Zavrieť

Porady

Ako napísať žiadosť na odklad exekúcie?????Pomožte

Dňa 22.5 mi prišlo upovedomenie o začatí exekucie.Pani exekutorka mi povedala aby som si napísal žiadosť o odklade exekucie a uviest dovody preco nemozem to zaplatit,kedy to mozem zaplatit a na aky cas potrebujem odklad.Vedel by mi niekto poradit ako to napisat.Nejaký vzor lebo na internete nič taketo nieje co sa tohto týka.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Najprv niečo zo zákona:
    -Na návrh povinného môže súd povoliť odklad exekúcie, ak sa povinný bez svojej viny ocitol prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre neho alebo pre príslušníkov jeho rodiny zvlášť nepriaznivé následky a oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený. Odklad exekúcie môže súd povoliť iba na návrh povinného, ktorý je fyzickou osobou.
    -Odklad exekúcie z tých istých dôvodov nemôže byť povolený opakovane.

    Ak teda spĺňate prvý bod, napíšete návrh na odklad exekúcie s uvedením svojich údajov (prepíšete z upovedomenia), spisovej značky konania, o návrhu rozhoduje súd, ktorý vydal poverenie o začatí exekúcie. Návrh rozdelíte do niekoľkých bodov: 1. Napíšete, že ten a ten súd poveril exekútora vykonaním exekúcie sp. zn. atď (z upovedomenia). 2. Ako povinný ste sa ocitli v prechodne takom postavení, že by neodkladná exekúcia mala na Vás alebo Vašu rodinu zvlášť nepriaznivé následky, a to z dôvodu, že (napíšete dôvody, prečo by mala exekúcia mimoriadne negatívny dopad). 3. Na základe vyššie uvedeného navrhujete, aby súd rozhodol o odklade exekúcie sp. zn (z upovedomenia) voči Vám dovtedy a dovtedy.
    podpis

    Ako napísať žiadosť na odklad exekúcie?????Pomožte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.