len ze ten clanok je pre zadavatela irelevantny, lebo sa tyka HP ... a je v nom kopec veci o totalnej skode, ktore pri likvidacii PZP NEPLATIA ... to je fakt a tvoje nezmysly na tom nic nezmenia ... nevyjam
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    taksun Pozri príspevok
    Dobry den,
    V utorok 5.juna 2012 do mojej Toyoty Avensis T22 (r.v.1999) nabural kamion a odhodil ma do muru (konstrukcie mosta). Vodic kamionu podpisal ze si je vedomy zavinenia nehody.
    Nehodu vysetrovala policia ako skodovu udalost, vraj preto, lebo skoda nepresiahla 4000€ (alebo si nechcu kazit statistiky).
    Firma ktora vlastni kamion ma PZP aj havarijnu v Allianzi. Technik Allianzu bol pozriet moje auto a prisiel mi mail s nasledovnym:

    Dobrý deň, na základe zisteného rozsahu poškodenia vozidla ZA***EJ obhliadkou opravu nepovoľujem, riešime postupom totálnej škody.

    Ing. Jozef Z*******
    technik
    Skupina Stred SK
    Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.
    Republiky 1050/14
    010 01 Žilina

    Fotky auta Vam viem poslat.
    Viete mi prosim niekto poradit? Ako mam postupovat v komunikacii s Allianzom?
    Dakujem vopred za odpovede.


    Daniel
    ...ako ???

    NIJAKO ......

    Podobne som dopadol aj ja ....
    - havária nie mojou vinou
    - obhliadka vozidla pracovníkom poisťovne vinníka
    - konštatovanie totálky
    - následne som len na šek čakal ...

    ...výška sumy bola vyššia ako som očakával ......
    ...aj som chvíľku dumal, že si svojpomocne opravím ( známy ) auto - aj to sa dá ...poisťovňa vtedy aj tak preplatí len to svoje podľa tabuliek ....
    ...na nete sa pohybovali ceny môjho cca 300 - 500 €...
    ...pôvodne som chcel kúpiť taký istý voz a z dvoch dať dokopy jeden ...no pre zložitosť celého som sa na to oné ...
    ...poriešil som kúpou inej mašinky a mám teraz pokoj ....

    Proste už vek vozidla napovedá , že oprava by bola proste nerentabilná ...teda pre poisťovňu ..

    som poskodeny - komunikacia s Allianz po dopr.nehode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.