Zavrieť

Porady

Výpoveď dohodou

Kto môže poradiť čo mám robiť ak mi zamestnávateľ nepodpísal výpoveď dohodou a trvá na dvojmesačnej lehote?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martinka333
Kto môže poradiť čo mám robiť ak mi zamestnávateľ nepodpísal výpoveď dohodou a trvá na dvojmesačnej lehote?
Ak ste sa nedohodli na ukončení PP dohodou, ostáva už len výpoveď z PP a výpovedná lehota.
0 0
Martinka333 Martinka333

Martinka333 je offline (nepripojený) Martinka333

Ďakujem, ale čo mám robiť ked už do práce nechcem ísť? Zamestnávatel ma psychicky deptá a nemôžem tam ďalej pracovať ani minútu.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Martinka333
Kto môže poradiť čo mám robiť ak mi zamestnávateľ nepodpísal výpoveď dohodou a trvá na dvojmesačnej lehote?
1. Výpoveď dohodou neexistuje - zamestnávateľ určite nemôže podpísať také niečo.

2. Ak máte na mysli ukončenie pracovného pomeru dohodou, je možný aj krok, ktorý odporúča Tweety. Neexistuje možnosť donútiť zamestnávateľa pristúpiť na dohodu o niečom, čo nie je v jeho záujme.

3. Ak by existovali podmienky na okamžité ukončenie pracovného pomeru zo strany zamestnanca, je použiteľné aj také riešenie. Predpokladám však, že v tomto prípade také podmienky neexistujú.
Alebo existujú? Informácie o takom niečom v úvodnom príspevku chýbajú.

4. O možnostiach iných riešení tu už boli viaceré diskusie. Zakaždým bol záver z takejto diskusie taký, že postup v rozpore so zákonom nie je považovaný za "kóšer".
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martinka333
Ďakujem, ale čo mám robiť ked už do práce nechcem ísť? Zamestnávatel ma psychicky deptá a nemôžem tam ďalej pracovať ani minútu.
To máš určite ťažké, ale skús to nejako vydržať. Okamžite môžeš rozviazať PP, iba ak Ti nezaplatil mzdu, ak máš potvrdenie od lekára, že nemôžeš vykonávať pridelenú prácu, je to § 69.
0 0
Martinka333 Martinka333

Martinka333 je offline (nepripojený) Martinka333

Pracujem ako zdravotná sestra na ambulancii. Doktorka má psychiatrickú diagnózu. Pred časom vysadila lieky a dostala sa do manickej fázy. Práca pri nej sa stala neznesiteľná.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Martinka333
Ďakujem, ale čo mám robiť ked už do práce nechcem ísť? Zamestnávatel ma psychicky deptá a nemôžem tam ďalej pracovať ani minútu.

PN?............
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martinka333
Pracujem ako zdravotná sestra na ambulancii. Doktorka má psychiatrickú diagnózu. Pred časom vysadila lieky a dostala sa do manickej fázy. Práca pri nej sa stala neznesiteľná.
Čo tak, hodiť sa maród?, trochu si oddýchneš od stresu a potom sa Ti to bude ľahšie znášať.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Martinka333
Pracujem ako zdravotná sestra na ambulancii. Doktorka má psychiatrickú diagnózu. Pred časom vysadila lieky a dostala sa do manickej fázy. Práca pri nej sa stala neznesiteľná.
Hm, ťažký prípad.
Asi treba zvážiť, či prípadné nechodenie do práce nebude mať nepríjemnejšie následky ako vydržať nejako tie dva mesiace výpovednej lehoty.

Ak nebola výpoveď podaná do 28.2.2006, tak najbližší termín ukončenia dvojmesačnej výpovednej lehoty je 31.5.2006, t.j. skoro tri mesiace.
0 0
Martinka333 Martinka333

Martinka333 je offline (nepripojený) Martinka333

Nemám žiadnu hmotnú zodpovednosť, mohla by mať nejaké finančné nároky ak by som prestala chodiť do práce?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martinka333
Nemám žiadnu hmotnú zodpovednosť, mohla by mať nejaké finančné nároky ak by som prestala chodiť do práce?
Nad tým nerozmýšľaj, dala by Ti absenciu a mala by dôvod na okamžité ukončenie PP.
0 0
Martinka333 Martinka333

Martinka333 je offline (nepripojený) Martinka333

ved o to mi ide, čo najskôr sa od nej dostať, nahradnú prácu mám.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Tweety
Čo tak, hodiť sa maród?, trochu si oddýchneš od stresu a potom sa Ti to bude ľahšie znášať.
Jednoznačne práceneschopnosť. A prvých 10 dní ti bude musieť platiť zamestnávateľ.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Martinka333
Nemám žiadnu hmotnú zodpovednosť, mohla by mať nejaké finančné nároky ak by som prestala chodiť do práce?
Ja by som nad touto možnosťou uvažoval (dúfam, že moje kolegyne sa toho nechytia ) za predpokladu skutočne neúnosných pracovných podmienok.
Dal by som výpoveď z pracovného pomeru, kľudne uzatvoril iný pracovný pomer, ale s dátumom trochu predsunutým. Ten iný pracovný pomer by som uzatvoril, aby som mal istotu, že budem mať kam nastúpiť. Pracovných pomerov môžem mať predsa aj viac súčasne. Zamestnávateľovi by som (už v bežiacej výpovedi) navrhol ukončiť pracovný pomer dohodou skôr. Pracoval by som ešte týždeň a prestal chodiť do práce. Ešte by som sa pokúsil o serióznu dohodu o skončení. Prípadne by som zamestnávateľovi dal žiadosť o neplatené pracovné voľno (predtým by som vyčerpal alikvotný diel dovolenky) z vážnych osobných dôvodov.
Sankcia zo strany zamestnávateľa ak zamestnanec odmietne chodiť do práce spočíva len v tom, že cestou súdu si uplatní voči Tebe zodpovednosť za škodu, ktorú si mu ako zamestnávateľovi spôsobila svojím odchodom z práce. Ťažko sa táto škoda, najmä v tomto prípade, preukazuje. Preto aj tie pokusy o dohodu, návrhy na UPP vo výpovednej lehote, presnejšie po podaní výpovede z Tvojej strany. Porozmýšľaj, akú to škodu by Ti mohla preukázať? Asi efektívne žiadnu. Nie je to teda ideálne riešenie, ale možno stojí za úvahu.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte poraďáci,
Môže mi niekto poradiť s mojím problémom?
O čo ide? Zamestnanec má začiatok PP 01.07.2006, miesto výkonu práce je v NSR ta odcestoval 01.07.2006 do práce nastúpil 02.07.2006 jeden deň "pracoval" zoznámoval sa s prostredím a samotnou prácou. Druhý deň už do práce neprišiel, ale háčik je v tom, že on sa vybral do práce, no rozmyslel si to a nedošiel tam . Je to trochu na dlho rozprávanie. Nebolo ho jeden deň, po 24hod. oznamili na polícií, že je nezvestný. Polícia v NSR rozbehla pátranie ako vo filme. Dnes som náhodou stretla jeho mamu a ona mi oznámila, že jej "synáčik" včera večer prišiel domou. Neklepne vas!!
Potrebujem poradiť, ako ukončíť pracovný pomer? Od 03.07.2006 do 06.07.2006 som mu napísala Absenciu.
Ďakujem
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ak je PP od 01.07. tak nemá skúšobnú dobu? Ak áno tak výpoveď v skúšobnej lehote bez udania dôvodu ak bol prijatý bez sk. lehoty, tak hrubé porušenie prac. disciplíny a výpoveď pre absenciu...
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Má skušobnú dobu 3mes. Nevedela som, ako postupovať v takomto prípade.
Ďakujem.
0 0
Skmarco Skmarco

Skmarco je offline (nepripojený) Skmarco

prepáčte,trochu odbočím od témy
Ľudkovia dobrí,nikdy v živote som nepísala úradné listy. A teraz potrebujem manželovi napísať výpoveď danú zamestnancom bez udania dôvodu. Prosím, čo má všetko obsahovať a akú to má mať "formu". Nemáte niekto vzor? Prosím pošlite mi.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Skmarco
prepáčte,trochu odbočím od témy
Ľudkovia dobrí,nikdy v živote som nepísala úradné listy. A teraz potrebujem manželovi napísať výpoveď danú zamestnancom bez udania dôvodu. Prosím, čo má všetko obsahovať a akú to má mať "formu". Nemáte niekto vzor? Prosím pošlite mi.
Výpoveď nemusí mať osobitnú formu, stačí obyčajný list, z ktorého je jasné, že dávaš výpoveď. Taký jednoduchý vzor nájdeš tu:

http://www.porada.sk/t11146-vypoved-...estnancom.html
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Martinka333, nemyslím si, že by si mala znášať psychický teror od pani doktorky. Ak má problém a nevie ho riešiť, je to smutné, ale je to len a len jej vec. Ja by som sa skúsila obrátiť na lekársku komoru, samozrejme diskrétne, aby mi poradili. Je možné, že nájdu nejaké páky aj na kolegyňu. Čo ak aj ona potrebuje pomoc? Možno zabiješ jednou ranou dve muchy. Psychické problémy sú asi pekné svinstvo, tak kým je čas, urob niečo hlavne pre seba.
0 0
michal zahončik michal zahončik
poradte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať