Zavrieť

Porady

Ako dostat spet svoje peniaze

Zdravim mam taky peoblem predaval som notebook a ozval sa mi chlapik ze je slovak a ze ho chce pre dceru ako svadobny dar ze mu ho mam poslat do usa ze mi zaplati o 60 e viac za polatky dal mi adresu kam ho poslat a ze ked ho poslem zak mam jeho banke poslat potvrdenie o poslany a ona uvolny peniaze tak som poslal banke to potvrdenie a o dva dni nato mi prislo s jeho banky ze banker si pyta 200 e za prevod spojil som sa skupcom a on ze to zaplaty len mu mam tych 200 e poslat a doklad zasa poslat banke a na ucet mi pripisu +200 e poslal som mu cez western union peniaze doklad poslal banke a od vtedy sa nikto neozval nekomunikuje ani on ani banka .je daka moznost vymahat si peniaze ktore mi ma dat?Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zober si pár ukrajincov a choďte ho "presvedčiť" osobne, aby to vrátil.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Monster - zaznač si do účtovnej kolonky - strata.
Nemáš ani NB ani 60€ a aj o tých 200€ si prišiel.

Veď toto je klasický odrb.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

A nebolo ti čudné,že človek v USA ide kupovať ako svadobný dar použitý NB zo Slovenska?Ako si sa na neho nakontaktoval?VEĎ DAJ JEHO KONTAKT SEM.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Vážne sa čudujem, že tomuto otrepanému triku ešte dnes niekto uverí. Ľudia sú nepoučiteľní a vidina, že dostane o 60 €viac ho úplne prevalcuje a zdravý rozum je v tú ranu fuč :-(. Tak veru, napíš si ešte k tej strate aj poznámku, že za blbosť sa platí. Prepáč, ale inakšie som nemohla :-(. Je to výstraha aj pre budúcich predávajúcich...
1 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

marleau Pozri príspevok
A nebolo ti čudné,že človek v USA ide kupovať ako svadobný dar použitý NB zo Slovenska?Ako si sa na neho nakontaktoval?VEĎ DAJ JEHO KONTAKT SEM.
Títo "zahraniční" odpovedajú na každý druhý inzerát, takže asi tak sa nakontaktoval
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

v časoch, kedy NB stál na Slovensku 3x viac ako obyčajné PC... veľa ľudí chodilo kupovať NB do USA... a oplatilo sa aj s letenkou... potom síce chvíľu dumali ako ho prestaviť na lokálne podmienky... zaujímavé, že ti nebolo čudné, že niekto kupuje dcére do USA použitý NB, väčšinou sa do zámoria kvôli poplatkom a poštovnému posielajú peniaze a dcéra nech si kúpi čo chce... a nie riskovať, že daný NB sa cestou ešte poškodí...

keď praskla bublina s názvom AUTOREKLAMA, kde ľudia museli zaplatiť tušim 30 000 Sk za to, že im polepili auto a dostávali každý mesiac 7000 Sk späť tak sa pán Flašík (nie že by som ho zbožňoval, ale v tomto mal pravdu) celkom pekne vyjadril... "Ľudia uvedomte sa, niekto si od Vás kupuje službu tak prečo by ste mali platiť niekomu niečo, keď po Vás on niečo chce!!! už len z tohto dôvodu to malo byť pre Vás podozrivé..." a ľudia platili 30 000 Sk a keď bublina praskla a majiteľ firmy sa zdekoval... tak jazdilo po SR ešte pekných pár mesiacov niekoľko áut ľudí čo naleteli...

a to isté malo platiť aj pre teba, niečo si TY predával, tak si si mal TY určovať podmienky... keď ti povedal, pošli NB tak si ho mal poslať jemu domov na dobierku, a nech si ho on pošle do USA, keď si už posielal do USA, mal si povedať platba predom, a keď ti povedal zaplať mi 260 € mal si mu povedať, že najprv mi ich preveď ak to takto chceš....
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Len tak zľahka:

http://www.porada.sk/t204028-pozor-p...-packwood.html
http://www.porada.sk/t192223-podvody...ern-union.html

A k nim môžeme zaradiť dnes už aj Teba.
0 0
Martin Monster Lukacovic Martin Monster Lukacovic
Dobre tak som debil nemal som skadial vediet ze je to odrb vyzeral seriozne aj s banky prisiel riadny mail nemohol som tusit ze to takto skonci a co ta adresa kde som to posielal dakomu to prist muselo podla toho sa to da vypatrat nie ?pomoze mi policia alebo dakto iny?vsetky doklady kam som to posielal mam ten mail je cerotikate002@gmail.com
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Debil nie si - to netvrdíme, len si pekne naletel. Takže oľutuj NB, oľutuj lóve - získal si však niečo - skúsenosť. Nabudúce asi budeš múdrejší.
Polícia ti nepomôže - nemá na to páky. Iný ti nepomôže (banka už vôbec!) - málo údajov. A zaklincoval to WU - tam je to zamurované.
0 0
Martin Monster Lukacovic Martin Monster Lukacovic
To fakt ani policia anic neuroby?a ta adresa kam som to poslal tam musi dakto byt co to preberie nie?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

E-mail adresa - elektronická, údaje pre prihlásenie môžu byť z palca vycucané - nepoužiteľné (a to sa divím, že nepoužil tenminute mail). WU - peniaze prišli, jemu stačí mať doklad o tom, že mu patria a zoberie ich. Polícia? Naša? Nemá dosah ani na gmail, ani na WU - vsjo amerikánskije - kontaktovať americkú políciu? Nie si američan.

Takže už len oľutuj stratu.
0 0
Martin Monster Lukacovic Martin Monster Lukacovic
Ok ale ten notas som poslal na adresu tak podla toho nie?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pozri si google mapy - v Amerike je množstvo pozemkov, ktoré sú neobývané, ale majú svoju adresu. A kurier, alebo US Mail to doručí kamkoľvek v krajine!
1 0
Martin Monster Lukacovic Martin Monster Lukacovic
Takze nic newiriesim?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Mám blbý pocit na základe Tvojho pravopisu, že si tu z nás robíš srandu.....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Martin Monster Lukacovic Pozri príspevok
Takze nic newiriesim?
No možno by sa cesta našla. Pošli dvojnásobok, čo ti je dlžný a ja ti tú tvoju čiastku vymôžem. Teda presnejšie povedané pošlem
0 0
Martin Monster Lukacovic Martin Monster Lukacovic
Nie nie nerobim fakt sa mi to stalo cez mobil riesim tak to je trosku divoke
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..noo, možno sa aj stalo a keď áno tak mi je ťa iba ľúto, tie peniaze si rovno mohol aj darovať.
Aj ja som predala svoj NB, ale keď som videla, že ponúkajú veľmi málo...elektronika ide smerom dolu...tak som ho aspoň vymenila za niečo čo mi vyhovuje, ale OSOBNE ..
Neviem pochopiť takých neobozretných ľudí...ale nikdy nehovor nikdy, ...no, ale som opatrná..
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Martin Monster Lukacovic Pozri príspevok
Zdravim mam taky peoblem predaval som notebook a ozval sa mi chlapik ze je slovak a ze ho chce pre dceru ako svadobny dar ze mu ho mam poslat do usa ze mi zaplati o 60 e viac za polatky dal mi adresu kam ho poslat a ze ked ho poslem zak mam jeho banke poslat potvrdenie o poslany a ona uvolny peniaze tak som poslal banke to potvrdenie a o dva dni nato mi prislo s jeho banky ze banker si pyta 200 e za prevod spojil som sa skupcom a on ze to zaplaty len mu mam tych 200 e poslat a doklad zasa poslat banke a na ucet mi pripisu +200 e poslal som mu cez western union peniaze doklad poslal banke a od vtedy sa nikto neozval nekomunikuje ani on ani banka .je daka moznost vymahat si peniaze ktore mi ma dat?Dakujem
tak toto by sa uzivilo aj v teme "srandicky"........hned by som daval suhlas aj uzitocne....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft Pozri príspevok
Monster - zaznač si do účtovnej kolonky - strata.
Nemáš ani NB ani 60€ a aj o tých 200€ si prišiel.

Veď toto je klasický odrb.
Ja by som to dal do polozky "školné". To je také optimistickejšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať