Zavrieť

Porady

Je potrebne stresne okno?

Prosim o radu!!! Mame davat stresne okno do detskej izby, ak su tam balkonove dvere siroke 1m??? Izba je otocena na JZ. Velkost izby je 3x4m a balkonove dvere su na kratsej strane. O par tyzdnov sa ide robit strecha a mne stale vrta hlavou ci tam bude dost svetla bez stresneho okna, ktoremu by som sa celkom rada vyhla. V projekte stresne okno nemame. VDAKA
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janderka Pozri príspevok
Tak tato fotografia je povodom mojej dilemy, aj ked neviem odhadnut aku sirku dvier tam maju... A ta izba je uplne rovnako riesena ako bude ta nasa.

http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/...omoci/7334354/
no tmavá je tak či tak a bez okna by to bola už úplna tma..... ked je úplne rovnaká ja by som aj dve vedľa seba dala....
0 0
janderka janderka

janderka je offline (nepripojený) janderka

Neviem ci to okno nieje trochu zakryte, ak si lepsie vsimnes. Na nasledujucej fotografiu je izba ovela svetlejsia.
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

janderka Pozri príspevok
Neviem ci to okno nieje trochu zakryte, ak si lepsie vsimnes. Na nasledujucej fotografiu je izba ovela svetlejsia.
POZOR!!..to je na hrubo ..ked to vymalujes na bielo tak tam mas o 50% viac svetla....a okno je prekryte nejakym igelitom a este je asi aj zamracene vonku...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

robertkozich Pozri príspevok
POZOR!!..to je na hrubo ..ked to vymalujes na bielo tak tam mas o 50% viac svetla....a okno je prekryte nejakym igelitom a este je asi aj zamracene vonku...
no tak som si to chcela predstaviť....na tej druhej foto je to trochu svetlejšie....
0 0
janderka janderka

janderka je offline (nepripojený) janderka

Tu fotku som dala len kvoli lepsej predstave o izbe. Aj krasne presvetlena izba sa da odfotit zle a vyzera tmavo. A tiez je pravda, ze po vymalovani bude ovela svetlejsia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janderka Pozri príspevok
Tu fotku som dala len kvoli lepsej predstave o izbe. Aj krasne presvetlena izba sa da odfotit zle a vyzera tmavo. A tiez je pravda, ze po vymalovani bude ovela svetlejsia.
jasné záleží odkiaľ fotíš...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

nepíšeš rozmer tej izby...
ja mám 2 cca 16m2 izby, sedlová strecha v oboch balkónové dvere na SZ a v oboch izbách strešné okná, a v oboch izbách je tma! a práve z tohto dôvodu detskú izbu (ked uz bude dieťa staršie a pojde do školy premiestnime do nasej terajsej spálne, t.j. tretia izba orientovaná na juh, je tam normálne okno aj balkónové dvere a izba je krásne slnečná.
je pravda, ze cez stresné okná v lete strašne páli slnko, ale toto sa dá vyriešiť roletami, velux má krásne aj dizajnové a rozne druhy, my máme zatemňujúce vnútorné, a ani sama som neverila aké sú účinné! len náklady sú vyššie, ale čo je na stavbe lacné?
my by sme dnes uz namiesto strešných robili vikiere, vlastne nerobili, dnes by sme uz stavali uplne iný dom
0 0
janderka janderka

janderka je offline (nepripojený) janderka

Izba je na slnecnej strane aj rozmer som uvadzala.

0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

janderka Pozri príspevok
Tak teraz fakt neviem este rozmyslame ze rozsirime balk. dvere na 1250mm...
S tymto radsej opatrne. Hlavne ak planujete 3 skla, su hodne tazke. A cim sirsie, tym vacsie namahanie kovania pri otvorenych dverach (vacsia paka). Ak by ste to predsa chceli risknut, zajdite si nasjkor do nejakej slusnejsej firmy na konzultaciu. Ked nahodia rozmer do programu, vyhodi im, ci uz nie je mimo dovoleny rozsah.
0 0
janderka janderka

janderka je offline (nepripojený) janderka

Takze nakoniec asi len predsa dame to stresne okno. Co som pozerala katalogove domy s podobnymi izbami, tam stresne okno bolo. DAKUJEM za vsetky prispevky a rady.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Pre istotu si pozrite ceny doplnkov (zatemnenie, zatienenie), aby ste potom neboli prekvapená.
0 0
janderka janderka

janderka je offline (nepripojený) janderka

draik Pozri príspevok
Pre istotu si pozrite ceny doplnkov (zatemnenie, zatienenie), aby ste potom neboli prekvapená.
Tak s tym pocitam ze so stresnymi oknami to bude drahsie, ale s tym pri stavbe treba pocitat. Ide predsa o komfort byvania. Setrit treba tam kde sa da. Keby si ta izba vystacila so svetlom bez stresnych okien, tak ich tam urcite nedam.
Naposledy upravil janderka : 18.07.12 at 10:31
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Janderka, ze tam date okno, urcite neobanujes. Ale ze date stresne a nie vikier, to asi ano. My mame na ne vsetky mozne doplnky- vonkajsie roletky, vnutorne zaluzie, sietky, ale to prehriatie v lete, uniky v zime a o umyvani ani nehovorim..., to raz mozno olutujes. To je moj nazor.
0 0
janderka janderka

janderka je offline (nepripojený) janderka

rennka Pozri príspevok
Janderka, ze tam date okno, urcite neobanujes. Ale ze date stresne a nie vikier, to asi ano. My mame na ne vsetky mozne doplnky- vonkajsie roletky, vnutorne zaluzie, sietky, ale to prehriatie v lete, uniky v zime a o umyvani ani nehovorim..., to raz mozno olutujes. To je moj nazor.
Suhlasim s tebou, ale to by sme museli dat 3 vikiere a to by sa mi vobec nepacilo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať