Zavrieť

Porady

Dom alebo byt ?

Zdravim.

Stavat dom alebo kupit byt?

Moj cisty prijem + priatelky=1500 e mes.

Nasporene mame 35000 eur, pozemok mame.

Pozemok ak by sme realizovali dom sa nachadza 30 km od mesta de pracujeme.

Co by ste poradili ? Kupit byt v meste kde mame pracu alebo postavit dom mimo prace ?
Usporiadat
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

ja som byval v byte - vBA, do prace som to mal v ramci mesta 14 km.
postavili sme dom na dedine, do prace to mam 25-30 km (podla zvolenej cesty)
cestujem tak ci tak, ci som uz v aute 14 km, alebo 30, v tom uz nevnimam ziadny rozdiel.
Ale ta kvalita byvania vo vlastnom dome sa neda ani z dialky porovnavat z obmedzovanim v ramci panelaka.
Takze ak by som sa rozhodoval znova, opat na 150% idem do stavby domu, stoji to zato.
A ked si to tak vezmem, o peniazoch to nie je - to je viac menej 1:1, ale fakt skor o tom konforte byvania
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

printerscd Pozri príspevok
Zdravim.

Stavat dom alebo kupit byt?

Moj cisty prijem + priatelky=1500 e mes.

Nasporene mame 35000 eur, pozemok mame.

Pozemok ak by sme realizovali dom sa nachadza 30 km od mesta de pracujeme.

Co by ste poradili ? Kupit byt v meste kde mame pracu alebo postavit dom mimo prace ?
to myslíš vážne ??

ty podla svojho príjmu a úspor zistíš, či si " panelákový", alebo " RD" typ ?

alebo presnejšie, návštevníci tohto portálu to majú zistiť ??

máš vzťah k fyzickej práci , k záhrade?

alebo ideš radšej po práci, v sobotu na kafe, do kina....

šetríš radšej na turecko, alebo na nový altánok ?
2 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

uplne suhlasim. je to o tom po com tuzis.
ale je to aj o peniazoch, 30km taxikom ked sa vracias domov z piva, to uz neni mala suma - nezabudaj ze mimo mesta mas vyssiu sadzbu
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

chandler Pozri príspevok
uplne suhlasim. je to o tom po com tuzis.
ale je to aj o peniazoch, 30km taxikom ked sa vracias domov z piva, to uz neni mala suma - nezabudaj ze mimo mesta mas vyssiu sadzbu
ano, z tohoto pohladu je to pravda, ale ma to aj ine moznosti
Take "garazove akcie" zo susedmi tiez nie su na zahodenie a doprava je tym padom 0€ :-)
A ked uz to pivo, tak tych 200 m do miestnej krcmy dako prejdeme.
Vela podla mna zalezi aj od partie ludi co sa tam stretne, pokial si rozumeju a netvaria sa ze kazdeho svet konci jeho plotom, tak je to vacsia pohoda ako anonymny cinzak
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

tienik Pozri príspevok
ano, z tohoto pohladu je to pravda, ale ma to aj ine moznosti
Take "garazove akcie" zo susedmi tiez nie su na zahodenie a doprava je tym padom 0€ :-)
A ked uz to pivo, tak tych 200 m do miestnej krcmy dako prejdeme.
Vela podla mna zalezi aj od partie ludi co sa tam stretne, pokial si rozumeju a netvaria sa ze kazdeho svet konci jeho plotom, tak je to vacsia pohoda ako anonymny cinzak
hej, tých 200 m prejdete, ale čo naspäť ????
Naposledy upravil bjuty smis : 15.03.13 at 18:05
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ked pises ze je to priatelka, tak asi deti este tak skoro neplanujete. tak si nechajte pozemok a kupte si byt a za par rokov mozete byt predat a postavit dom. bytu sa lahsie zbavis ako domu. a hlavne keby ste velmi chceli dom tak sa takuto otazku ani nepytas. dom je lepsie stavat uz s manzelkou, a este lepsie ked vies ci mas 5 deti alebo 2
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tienik Pozri príspevok
ano, z tohoto pohladu je to pravda, ale ma to aj ine moznosti
Take "garazove akcie" zo susedmi tiez nie su na zahodenie a doprava je tym padom 0€ :-)
A ked uz to pivo, tak tych 200 m do miestnej krcmy dako prejdeme.
Vela podla mna zalezi aj od partie ludi co sa tam stretne, pokial si rozumeju a netvaria sa ze kazdeho svet konci jeho plotom, tak je to vacsia pohoda ako anonymny cinzak
Presne tak,
s panelákom a stretávkami po Bratislavských podnikoch (vlastne krčmách), sa to nedá vôbec zrovnávať. Tu v Bratislave, to už dávno stratilo tú niekdajšiu úroveň. Už je tu priveľa rôznych privandrovalcov a tí sem priniesli aj inú "kultúru", inú úroveň. Zároveň sa to prinieslo aj do činžiakov a panelákov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Jednoznačne rodinný dom, a čím skôr preč z mesta.
Panelák bude vždy len panelák a život v ňom nieje už ani životom. Je to vlastne len také prežívanie v nocľahárni.
1 0
printerscd printerscd

printerscd je offline (nepripojený) printerscd

chandler Pozri príspevok
ked pises ze je to priatelka, tak asi deti este tak skoro neplanujete. tak si nechajte pozemok a kupte si byt a za par rokov mozete byt predat a postavit dom. bytu sa lahsie zbavis ako domu. a hlavne keby ste velmi chceli dom tak sa takuto otazku ani nepytas. dom je lepsie stavat uz s manzelkou, a este lepsie ked vies ci mas 5 deti alebo 2
Ja urcite chcem ist do domu kedze byvam v dome, priatelka zase byva v byte a velmi sa jej nechce do domu.

bolo by najlepsie cim skor investovat peniaze
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nikto ti neda presnu odpoved,lebo oboje ma svoje vyhody aj nevyhody.

Zalezi,ake ste obaja povahy, co mate radi, co vas bavi.
Ak mate radi nakupne centra, kaviarne,kino, ci divadlo, tak asi je lepsi byt v meste.

Ak mate radsej posedenie pri grile,bavi vas manualna praca, zahrada a pod. tak potom dom.
Ale pustit sa do stavby ci kupy domu je urcite lepsie v manzelstve...zatial aj byt postaci
2 0
printerscd printerscd

printerscd je offline (nepripojený) printerscd

Je podla vas do buducna ekonomicke byvat 30km od prace a dochadzat kazdy den, alebo radsej riesit byvanie v meste kde je praca ?

Podla kalkulacie kolko prejazdime a dame na udrzbu, kupu auta za 35 rokov cca.za tie peniaze by sme kupili byt
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
printerscd Pozri príspevok
Zdravim.
Stavat dom alebo kupit byt?
Moj cisty prijem + priatelky=1500 e mes.
Nasporene mame 35000 eur, pozemok mame.
Pozemok ak by sme realizovali dom sa nachadza 30 km od mesta de pracujeme.
Co by ste poradili ? Kupit byt v meste kde mame pracu alebo postavit dom mimo prace ?
Nuž ...aj -aj ....
Záleží od financií .....

Najprv by som byt ...predsa len to dochádzanie do mesta je trochu o niečom inom ...
Teraz ale nemyslím na dospelých ...ale ak počítate aj s potomstvom , to bude iná káva ...
Škôlka a či ZŠ ešte v pohode ...lenže následná stredná škola je už o niečom inom ...nedáte do súladu ten odvoz a dovoz zo školy a mládež bude aj trochu obmedzovaná v tom vyžití ...na dedine sú proste iné podmienky ako v meste ...
Internáty sú síce k dispozícii , no je to aj to riziko kvôli určitým vplyvom okolia ...

Nič nebráni v tom postupe vybavovania a následného budovania toho domu ...pozemok predsa neutečie ...
Dom bude ( môže ) slúžiť aj ako víkendové sídlo na oddych od betónovej džungle ....
Byt potom môže ostať pre mládež , ktorá sa osamostatní ....či ???
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Stačí si spočítať že za mesiac dáš pri "bežnom aute" striktne IBA do práce a späť 140-150 eur na benzín, to zaplatíš mesačný poplatok za byt /bez energií/...

+ ostatné náklady na údržbu, kúpu auta a tak.

Počítaj s tým, že najazdíš ďaleko NÁSOBNE viac km.
Ja to mám do práce tam aj späť 12 kilometrov, takže mesačne by som mal najazdiť 240 kilometrov. V skutočnosti to je od 900 - 1100 km mesačne a to keď v podstatne nikde na výlet nejdeme...
0 0
printerscd printerscd

printerscd je offline (nepripojený) printerscd

buchač Pozri príspevok
Nuž ...aj -aj ....
Záleží od financií .....

Najprv by som byt ...predsa len to dochádzanie do mesta je trochu o niečom inom ...
Teraz ale nemyslím na dospelých ...ale ak počítate aj s potomstvom , to bude iná káva ...
Škôlka a či ZŠ ešte v pohode ...lenže následná stredná škola je už o niečom inom ...nedáte do súladu ten odvoz a dovoz zo školy a mládež bude aj trochu obmedzovaná v tom vyžití ...na dedine sú proste iné podmienky ako v meste ...
Internáty sú síce k dispozícii , no je to aj to riziko kvôli určitým vplyvom okolia ...

Nič nebráni v tom postupe vybavovania a následného budovania toho domu ...pozemok predsa neutečie ...
Dom bude ( môže ) slúžiť aj ako víkendové sídlo na oddych od betónovej džungle ....
Byt potom môže ostať pre mládež , ktorá sa osamostatní ....či ???
Zaujimavy nazor pripadalo by do uvahy aj taketo riesenie, myslim ze sa to da pokonbinovat viacerimi sposobmi
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
printerscd Pozri príspevok
Zaujimavy nazor pripadalo by do uvahy aj taketo riesenie, myslim ze sa to da pokonbinovat viacerimi sposobmi
Ja len z vlastnej skúsenosti ....
Na staré kolená mám oboje ...byt ( dávno ) a chalupu ( tri roky ) ...

Nebe a dudy ...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

30 km nie je vobec daleko-a co sa tyka tych internatov ako pise Juraj,ja by so to kazdemu odporucila.
aj ked tam je riziko,ale mlady clovek musi tymto rizikam uz dokazat celit.nauci sa narabat s peniazmi atd....ale na to by bola ina tema.

my mame do prace s muzom cca 70-80 km, z RD-neviem to presne.
1.rok po svadbe sme dochadzali-moj muz na to bol zvyknuty,ale pre mna to bol horor.na domacnost sme vobec nemali cas.

tak sme si vzali do prenajmu malinku garzonku vo Viedni a domov cestujeme na vikend,sviatky atd.....
toto vsak nie je realna cesta na vas zivot. a ked budu deti,byt by musel byt väcsi tak to asi nie.


preto ja by som vam predsalen odporucala ten dom..
mate kopu vyhod:
-zahrada,kde si dopestujete to co chcemte,nemusite to kupovat
-mozete si daco dochovat,ak mamte vztah k zvieratam
-deti by mali volnost vyzitia na cerstvom vzduchu,boli by vonku a predsa doma-mate istotu ze sa im nic neprihodi
-pozerate telku ako dlho a ako NAHLAS chcete
-hadate sa hlasno ako chcete :-)),vrtate,periete,vysavate....kedy chcete
-neupratujete verejne,ale iba svoje vonkajsie priestory/v Rakusku su na to urceni ludia ktori za to beru peniaze,je to uz v cene najmu ale viem ze na SK su rozdelene sluzby na umyvanie schodov a pod..../
-dom si postavite podla svojich predstav-ked chcete zateplit,zateplite,nemusite spisovat hromadny suhlas a tekych prac je viac,kde sa nemusite nikoho patat,ci mozete
-mate istotu ake mate kurenie,ako to mate s teplou vodou...vsetko riadite vy
-mate priestor na vyuzitie priestorov v dome napr. na vyrobu sauny,pracovne....
-v nepodstatnom rade-mas stale kde parkovat,bez toho,,aby si si za to platil alebo kazdy den zhanal volne miesto gratis
-mas neobmadzene moznosti-vo vseobecnosti a mas viac miesta na zivot
2 0
printerscd printerscd

printerscd je offline (nepripojený) printerscd

buchač Pozri príspevok
Ja len z vlastnej skúsenosti ....
Na staré kolená mám oboje ...byt ( dávno ) a chalupu ( tri roky ) ...

Nebe a dudy ...
Myslim ze aj tato kombinacia je skvela !

Mat byt v meste kde pracujeme.

a chalupu mimo kde sa da vyjst niekde mimo a odreagovat
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pokial si sedavy typ,nie taky okolo domu-kutil,tak radsej byt

nemas pomaly do coho pichnut
stale vysis na PC / a tvoju zenu pri tom ide asi porazit...:-)/
zena nemusi tolko upratovat-predsalen,byt upracem za 1 den,aj ked je väcsi...dom za tyzden-myslim tak poriadne
deti zabuchnes do detskej 2x2 m2 a nech sa uz voljako vysantia-tam sa ale asi moc nenabehaju,takze zase len ten PC ci TV
ked budu chciet ist deti von-musis ist s nimi do parku,ci na prechadzku /po ceste vypytaju zmrzlinku,budu sa chciet ist odhupat,behnes dakde do obchodu,mozno do Mekaca....kolko ta to bude stat???/
a ak neberieme do uvahy kolko ta taka prechadzka teoreticky moze stat,ber do uvahy,ze cas ktory takto stravis/myslim hlavne zenu/ ti doma ujde a nestihas varit,prat,zehlit...
ale zase mozes ist do divadla,muzea,kina....mas skratka lepsie kulturne vyzitie,
iste nakupis vela veci ktore na dedine nezozenies len tak lahko
mas anonymitu-cize obliekas si co chces,robis co chces-myslim normalne,nie dake vytrznosti...
v nedelu vezmes rodinu na vylet ,zabuchnes byt a kasles na vsetko-v dome to nie je take jednoduche-aspon u nas nie

vsetko ma za a proti....
ale jedno je iste:
ked sa dvaja lubia,dokazu zit stastne ajna 1 metri stvorcovom a nezda sa im maly.cmuk.

prajem spravne rozhodnutie!
2 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Závidím, máš pozemok, čo je prvý predpoklad. Neváhaj a choď do domu! Nič ti nenahradí čerstvý vzduch a posedenie v záhrade pri vínku.
Niet nad suseda, ktorý ťa v paneláku vytápa, otravuje hlukom a pod.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

mladší človek častokrát viac inklinuje k bytu /menej starostí, tým pádom pohodlie/ a starší častokrát k domu /je viac času chodiť okolo domu a spravovať a tak.../

osky: problém nie je dochádzať ani 200 km denne. Problém sú vždy a vždy peniaze.
.... a na SR sa dosť dlho pracuje na plnú nádrž v porovnaní s ostatnými štátmi, kde je benzín paradoxne ešte lacnejší ako u nás, to sa potom dochádza...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať