Zavrieť

Porady

tlačivo pre 2 pilier -výstup

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

dobrý deň viete mi dať link kde nájdem tlačivo na výstup z 2 piliera? Vraj má byť na stránke soc. poistovne - ale ja som ho tam nenašla....dakujem vopred
Usporiadat
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

viete mi povedať čo sa stane s peniazmi ktoré tam máme našetrené?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pohar Pozri príspevok
viete mi povedať čo sa stane s peniazmi ktoré tam máme našetrené?
Mali by prejsť do I.piliera.
4 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Podľa môjho názoru tlačivo zo stránky http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=13800 sa nedá použiť, nakoľko na tlačive sa uvádza vystúpenie v zmysle § 123m ods. 1 zákona č. 43/2004 Z.z. (= sporiteľovi ... zaniká účasť na starobnom dôchodkovom sporení, ak do 30. júna 2009 doručí SP písomné oznámenie, ktorého obsahom je prejav vôle nebyť zúčastnený na starobnom dôchodkovom sporení).
Podľa novely zákona č. 43/2004 Z.z., ktorej znenie s účinnosťou od 1.9.2012 som našla na stránke NR SR, by malo ísť o vystúpenie v zmysle § 123ac ods. 1 zákona (= fyzická osoba, ktorá je k 1. septembru 2012 sporiteľom, môže v období od 1. septembra 2012 do 31. januára 2013 doručiť Sociálnej poisťovni písomné oznámenie, ktorého obsahom je prejav vôle tejto fyzickej osoby, aby jej zaniklo právne postavenie sporiteľa).
Ani ja som nenašla aktuálne tlačivo, počkala by som preto radšej do pondelka a prípadne si zavolala do SP.
Naposledy upravil luja5 : 01.09.12 at 17:04 Dôvod: gramatická oprava
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tlačivo bude asi rovnaké, len dole sa zmení ustanovenie zákona, podľa ktorého môžno z 2.piliera vystúpiť. Dnes už vyšiel v zbierke zákon č. 252/2012 Z.z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony.
3 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Kvaka Pozri príspevok
Mali by prejsť do I.piliera.
Súhlasím - malo by to tak byť v zmysle § 123ac ods. 2 a 3 novely zákona č. 43/2004 Z.z. účinnej od 1.9.2012.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Kvaka Pozri príspevok
Tlačivo bude asi rovnaké, len dole sa zmení ustanovenie zákona, podľa ktorého môžno z 2.piliera vystúpiť. Dnes už vyšiel v zbierke zákon č. 252/2012 Z.z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony.
Kvaka, ď. za doplnenie čísla zákona, ja používam JASPI a tam to ešte nie je.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

tak ako mám urobiť? počkám aké tlačivo dajú na web? nechcem zas niečo zle vyplniť...
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Pohar Pozri príspevok
tak ako mám urobiť? počkám aké tlačivo dajú na web? nechcem zas niečo zle vyplniť...
Počkaj na aktuálne tlačivo, veď máš na to 5 mesiacov.
2 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

tak dnes mi poslali v maile zo soc. poistovne to tlačivo ...je trocha iné...je vo worde a sú tam iné údaje...ako ho sem dám aby som zistila či je ok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pohar Pozri príspevok
tak dnes mi poslali v maile zo soc. poistovne to tlačivo ...je trocha iné...je vo worde a sú tam iné údaje...ako ho sem dám aby som zistila či je ok?
Treba zoskenovať.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Pohar Pozri príspevok
tak dnes mi poslali v maile zo soc. poistovne to tlačivo ...je trocha iné...je vo worde a sú tam iné údaje...ako ho sem dám aby som zistila či je ok?
...naskenovať, priložiť súbor

...inak, netuším - Ty aj čítaš diskusiu, ktorá sa tu vedie k Tvojej otázke? ...napr. príspevok č. 5....

...keď Ti ho poslali priamo zo SP, tak by asi dobré malo byť....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pohar Pozri príspevok
tak dnes mi poslali v maile zo soc. poistovne to tlačivo ...je trocha iné...je vo worde a sú tam iné údaje...ako ho sem dám aby som zistila či je ok?
Ak je vo worde, ulož v počítači, prilož sem ako prílohu, netreba skenovať.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Staré je takto.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Pohar Pozri príspevok
viete mi povedať čo sa stane s peniazmi ktoré tam máme našetrené?
V najbližšom výplatnom termíne odídu na účet náhodného dôchodcu a Ty už ich nikdy neuvidíš.
Zato Ti sľúbia, že o X rokov Ti dajú o niečo viac, ale nevie sa, o koľko.
Pokial by si sa nároku na starobný dôchodok nedožila, sľub padá, nikto z Tvojej rodiny nedostane nič.
1 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

tictac7 Pozri príspevok
...naskenovať, priložiť súbor

...inak, netuším - Ty aj čítaš diskusiu, ktorá sa tu vedie k Tvojej otázke? ...napr. príspevok č. 5....

...keď Ti ho poslali priamo zo SP, tak by asi dobré malo byť....
čítam...
ja som ho sem chcela uložiť aj pre iných...keby chceli....
a pýtala som sa ako sa to sem dáva, lebo som sem ešte nedávala prílohu....a neviem to....
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Návod, ako priložiť prílohu:http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_...chment_explain
2 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

bodliak Pozri príspevok
V najbližšom výplatnom termíne odídu na účet náhodného dôchodcu a Ty už ich nikdy neuvidíš.
Zato Ti sľúbia, že o X rokov Ti dajú o niečo viac, ale nevie sa, o koľko.
Pokial by si sa nároku na starobný dôchodok nedožila, sľub padá, nikto z Tvojej rodiny nedostane nič.

-a teraz dilema: vystúpiť, či zostať?!
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

JankaO Pozri príspevok
snad som to zvládla
4 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Hansa Pozri príspevok
-a teraz dilema: vystúpiť, či zostať?!
my vystupujeme....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať