Zavrieť

Porady

Čo znamená "zvrátená logika"?

Prepáčte, ale nenašiel som žiadnu vhodnejšiu kategóriu. Mohli by ste mi vysvetliť, v akej situácii sa používa výraz zvrátená logika, popr. uviesť nejaký príklad. Ďakujem.
Usporiadat
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
Vraví kto ...???
Ty ...???

...viď Fico - jeho vyjadrenia - príkladov do aleluja , nemienim linky ale dávať .......to fakt nie/je tá zvrátená logika , to nie/sú zvrátené ujoviny ....
Jeho podriadení pre zmenu len sprostosti tárajú ...to je iní level , nedosiahli ešte " úroveň " šéfa...
Ja poznám výraz Logické a opak logického je nelogické.
Pritom slovné spojenie "zvrátená logika" neznamená nelogické.
Nemôžeš nazývať nelogickým niečo, čo je logické a tak sa používa výraz zvrátená logika, ktorý nemáš ako logicky vyvrátiť, lebo nič nepopisuje, len bez argumentu označí to logické za nesprávne mylné, zvrátené. No a kto by sa už potom zaoberal posudzovaním toho, akože zvráteného.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nedá mi.

Spoluvlastníci bytového domu sa rozhodnú, že svoj dom budú vykurovať efektívne. Za 5 000 € nakúpia na všetky, každý radiátor v byte, miestnosti PRT, tiež niekym nazývané PRVN, alebo ľudovo merače, aby monitorovali podiel každého vlastníka bytu, miestnosti na odobratom teple od dodávateľa tepla. Teda na vykurovaní spoločného objektu zo zákona. Ale obratom schvália, pomer 60 : 40 %, to znamená, že 60 % nákladov za teplo sa rozpočíta podľa pôvodného spôsobu rozpočítania, ktorý im vlastne nevyhovoval, teda podľa m2. Ak sa logicky nad tým zamysleli a výsledok je stále rovnaký, pomer 60 : 40 %. No povedzte, nie je to zvrátená logika??? Využívať tie pomerové rozdeľovače tepla PRT len na štyridsať percent!

A to nehovorím o tom, že čím viac tepla ušetria, menej odoberu, tým viac dodávateľ tepla zdviha fixnú položku ceny tepla v ktorej má zarátaný aj primeraný zisk. Ozaj len primeraný? Keď každý rok reálna cena tepla stúpa. Či len o ten zisk?

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Ja poznám výraz Logické a opak logického je nelogické.
Pritom slovné spojenie "zvrátená logika" neznamená nelogické.
Nemôžeš nazývať nelogickým niečo, čo je logické a tak sa používa výraz zvrátená logika, ktorý nemáš ako logicky vyvrátiť, lebo nič nepopisuje, len bez argumentu označí to logické za nesprávne mylné, zvrátené. No a kto by sa už potom zaoberal posudzovaním toho, akože zvráteného.
...existujú aj iné výrazy ...spojenie viacerých výrazov v jeden celok dávajú ten jeden význam ....

Viď angličtina ... jazyk jednoduchých ľudí ...na niečo nemajú ani to jedno slovo , nuž si musia poskladať tie určité výrazy , aby sa vedeli vôbec mohli dorozumieť ......či ???
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
[QUOTE=jar88;2240729]Ja poznám výraz Logické a opak logického je nelogické.
QUOTE]
A ja zase poznám výraz LOGIKA. Výraz NELOGIKA mi veľa nehovorí(podobne ako aj NERÓM), lepšie sa hodí *UJOVINA alebo nejaká iná *****ina. Prípadne aj spisovne SPROSTOSŤ.
Naposledy upravil marjankaj : 02.02.13 at 18:09
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... ak má logika niečo spoločné s filozofiou, tak si pomôžme Aristolesom - ten veľakrát použil "zvrátený" vo význame zlý... no a výraz "zlá logika" je docela akceptovateľný.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
marjankaj Pozri príspevok
"Zvrátené logika" je slušný výraz pre " *ujovinu "
Janko a čo je to "ujovina"
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Melnick Pozri príspevok
Janko a čo je to "*ujovina"
Veď skús dosadzovať miesto * písmená podľa abecedy. Nemusíš skúšať viac ako desať razy.
Pomôcka: Ujo Gašparovič to tiež použil.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stefan2005 Pozri príspevok
... ak má logika niečo spoločné s filozofiou, tak si pomôžme Aristolesom - ten veľakrát použil "zvrátený" vo význame zlý... no a výraz "zlá logika" je docela akceptovateľný.
Štefan a to poznáš?
V zákopoch mieria na seba priateľský vojak a nepriateľský vojak. Nepriateľský hovorí priateľskému.....vlastne je jedno, čo mu hovorí.
Zdroj: Lasica a Satinský.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ved cela krajina je prikladom pojmu zvratena logika-napriklad ked urad vymaha 18 centov a jeho naklady na postovnom su 1,10 eur,alebo ked jedneho vytrznika co prejavi nazor palenim vlajky EU,odsudia behom troch dni a vyhodia z roboty a tych co robia roky vytrznosti nepostavia ani pred sud,este im nahradia to co znicia/mestke byty/ a mnoho ine.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať