Zavrieť

Porady

s.r.o

dobrý večer chcem sa poradit ak som spoločníkom v s.r.o mam tam podiel 20% nikdy som tu firmu nevyuživala teraz je tam dlh v sociálnej aj zdravotnej poistovni vztahuje sa to aj namna alebo len na konatelku firmy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Z čoho vznikol dlh ak sro nevykonavala cinnost resp. Nemala zam-cov?
    K otázke-zodpovednosť nesie konateľka resp. Sro ako samostatný právny subjekt. Dosledky však pocitiš aj ty napr. ak by si zakladal živnosť alebo sro
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrea 30 ďakujem za odpoveď ja vobec neviem čo vlastne stou firmou robila ja som nič nepodpisovala žiadne zmluvy len len tam figurujem akospoločnik s 20% ani neviem z čoho vznikol ten dlh len som sa pozrela na stranku socialna poistovna a nasla som si tam svoje meno že som neplatič a dlžnik pod tou firmou. Chcem sa spytat či ked to nevyplati či to neohrozi mna že odomna to budu vymahat? vopred ďakujem
    KEJKA Neviem, mal by tam byť skor konatel než spoločník. A kto ma zvyśnych 80%, ten tam uvedený nie je?
    Andrea 30 jej meno je tam ako spoločník aj konatel
    avalik v zozname dlznikov soc. poistovne? ... ja tam vidim, bud nazov firmy aleno meno FO ... ale nie spolu
      zbaliť

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Mám 20 % vo firme, ale netuším, čo firma robí (ani čo tam robím ja ) =
    rozprávaš ako biely kôň.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Ja som akcionárom mraziarní, nábytkárskej firmy mäsokombinátu a podniky sú v likvidácii netuším ako narobili dlhy. Vložil som vklad do banky tá sa dostala do likvidácie netuším ako spravili dlhy. Spoločník môže byť akurát tak oboznámený :
    -s výsledkom hospodárenia,
    - "nejakého rozhodnutia spoločníkov vyplývajúceho zo zakladateľskej listiny" o doplnení strát,
    - nesie zodpovednosť do výšky podielu splateného vkladu
    KEJKA opravím - NESPLATENÉHO
    § 106
    Spoločnosť zodpovedá za porušenie svojich záväzkov celým svojím majetkom. Spoločník ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v obchodnom registri. Plnenie za spoločnosť poskytnuté z dôvodu ručenia sa započítava na splatenie vkladu, inak môže spoločník požadovať náhradu od spoločnosti. Ak nemôže dosiahnuť túto náhradu, môže požadovať náhradu od každého z ostatných spoločníkov v rozsahu, v akom sa svojím vkladom podieľa na základnom imaní spoločnosti.
    julysak Tak to si radšej mohol vložiť niečo iné a do iného,

    lebo takto máš tam akurát vklad
    pavol54 no čo diverzifikoval som portfólio prvej kupónovej
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.