Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti a ÚP?

Ak zruším živnosť v jeden deň na Živnostenskom úrade, môžem sa ísť nahlásiť v ten istý deň na Úrad práce? Alebo na ÚP ísť až na druhý deň?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Uchádzačom o zamestnanie môžeš byť až od nasl.dňa. Napr. ak ukončenie podnikania je 25.1., zaeviduješ sa od 26.1. Aby ťa od tohto dňa zaevidovali spätne, stačí ísť na UP do 7 kal. dní.

radicka je offline (nepripojený) radicka

radicka
Zruším teda živnosť, na druhý deň môžem ísť už teda na ÚP, nahlásiť sa ako nezamestnaná. Nárok na poberanie dávky však nemám. Čo všetko za mňa teda bude platiť štát? A je mojou povinnosťou odniesť nejaké papiere na zdravotnú a sociálnu poisťovňu?

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
radicka Pozri príspevok
Zruším teda živnosť, na druhý deň môžem ísť už teda na ÚP, nahlásiť sa ako nezamestnaná. Nárok na poberanie dávky však nemám. Čo všetko za mňa teda bude platiť štát? A je mojou povinnosťou odniesť nejaké papiere na zdravotnú a sociálnu poisťovňu?
Štát za teba platí len zdr.poistenie. Ak si bola povinným platitelom odvodov, do SP treba odniesť rozhodnutia ŽU o zrušení podnikania a odhlásiť sa na RL FO (do 8 kal.dní od zrušenia podnikania).
Odhlásenie v ZP môže za teba urobiť ŽU, ak si túto možnosť zaškrtla v žiadosti.

Zrušenie živnosti a ÚP?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.