Zavrieť

Porady

Vloženie foto z PC do ss-správy

luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Pekný deň,
chcem sa opýtať, ako môžem vložiť do ss-správy fotografiu (vlastný obrázok) z môjho PC. Pri zadaní formátovania textu ss-správy sa mi v možnostiach neukáže ikonka "Prílohy" tak, ako sa ukáže pri formátovaní textu odpovede k téme, ostatné ikonky pri ss-správe sú. Navrhujem preto, aby sa aj pri ss-správe doplnila možnosť (ikonka) pre "Prílohy" a mohli sa posielať foto (súkromné obrázky) z PC aj v rámci ss-správy. Alebo sa to dá nejako inak a nepodarilo sa mi prísť na to, ako sa to dá ?
Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Valika mne tam nešlo vložiť nič,ani obrázok s kávou ani moje fotky...teraz mi idú normálne obrázky a svoju súkr.fotku tam vložím tak, že mám ju uloženú tu na porade v svojom albume, kliknem na ňu kopírovať a v ss dám prilepiť...ináč mi to nejde. Ale aspoň nejaký posun
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..presne tak to robím aj ja...to som napísala aj pre luja5
1 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Valčake Pozri príspevok
..mne sa to podarilo, skúste si to dať do albumu, následne dať do ss a vymazať z albumu... ak to nechcete mať natrvalo....inak sa nedá
Tak sa mi asi podarilo zazmätkovať a niekde robím chybu. Dala som fotku do albumu, preniesla do ss-správy a vymazala z albumu, lebo nechcem to tam mať natrvalo, stačí mi v mojom PC. Prijímateľka ss-správy však fotku nevidí, aj keď ja ju vidím v odcitovanej mojej správe, ku ktorej mi prijímateľka správy napísala, že fotku nevidí.
Ako teda postupovať?

A opäť otázka pre Richarda - nedá sa doplniť ikonka "Prílohy", aby sa mohli vkladať súkromné fotky/obrázky priamo z PC cez "Prílohy" ako pri príspevkoch k témam?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...aha, je to možné, lebo ja som nevymazala z albumu a tak aj v ss zostalo.
...tak iste nie ty robíš chybu, ale to nastavenie je zlé a to už musí riešiť Richard.

...Luja a prečo si obrázky, súkromné fotky posielate cez ss????...ja keď niečo súkromné posielam, tak vždy cez mail..to je bezproblémové
3 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Valčake Pozri príspevok
...aha, je to možné, lebo ja som nevymazala z albumu a tak aj v ss zostalo.
...tak iste nie ty robíš chybu, ale to nastavenie je zlé a to už musí riešiť Richard.

...Luja a prečo si obrázky, súkromné fotky posielate cez ss????...ja keď niečo súkromné posielam, tak vždy cez mail..to je bezproblémové
Aha, tak to si asi teda musím nechať natrvalo v albume (?).
Aj tak však tomu nerozumiem. Teraz som si to pre zaujímavosť zase pozerala a výsledok je rovnaký. Včera som totiž poslala ďalšiu ss-správu s rovnakou fotkou a znova ten istý výsledok: ja tam tu fotku aj dnes vidím a prijímateľka správy zase nie, aj keď fotku v albume nemám. Pri mojom technickom antitalente by som ešte možno chápala, keby som tú fotku nevidela ani ja, ale keď ja áno...?
Tak ď., skúsim znova poslať s ponechaním v albume, aj keď takto som to veľmi nechcela, aby som si musela pre tento účel vytvárať na Porade nejaký album.
K e-mailu - vieš, pripadá mi ... nuž...hm... ani neviem, ako to pomenovať ... komické (?), nezmyselné (?) ..., aby som napísala ss-správu s tým, že fotku k tomu posielam e-mailom, niekedy sa to ani nehodí, navyše neskúmam nikoho e-maily a poraďácku možnosť ss-správ vítam a beriem ako dobrú poraďácku vec. Ak si takú správičku môžeme poslať, prečo nie aj s fotečkou spôsobom, ako si vlastne naznačila pri spomenutí e-mailu, t.j. pripojením k ss-správe...Keby nebola možnosť ss-správ, ani nemeditujem ...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ja som ten link z http://img.janforman.com/ vložil priamo do správy a obrázok sa ukázal.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Prečítala som si tému, lebo som baba - jaga, ktorá stále nad niečím špekuluje a vymýšľa. Keďže tu niekto napísal, že odoslané fotky vidí a tá druhá stránka ich nevidí, tak viem, že sem prídete aj niektorí, komu som ja poslala fotku (ako som ju tam dala už neviem). Jurko - buchač a Dušan - misoft vidíte moju fotku? Ja ju v mojej kópii mám. Ostatní prepáčte, že tu dávam súkromné otázky.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Luja, skús mi poslať v ss hoci jeden vlastný kvietok, ktorý máš iba v PC a nikde inde. Čo keď mne sa ukáže...aj ja iba špekulujem.. Dávnejšie som niekde čítala, že aj ss prečíta ktokoľvek, zručnejší To bolo ešte na začiatku, keď som sa zaregistrovala..vraj sa to potom nejako ošetrilo... nooo, pre každý prípad ja aj to zmažem, čo by som nechcela aby to niekto iný okrem mňa čítal. Ja som tiež iba samouk ale veľa som sa naučila práve tuna Porade.
Máš pravdu, keď by som nechcela zverejniť moju súkromnú fotku, tak to nedám do albumu... to preto sme si vymenili mail. Aj mail účet môžeš mať viac a napr. ten tzv. novozaložený budete používať iba vy. Inak aj v mailoch sa dajú skryť adresáty..cez Cc,Bcc a nie všetci to budú vidieť..to ale robí málokto
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

