Zavrieť

Porady

pokuta za neplatnú stk

Zdravím rád by som sa spýtal či už niekto dostal alebo pozná niekoho kto dostal pokutu z obvodného úradu za neplatnú stk pre motorové vozidlo. Nedávno som videl v televízi,i že sa chystajú dávať pokuty za neplatné stk či je niečom na tom pravdy. Ďakujem
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

knoflikar Pozri príspevok
Ano, a treba zobrat vodicak kazdemu kto sedi doma na gauci a my vypite - ved predsa nie je mozne chytit kazdeho opilca v aute, preto treba preventivne potrestat vsetkych! A do basy zavriet kazdeho kto ma zbrojny preukaz - ved kazdy je potencialny vrah... Absurdne, vsak..?
absurdne su tvoje nezmyselne prirovnania ... skus viac rozmyslat a menej pit
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

bubkoch Pozri príspevok
absurdne su tvoje nezmyselne prirovnania ... skus viac rozmyslat a menej pit
Nie absurdné len je to príklad kde je blbosť tohoto zákona ovela lepšie viditelná.Je to potrestanie niekoho za vec ktorú by MOHOL spraviť.
Dobre všetci vieme že v skutočnosti ide o niečo uplne iné.

1-Naplniť sluby EU o omladení vozového parku
2-Plnenie štátnej pokladne
3-Podporovať predaj nových áut (aby bolo z čoho platit dlhy)
Nejaká bezpečnosť je len sekundárny efekt.Nájdenie auta ktoré jazdí bez STK na ceste je rarita štatistiky z ktorích vychádzajú sú len doklad o tom kolko aut bez stk stojí po stodolách nie kolko ich chodí po cestách.
0 0
knoflikar knoflikar

knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

bubkoch Pozri príspevok
absurdne su tvoje nezmyselne prirovnania ... skus viac rozmyslat a menej pit
Takze ked dochadzaju argumenty, nastupuju urazky, aspon viem kde ta zaradit...
Priklady ktore som uviedol su sice prehnane, ale podstata je rovnaka ako pri tych STK - t.j. trestat ludi za nieco co nespachali, len mali moznost - bez ohladu na to ci sa skutok stal alebo nie. Aby s tym bolo menej roboty a vybralo sa viac penazi. Dalsi priklad - ides v obci 50km/h, zastavi ta organ a da ti pokutu za to, ze tvoje auto dokaze ist aj 120km/h, co je v obci predsa nepripustne. Rovnaka hlupost, no napr. ty, ktory nevidis rozdiel medzi "stalo sa" a "mohlo sa stat" spokojne pokutu zaplatis...
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Dávam do pozornosti pre verejnosť , stránka MINDOP :

Odkazy sú na internetovej stránke ministerstva v časti štátny dopravný úrad:
- overenie technickej kontroly (http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=20541)
- overenie emisnej kontroly (http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=20551)
- overenie kontroly originality (http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=20561)

Prajem pekný deň
1 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Píšu tam že pokial vozidlo nemá vidané tabulky tak nieje v cestnej premávke a je mám tabulky na polícii aj techničák ale doba dočasného odhlásenia už uplinula.Takže podla tohoto to vyzerá že by som nemal dostať pokutu až do doby ked si vyzdvihnem značky.

čo ked si ich jednoducho nevizdvihnem nikdy?
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Už si viem odpovedať sám.
Pre dopravný išpektorát auto bez špz. nieje v premávke ale pre obvodný urad pre cestnú dopravu je aj taketo auto v premávke a udelí pokutu.
Je to celkom zaujímave pretože v definícii auta zaradeného v premávke ešte zdôraznujú že je to auto z špz.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Martin1310 Pozri príspevok
Píšu tam že pokial vozidlo nemá vidané tabulky tak nieje v cestnej premávke a je mám tabulky na polícii aj techničák ale doba dočasného odhlásenia už uplinula.Takže podla tohoto to vyzerá že by som nemal dostať pokutu až do doby ked si vyzdvihnem značky.

čo ked si ich jednoducho nevizdvihnem nikdy?
nie som si isty ...ale ked som riesil odhlasovanie tak tiez som rozmyslal ze odovzdam docasne tabule ale policajt mi hovoril ze po urcitej dobe automaticky vyradia z evidencie......uz si to extra nepametam ale pre istotu by som sa na tvojom mieste spytal aby si neostal prekvapeny....
0 0
troll troll

troll je offline (nepripojený) troll

Oživujem trochu túto tému, pretože až teraz som sa dočítal o tom viac a trochu som zostal v šoku.
Chcem si kúpiť motorku, ktorá nemá už platnú technickú kontrolu. Kto dostane v takomto prípade pokutu? Prehlásia mi ju vôbec?
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

V dnešných novinách je článočk na túto tému: http://auto.sme.sk/c/6755661/nestihl...i-332-eur.html

Na starom aute som minulý rok STK prešvihol o pár dní... Auto má dnes ale už iný majiteľ. Mám aj tak čakať na nejaký pozdrav so šekom od obvodného úradu?
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Ak na teba prídu tak áno - 166€ za TK a 166€ za EK, dostane ju ten kto bol v čase zistenia držiteľom vozidla - strašne tvrdý zákon, ruky si mädlia prevádzkovatelia STK a EK....niekedy to bolo že ak si z vozidlom jazdil a kontrolovala Ťa hliadka polície....teraz máme smolu.....je to v zákone a nepomôžeš si....neviem ako je to v okolitých štátoch EU....u nás katastrofa asi 200.000 až 300.000 vozidiel nemá platnú TK a STK...
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

IvanPK Pozri príspevok
Ak na teba prídu tak áno - 166€ za TK a 166€ za EK, dostane ju ten kto bol v čase zistenia držiteľom vozidla - strašne tvrdý zákon, ruky si mädlia prevádzkovatelia STK a EK....niekedy to bolo že ak si z vozidlom jazdil a kontrolovala Ťa hliadka polície....teraz máme smolu.....je to v zákone a nepomôžeš si....neviem ako je to v okolitých štátoch EU....u nás katastrofa asi 200.000 až 300.000 vozidiel nemá platnú TK a STK...
Lenže z tých 200.000 ich polovica už ani neexistuje a ostatné stoja po stodolách alebo sa využívajú v rámci súkromného pozemku.Sám mám také dve,na ceste neboli už kopec rokov a ani nikdy nebudú.Hádam si nemyslíte že tie autá behajú po cestách.To sú len papierové čísla s ktorými tu robia bububu.

Katastrofa je to že štát mi určuje ako mám nakladať z vlastným majetkom teda že si nemôžem nechať moje auto kúpené za moje zdanené peniaze aj potom čo už nieje schopne prevádzky na cestách.Pretože po mojom pozemku môžem používať aj takéto auto.Zachvílu nám nariadia že všetky domy nad 60rokov sa musia povinne zbúrať a postaviť nové.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

ja nepochopim preco niekto musi mat TK a STK ked si v aute chova uz 10 rokov sliepky,sak som si ho kupil ...pouzival uz nepouzivam a basta ....ake stk? naco?za chvilu niekto vymysli povinne dialnicne znamky na vsetko aj na traktory a kombajny aj konske povozy,nevieme dokazat ze nejazdime s nima po dialniciach... kde je hranica debility?
0 0
troll troll

troll je offline (nepripojený) troll

Je to fakt svinstvo, ale tu s tým nič nespravíme. Hlavne je to blbosť, ktorá strašne komplikuje život. Lenže niekto to navrhol, niekto pripomienkoval a napokon niekto aj schválil. Buzerácia od orgánov je taká, akú si necháme vnútiť. To už je však na celkom inú tému.

Ak niekto vie, čo robiť, tak Vás prosím o odpoveď na moju predchádzajúcu otázku, čiže: Chcem si kúpiť motorové vozidlo (motorku), ktoré má už neplatnú STK. Ako ho dostať na kontrolu bez toho, aby to malo pre mňa následky vo forme pokuty? Prehlásia mi dopraváci vôbec takúto motorku? Alebo to najprv musí dať terajší majiteľ do poriadku a kúpiť ju mám až potom?
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

troll Pozri príspevok
Je to fakt svinstvo, ale tu s tým nič nespravíme. Hlavne je to blbosť, ktorá strašne komplikuje život. Lenže niekto to navrhol, niekto pripomienkoval a napokon niekto aj schválil. Buzerácia od orgánov je taká, akú si necháme vnútiť. To už je však na celkom inú tému.

Ak niekto vie, čo robiť, tak Vás prosím o odpoveď na moju predchádzajúcu otázku, čiže: Chcem si kúpiť motorové vozidlo (motorku), ktoré má už neplatnú STK. Ako ho dostať na kontrolu bez toho, aby to malo pre mňa následky vo forme pokuty? Prehlásia mi dopraváci vôbec takúto motorku? Alebo to najprv musí dať terajší majiteľ do poriadku a kúpiť ju mám až potom?
papire nie su v poriadku tak to nekupuj.....nech si majitel vybavy stk-cko ,alebo na nu nasadni sam a sprav si to.....budes mat istotu ze je ako-tak v poriadku,je to otazka par hodin ....zbytocne spekulovat ci ti prihlasia a ci bude pokuta.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Ovce treba strihať, pokiaľ sa dajú.
http://tvnoviny.sk/sekcia/sport/arch...-je-dokaz.html
0 0
troll troll

troll je offline (nepripojený) troll

vulxy, ďakujem za odpoveď. Asi sa radšej vykašlem na to a budem si hľadať niečo s platnými dokladmi.

KoxXxo - tak to je fakt drsné.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

troll Pozri príspevok
vulxy, ďakujem za odpoveď. Asi sa radšej vykašlem na to a budem si hľadať niečo s platnými dokladmi.

KoxXxo - tak to je fakt drsné.
aku chces motorku?....ja som sa prave rozhodol svoju predat keby ti stacila 500-ka
0 0
troll troll

troll je offline (nepripojený) troll

Hľadám niečo fakt lacné iba na cestu do roboty, poprípade na malý nákup, keď sa mi nebude chcieť ísť busom alebo pešo. Žiadny extrém, iba chcem využiť vodičák na motorky, ktorý som si kedysi spravil (takže buď väčší skúter alebo trebárs aj Jawu 350 a pod.).
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

troll Pozri príspevok
Hľadám niečo fakt lacné iba na cestu do roboty, poprípade na malý nákup, keď sa mi nebude chcieť ísť busom alebo pešo. Žiadny extrém, iba chcem využiť vodičák na motorky, ktorý som si kedysi spravil (takže buď väčší skúter alebo trebárs aj Jawu 350 a pod.).
na to ti poradim maly skutrik hoci aj cinsky....aj 50ccm staci,nezere to skoro nic a je to lahke, spratne,mala poistka ...pohodicka.....javu 350 som dakedy mal... si ju musis naucit spravovat,opravovat..je to komplikovanejsie a tazke ako bonus to strasne čadí
0 0
troll troll

troll je offline (nepripojený) troll

Ďakujem za radu, aj o tom som uvažoval. Uvidím, ako sa to vyvinie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať