Zavrieť

Porady

Pohodári poraďte!

Začínam s Pohodou a prvý problémopísala som si moje účty do ÚOsn. a teraz neviem ako si vytlačiť len tie moje.Zaškrtla som POUŽITÉ, aj krížikom vľavo druhý stĺpec ,ale stále tlačí všetko. Ako mám vytlačiť len výber?
Druhá, ešte blbšia otázka:Ak mám bložek z nákupu v hotovosti, musím si vytlačiť k nemu aj VPD z účtovníctva?To keď pôjdem ku klientovi, mám mu doniesť VPD už s textom z Pohody?Ja som ešte nikdy technicky neriešila poklad)u, len viem ako ju zaúčtovať.
Tretí problém:Chápem, ak mám VPD,PPD,BV,Faktúry a čo s tými zápismi, ktoré toto nemajú.Môžem ich učtovať všetky ako Inter.dokl? alebo musím použiť Ostatné zav./pohl/ a v tom prípade si ako doklad o učtovaní vytlačím ten ID a doložím ho napr. k predpisu o zapl.dane, ???
Prosím pomôžte mi.Budem vam do konca života zaviazaná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Ide o podvojné účtovníctvo? Asi hej, lebo ÚOsn. predpokladám, že je účtová osnova :ˇ-)))
    Takže ak je vpravo zaškrtnuté "použité", klikneš na ten stĺpček "použité" - vľavo nad účtami sa zobrazí "áno" a "nie".... klikneš na "áno" a vyselektuje ti len tie účty, ktoré máš zakšrtnuté ako použité.
    Ak zaradíš bloček o nákupe do pokladne, tak si k nemu vytlačíš pokladničný doklad so zaúčtovaním a zopneš (zlepíš) si ich.
    Tomu tretiemu problému nerozumiem, skús rozpísať o čo konkrétne ide.

    zaclony je offline (nepripojený) zaclony

    zaclony
    Veľmi krásne ďakujem Dadka za odpoveď.Som naozaj šťastná, keď viem, že mi niekto poradí a ten tretí problém.
    V učtovníctve je všetko zoradené podľa dokladu.To znamená, že faktúry idú do faktúr,pokl.dokl. idú do pokladne atd.
    Ale existujú účtovné zápisy, ktoré postrádajú doklad. A ja ak chcem, aby som tieto transakcie mala niekde uložené v šanone, tak ako BV,VPD,Prij.F. atd, potrebujem ich strčiť do nejakého šanonu s názvom ?????Interné doklad?Ostatné záväzky???Chcem si k nim vytlačiť nejaký doklad, kde zapíšem o čo ide a budem ich mať v nejakom číselnom rade usporiadané.Neviem, či som to dobre vysvetlila.Hela

    malina je offline (nepripojený) malina

    malina
    zaclony
    Tretí problém:Chápem, ak mám VPD,PPD,BV,Faktúry a čo s tými zápismi, ktoré toto nemajú.Môžem ich učtovať všetky ako Inter.dokl? alebo musím použiť Ostatné zav./pohl/ a v tom prípade si ako doklad o učtovaní vytlačím ten ID a doložím ho napr. k predpisu o zapl.dane, ???
    Prosím pomôžte mi.Budem vam do konca života zaviazaná
    Zrejme Ti ide o doklady, ktoré sa netýkajú faktúr, banky ani pokladne a potrebuješ ich dostať do účtovného denníka. Áno, zaúčtuješ ich prostredníctvom interných dokladov, pričom rozlišovanie ich druhov Ti umožňujú číselné rady, ktoré si označíš názvom a primeranou skratkou (napr. predpis preddavkov do ZP - PPZP, účtovné odpisy - ÚO, hrubé mzdy - HM atď.). Každý rad má vlastné číslovanie a môžeš si ho v prípade potreby "vytiahnuť" zloženou otázkou (v agende "interné doklady" klikneš pravým tlačidlom myši a zvolíš: výber - zložená otázka, vypíšeš pole agendy "číslo" a hodnotu napr. "PPZP").

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    malina
    Zrejme Ti ide o doklady, ktoré sa netýkajú faktúr, banky ani pokladne a potrebuješ ich dostať do účtovného denníka. Áno, zaúčtuješ ich prostredníctvom interných dokladov, pričom rozlišovanie ich druhov Ti umožňujú číselné rady, ktoré si označíš názvom a primeranou skratkou (napr. predpis preddavkov do ZP - PPZP, účtovné odpisy - ÚO, hrubé mzdy - HM atď.). Každý rad má vlastné číslovanie a môžeš si ho v prípade potreby "vytiahnuť" zloženou otázkou (v agende "interné doklady" klikneš pravým tlačidlom myši a zvolíš: výber - zložená otázka, vypíšeš pole agendy "číslo" a hodnotu napr. "PPZP").
    presne tak.Da sa to ale aj rychlejsie, ked sa staci nastavit do stlpca cislo a zacat pisat "ppzp".Pohoda automaticky skoci na prvy zaznam, ktory obsahuje dany retazec(funguje to v kazdom stlpci, ci je to coslo dokladu, stredisko a pod...) a ked potom stlacite Enter, tak sa vyfiltruju iba tie zaznamy, ktore dany retazec obsahuju.Pododne ,aj prvy stlpec v agendach, oznaceny v zahlavy "X" sluzi na filtrovanie.Oznacite si zaznami ktore potrebujete nejako dalej spracovat, prip zobrazit, a potom si uz iba date zobrazit vsetky, ktore su takto oznacene.Da sa hromadne oznacit a aj odznacit, cez menu Zaznam/Oznacenie/...

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Zadávam predkontáciu na tovar a keď ju chcem uložiť napíše mi "Zadaný účet neexistuje. Založte účet v účtovnej osnove alebo zadajte iný". V účtovnej osnove ho mám zadaný. Neviem kde robím chybu. Doteraz mi všetky predkontácie vzalo. Ešte sa len zoznamujem s Pohodou, mám štartovaciu verzi. Môže mi niekto pomôcť?Ďakujem

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    alex1
    Zadávam predkontáciu na tovar a keď ju chcem uložiť napíše mi "Zadaný účet neexistuje. Založte účet v účtovnej osnove alebo zadajte iný". V účtovnej osnove ho mám zadaný. Neviem kde robím chybu. Doteraz mi všetky predkontácie vzalo. Ešte sa len zoznamujem s Pohodou, mám štartovaciu verzi. Môže mi niekto pomôcť?Ďakujem
    Ty ten účet v osnove môžeš mať, ale v predkontácii možno máš iný, čo v osnove nie je.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Práveže, keď zadávam novú predkontáciu a ten účet vyberiem z účtovnej osnovy (kde ho mám vytvorený) neche mi to uložiť. Vypisuje mi ten text.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    už mi to funguje. Predtým som to robila cez kopírovanie, kde som mala zadefinovaný účet pre DPH, ktorý som už predtým zmenila a to mi nechcelo zmeniť. Tak som išla cez priame vloženie a už mi to vzalo. Ďakujem

    abobo je offline (nepripojený) abobo

    abobo
    Som daňovník v zmysle §12 odsek 3 zák. č. 595/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov. poraďte:- predali sme nehnuteľnosť, (faru), kupilo ju VÚC, chcel by som vedieť, či musím platiť daň z príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.