Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Viem, že mám hrozné otázky, ale..... prosím pomoc! Z Českej republiky sme dostali faktúru /PO/ za licenčné poplatky za program, ktorý máme z nariadenia našej materskej firmy /tiež z Česka/. Písalo sa, že som to mala zdaniť zrážkovou daňou.
1. Prepočítam faktúru /CZK/ kurzom NBS a z nej vypočítam 19% ?
2. Na nahlasovanie na DÚ je dáke tlačivo?
3. Ako zaúčtujem túto daň?
Díky moc za pomoc.
Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Prosím.......... nevie mi nikto poradiť? Je vlastne povinnosť zrážkovej dane za licenčné poplatky, keď je to z ČR?

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Máme tiež český softvér a nezdaňueme to zrážkovou daňou. Vychádzame z faktu, že česká firma nepodniká na území SR, že softvér vyvinula v ČR a teda nie je povinnosť odvodu zrážkovej dane. prešlo to už x daňovými kontrolami a nebol problém. Ale keď už, tak zrážková daň v žiadnom prípade nie 19 %, ale tá ktorá je v zmluve s príslušnou krajinou.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Z ČR platí sadzba 10%.

    A zrážková daň je na posúdení, určite sa neodvádza vtedy, ak sa jedná o tzv. krabicový softvér.
    Ak máte kúpnu zmluvu, ktorá má charakter licencie, potom by som tú zrážkovú daň zaplatila.

    Špeciálne tlačivo na to nie je.

    Niekde na porade to už bolo rozobrané.

    A o sumu zrážkovej dane sa zníži záväzok voči dodávateľovi.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Lucy
    Z ČR platí sadzba 10%.

    A zrážková daň je na posúdení, určite sa neodvádza vtedy, ak sa jedná o tzv. krabicový softvér.
    Ak máte kúpnu zmluvu, ktorá má charakter licencie, potom by som tú zrážkovú daň zaplatila.

    Špeciálne tlačivo na to nie je.

    Niekde na porade to už bolo rozobrané.

    A o sumu zrážkovej dane sa zníži záväzok voči dodávateľovi.
    V prípade, ak mám odviesť zrážkovú daň, tak sa to účtuje ako predpis voči daňovému úradu 321/345. Pri úhrade potom naúčtujem 345/221 a úhradu fa v poníženej výške o zrazenú daň 321/221.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    kalkulka
    V prípade, ak mám odviesť zrážkovú daň, tak sa to účtuje ako predpis voči daňovému úradu 321/345. Pri úhrade potom naúčtujem 345/221 a úhradu fa v poníženej výške o zrazenú daň 321/221.
    A nie náhodou 342? Si nie som istá

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Srdečná vďaka všetkým. Zasa ďalší kameň z môjho úbohého srdiečka!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.