erzet Pozri príspevok
Ja som ten link z http://img.janforman.com/ vložil priamo do správy a obrázok sa ukázal.
..áno, ale to už má ten znak F...či nieeee??? sama sebe som poslala a mne sa to ukázalo takto..s F.. a treba to upravovať- zmenšovať. Asi nad tým ešte pošpekulujeme
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

erzet Pozri príspevok
Ja som ten link z http://img.janforman.com/ vložil priamo do správy a obrázok sa ukázal.
Tento spôsob mi nevyhovuje, lebo mi na moje súkromné foto pribudne cudzie logo. V minulosti som používala iný podobný server, ale nepáčilo sa mi to, dokonca sa stalo, že s ohľadom na umiestnenie môjho loga sa cez moje logo dostalo dosť výrazné cudzie logo, tak som od toho upustila. Nakoniec čo by sa stalo s fotkami preneseným s použitím iného servera, ak by mal tento server technické problémy, stal sa nefunkčným, úložisko by prestalo existovať ...? Prenesné fotky do ss-správ na Porade by v týchto ss-správach zostali zachované a "nezmizli by" spolu s úložiskom...?
Mám pocit, že to naozaj môže nejako súvisieť s nevymazaním fotky z albumu, ako napísala Valčake, tak som skúsila ponechať fotku v albume a počkám, či už teraz bude viditeľná aj na druhej strane, teda dúfam, že konečne áno ...
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Tak s veľkou pomocou Valčake, za čo jej aj takto veľmi ďakujem, som prišla na to, čo a ako mám robiť. Nebyť jej ochoty a trpezlivosti s rôznymi mojimi pokusmi pri našom včerajšom vzájomnom vymieňaní si ss-správ, asi by som doteraz meditovala.
Základom je album, len ja som albumy na Porade nepoužívala, tak z toho vyplýval aj môj problém. Vcelku inak logický postup, ktorý popíšem aj pre iných, ak by niekto bol na tom ako ja a tiež by sa nevedel hneď zorientovať, je takýto:

  1. Obrázok (fotku) vložím fotku z PC do albumu, odkiaľ ho nesmiem vymazať.
  2. Je rozdiel, či obrázok vložím do súkromného albumu, alebo do verejného albumu.
  3. Ak prenesiem obrázok zo súkromného albumu do ss-správy, vidia ho v odoslanej ss-správe len prijímatelia ss-správ, ktorých mám medzi priateľmi (a možno ešte moderátori /?/).
  4. Ak chcem poslať obrázok aj tým, ktorých nemám medzi priateľmi, musím ho vložiť do verejného albumu a odtiaľ preniesť do ss-správy.


Ďakujem všetkým, ktorý sa zapojili do diskusie.

So želaním pekného dňa
1 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Ja som to skúsila aj inak...na facebook som si stiahla jedno foto, tam som si fotku zaklikla aby som ju len ja videla ( mám ju na vlastnej časovej osi!) , klikla som na ňu kopírovať a v porade cez ss som klikla prilepiť...funguje to aj tak.
3 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Postup cez albumy, bez vymazania obrázkov v albumoch a s možným výberom, ktorý album v akom prípade použiť, sa mi potvrdil po viacerých prijatých ss-správach, ktoré som poslala. Výsledok je podľa mojich predstáv, preto tému uzatváram.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať