Zavrieť

Porady

príspevok Z pracaku

Ahoj'poradaci,. Chcel by som sa spytat k danovemu priznaniu. V minulom roku som poberal davku v hmotnej nudzi a prispevok na byvanie 3x240€ a ked som zacal podnikat,tak som dostaval podporu podnikania 6x63 €. Rata sa to primov? A keď som začal podnikať 22.5.2013 A predtým som bol na pracaku, odkedy si môžem nárokovať daňový bonus? 1-12 alebo 5-12 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Na DB si môžeš nárokovať 12 mesiacov ak si splnil podmienky stanovené zákonom.
    A dávky v hmotnej núdzi, ani aktivačný príspevok nepatria k zdaniteľným príjmom takže ich nikam neuvádzaš v DP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    minkos Pozri príspevok
    podmienky stanovené zákonom?
    Na uplatnenie DB platí §33 Zákona o DzP.

    minkos je offline (nepripojený) minkos

    minkos
    Takže chápam to dobre, že keď som v 2012 mal príjmy zo živnosti viac ako 327,2 x 6 = 1963,20€, tak si môžem daňový bonus uplatniť za 12 mesiacov?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    minkos Pozri príspevok
    Takže chápam to dobre, že keď som v 2012 mal príjmy zo živnosti viac ako 327,2 x 6 = 1963,20€, tak si môžem daňový bonus uplatniť za 12 mesiacov?
    príjmy z podnikania + kladný základ dane. Ak si vykázal z podnikania stratu,nárok na DB ti nevzniká.

    Dávky, ktoré si uviedol, nie sú zdanitelným príjmom. (nemáš preklep v dátume začiatku podnikania?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.