Zavrieť

Porady

Vymáhanie pohľadávky SMS - kou.

Môjmu 14 ročnému synovi prišli dve SMS na mobil bez menného oslovenia od KRUK Int s informáciou, že sa má ozvať ohľadne doriešenia záväzku.
Následne sa vyhrážajú súdnym konaním a prikladajú číslo +421 232408231, na ktorom ich má kontaktovať. Ak existuje právny dôvod na uplatňovanie nejakých záväzkov, nemalo by to prísť menovite a poštou a nie SMS na mobil? Syn bez OP vo veku 14 rokov asi nemá vek na preberanie akýchkoľvek záväzkov?
Mám na takéto SMS ako otec reagovať a kontaktovať danú spoločnosť, prípadne nereagovať.

Ďakujem za váš názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak niečo chcú - nech to pošlú písomne - nejaká SMS je nepreukázna, irelevantná - takých môže nakotiť hocikto do aleluja. Ak sa s nimi spojíš telefonicky - oznám im, že SMS s takýmto obsahom považuješ za vydieračské a že sa bude tým zaoberať polícia a že komunikuješ jedine písomne! Som zvedavý, či niečo príde.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    kopretinka Pozri príspevok
    na koho je evidované to tel.číslo?
    dopĺňam otázku: na koho je evidované telefónne číslo tvojho syna?
    buchač, nerozumiem prečo si kopretinku takt zosmiešnil za túto otázku, lebo je správna.

    Tá SIM karta môže byť registrovaná na niekoho úplne iného, ale syn ju používa, tak mu prišla SMS. Moji rodičia tiež majú SIM karty, ktoré som kedysi kúpila ja, neskôr ich používali moje deti, a keď sa rodičia rozhodli zbudovať si mobil, tek sme im jednu SIM kartu dali. Tak že je celkom možné, že keď ja narobím dlhy, tak mojej mamine príde SMS od vymáhačskej spoločnosti.
    buchač ...čo nebolo - môže byť ...dôvod na zosmiešnenie sa vždy nájde ...život je sviňa ...ja občas tiež ...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    miroslavbu Pozri príspevok
    http://sk.kruk.eu/kontakt/kotaktpo/
    tento odkaz je na ich formulár kde požadujú vypísať ako povinné osobné údaje.
    Táto informácia na mňa pôsobí tak ako keď by som šiel na políciu sa priznať, a ani neviem čo sa stalo.
    Veď v tej spoločnosti ani meno kam volajú nevedeli!!!!!!!!!! A ja im mám svoje osobné údaje takto dobrovoľne a hlúpo poskytnúť?
    Ďakujem za radu, skúsim nájsť spôsob ako danú spoločnosť osloviť. Prípadne dám vedieť ak to bude niekoho zaujímať ako to dopadlo.
    Na Slovensku zrejme tomuto spôsobu podnikania holduje viac spoločností a ja nebudem jediný s takýmto problémom.
    mail mozes poslat aj na tuto ich adresu: info@cz.kruk.eu

    kde uved telefonne cislo, na ktore dosla SMS s informaciou, ze majitel tohto tel. cisla si nie je vedomy ziadneho nedorieseneho zavazku voci ich spolocnosti a ked maju oni opacny nazor, nech si pohladavku uplatnia pisomne, lebo mohlo dojst k omylu v tel. cisle a teba ich SMS obtazuju.

    Podpis sa hoci aj Jozko Mrkvicka a odosli to aj z uplne novej - pre tento ucel vytvorenej mailovej schranky.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    buchač 4 Hours Ago #34967 ...viacerí nereagovali na takéto sms-ky ...a potom sa čudovali ,že im účet exe blokol ....
    Len tak na okraj - SMS je len jedna forma komunikácie, i to nepreukázna, nespoľahlivá. SMS sa niekedy nemusí ani doručiť na uvedené číslo (o čom som sa presvedčil ja u jedného mobilového operátora - príjemcovi nedošla, ale šesťkrát zaúčtovali).
    Býva zvykom, že papiere sa najčastejšie posielajú. Ak na tie nereaguješ - potom pindaj na zablokovaný účet - ale SMS - ako dokážu že bola doručená? Nijako!
    A exe - ten by mohol aj nejakú zlíznuť, až by vyšlo najavo, že lajstrá a upozornenia neposlal.

    miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

    miroslavbu
    Simka je samozrejme aktivovaná na mňa. Je zapojená rok a syn má k dispozícii len kredit na dobitie. Nikde na internete sa neregistroval
    a ja rozhodne voči nikomu žiadne záväzky nemám. Ešte hádam môžem spomenúť, že na telefón niekoľko krát volal nejakej pepa a chcel neznáme meno. Na čo som ho i ja informoval, že číslo ktoré volá sa s danou osobou nestotožňuje. Následne už prišli len SMS.
    Že by som im napísal sťažnosť, predstavil sa a zadal adresu, aby mali kam to číslo telefónu priradiť? Alebo je to skôr k rukám polície?

    miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

    miroslavbu
    Buchač, tvoje poznámky sa uberajú dobrým smerom, v skutočnosti vek 14 rokov nieje dosť na akýkoľvek právny úkon.
    Simku dostal úplne novú, ja som ju aktivoval na seba. Za seba i manželku viem na 100%, že žiadne dlhy nikde nemáme. A ak by som aj niekde potreboval nejakú registráciu či nechať kontakt tak použijem svoje číslo. Preto z môjho pohľadu, buď je to výpalnícky spôsob zháňania peňazí alebo kruk odkúpil pohľadávku s nekorektnými údajmi, ale prečo mám na tom trpieť ja?! Mňa zaujíma ako sa zachovať.
    Prosím o príspevky len k mojej téme. Ostatné drobnosti prosím riešte na inom fóre. Ďakujem.

    miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

    miroslavbu
    http://sk.kruk.eu/kontakt/kotaktpo/
    tento odkaz je na ich formulár kde požadujú vypísať ako povinné osobné údaje.
    Táto informácia na mňa pôsobí tak ako keď by som šiel na políciu sa priznať, a ani neviem čo sa stalo.
    Veď v tej spoločnosti ani meno kam volajú nevedeli!!!!!!!!!! A ja im mám svoje osobné údaje takto dobrovoľne a hlúpo poskytnúť?
    Ďakujem za radu, skúsim nájsť spôsob ako danú spoločnosť osloviť. Prípadne dám vedieť ak to bude niekoho zaujímať ako to dopadlo.
    Na Slovensku zrejme tomuto spôsobu podnikania holduje viac spoločností a ja nebudem jediný s takýmto problémom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podaj podnet polícii - ako dôvod - výhražné SMS maloletému od firmy ****** uvedenej pod tel.č. ********* - možno to nepríjmu (i keď by mali prijať každý podnet a preveriť).

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    buchač Pozri príspevok
    ...ešte raz zopakujem môj názor ...

    ...existuje aj možnosť zaslania mailu ...

    http://sk.kruk.eu/kontakt/kotaktpo/
    môže to byť kto chce,aj svätý apoštol,ak niečo chce,nech to pošle písomne poštou,oficiálne.Nikto nie je povinný reagovať na takúto SMS.
    misoft Písal som to skôr - SMS-ky môžem nadrbať do aleluja.... = #7

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Konečne jedna výstižná, zhrňujúca odpoveď , bez prvkov militantizmu , chválim!

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Mne pred koncom roka tiež prišla SMS typu, neuhradené platby, zaplatiť na č.ú., inak bu-bu-bu... Nezaoberala som sa s ňou. O pár dní druhá SMS, nereagovala som. Na silvestra už telefonát, to ma mierne rozčúlilo, ale problém sme nakoniec vyriešili. Pred rokmi moju sim kartu používal niekto iný a ten narobil dlhy. Viem aj naňho kontakt, ale nedala som, nech si hľadajú.. Vymáhačská firma si odstránila moje číslo z databázy, a hotovo. Ako píše Juraj, nemôžu vedieť, kto číslo používa, niekde k tomu číslu museli prísť. Ja by som odporúčala nereagovať, počkať, či sa neozvú aj ináč ako sms. Cez políciu by som to neriešila zatiaľ, mohli by ste byť aj nemilo prekvapení..
    A nevaďte sa...

    miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

    miroslavbu
    Čítam čo ste mi na poriešenie vzniknutého problému poradili. Som zhrozený kam až sa dokáže niekto od jednoduchej odpovede reagovať alebo nereagovať dostať.
    Ďakujem za rozumnú radu 1Dara . Presné túto adresu som použil ešte v piatok na moju mailovú komunikáciu s firmou kruk. Posunul som im pre nich známu informáciu t.j. číslo telefónu na ktorom nás obťažujú s vymáhaním neznámej pohľadávky a žiadal som o zaslanie plnej informácie o čo sa jedná. Doposiaľ sa nik neozval, tak teraz už ozaj neviem čo vlastne niekto skúša.
    SIM kartu dostal syn na minulé Vianoce s telefónom. Bola to nová simka ktorú som vylomil z kartičky a v januári cez operátora na mňa aktivoval. O žiadnych dlhoch voči nikomu nemám žiadnu vedomosť, svoje záväzky si hradím v predstihu. Práve preto ma zaujímali vaše skúsenosti, prípadne rada čo ďalej.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    miroslavbu Pozri príspevok
    Čítam čo ste mi na poriešenie vzniknutého problému poradili. Som zhrozený kam až sa dokáže niekto od jednoduchej odpovede reagovať alebo nereagovať dostať.
    Ďakujem za rozumnú radu 1Dara . Presné túto adresu som použil ešte v piatok na moju mailovú komunikáciu s firmou kruk. Posunul som im pre nich známu informáciu t.j. číslo telefónu na ktorom nás obťažujú s vymáhaním neznámej pohľadávky a žiadal som o zaslanie plnej informácie o čo sa jedná. Doposiaľ sa nik neozval, tak teraz už ozaj neviem čo vlastne niekto skúša.
    SIM kartu dostal syn na minulé Vianoce s telefónom. Bola to nová simka ktorú som vylomil z kartičky a v januári cez operátora na mňa aktivoval. O žiadnych dlhoch voči nikomu nemám žiadnu vedomosť, svoje záväzky si hradím v predstihu. Práve preto ma zaujímali vaše skúsenosti, prípadne rada čo ďalej.

    Opytala by som sa u operatora, ci dane cislo je nove, alebo ho uz niekto pouzival skor.

    miroslavbu je offline (nepripojený) miroslavbu

    miroslavbu
    Konečne to tu niekto upratal. Poniektorí miliónoví poradcovia sa vedia odviazať, hlavne od témy.
    No ozaj nie som prvý, kto číslo používa. Takže ilúzia nového čísla po informovaní u operátora ma opustila. Mám teraz na zváženie,
    používať číslo alebo ho úplne zrušiť. Ale ak je registrované u operátora na mňa, môže niekto omylom po prevzatí osobných údajov
    z rôznych zdrojov alebo i od operátora požadovať plnenie odo mňa za niekoho iného?
    Podobná vec sa mi stala pred týždnom ked mi prišla SMS že mam začať s uhradou pohladavky tak som si myslel, že to je určite omyl kedže to číslo som si vyberal pred pred rokom. To číslo nemám nahlasené nikde ako kontaktné a tiež som nič nekupoval čo by som nezaplatil. Tak som skúsil tu radu ktorú pisal Alaya1 aby som sa spytal operatora na to číslo aj tak som urobil a vysvytlo, že to číslo bolo už raz použíté tak som hned vedel, že tá sms sa týka určite toho človeka. Aj operatorka povedala, že mam sa skontaktovať zo spoločnostou a napisať alebo povedať im že to číslo už používa iný zákaznik. Napísal som im mail ale zatím mi neodpísali. Ale zas predávať čísla už raz použíte moc dobre neni pre koncového zákazníka lebo možu nastať takéto problémy potom . No dúfam , že ten problém vyrieším a nebude z toho nič vážného.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft

    Na takéto obchodné praktiky - predaj skôr používaného tel. čísla by sa mal pozrieť telekomunikačný úrad - veď takto sa kryjú mnohé podvody a často sa do problémov dostanú úplne nevinní ľudia.
    misoft Pozri príspevok

    Na takéto obchodné praktiky - predaj skôr používaného tel. čísla by sa mal pozrieť telekomunikačný úrad - veď takto sa kryjú mnohé podvody a často sa do problémov dostanú úplne nevinní ľudia.
    Sak to a ludia si kupia taketo čisla a potom ked im pride niečo podobné tak su nervozní a nevedia čo spraviť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    misoft Pozri príspevok
    Len tak na okraj - SMS je len jedna forma komunikácie, i to nepreukázna, nespoľahlivá. SMS sa niekedy nemusí ani doručiť na uvedené číslo (o čom som sa presvedčil ja u jedného mobilového operátora - príjemcovi nedošla, ale šesťkrát zaúčtovali).
    Býva zvykom, že papiere sa najčastejšie posielajú. Ak na tie nereaguješ - potom pindaj na zablokovaný účet - ale SMS - ako dokážu že bola doručená? Nijako!
    A exe - ten by mohol aj nejakú zlíznuť, až by vyšlo najavo, že lajstrá a upozornenia neposlal.
    buchač 11 Hours Ago #34967 [x]
    ...viacerí nereagovali na takéto sms-ky ...a potom sa čudovali ,že im účet exe blokol ....
    SMS je preukázna a dokonca vo vyšetrovacom konaní akceptovaná ...na súde taktiež ...( ALE záleží aj od vyšetrovateľa a aj od sudcu ..)...
    SMS výpisy sa dajú bežne dať do tlačenej podoby ( znalým nemusím vysvetľovať ) ...

    ...exeho som spomenul len ako ten posledný bod programu ....
    Na jedno nie je potrebné zabudnúť ... tu sa jedná o VYMÁHAČSKÚ SPOLOČNOSŤ ...a tá má iné postupy ako sú tie iné , bežnejšie ...

    Ale netvrdím , že jej postup je správny ... ide len tú maličkosť , vyhnúť sa eventuélnym problémom ...

    Čo sa týka tých osobných údajov ???...že problém ???
    Veď dôkazné bremeno na nejaké vymáhanie je predsa na oprávnenom ........či sa mýlim ????...nemyslím ...

    Emilenka je offline (nepripojený) Emilenka

    Emilenka
    na základe čoho si s nimi určím výšku splátky?
    misoft Meškáš 5 rokov!
    A navyše - porušuješ http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    Otázky do existujúcej otázky sa NEKLADÚ!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.