Zavrieť

Porady

Kupa v USA, preclenie v UK?

dobry den, objednala som si tovar v internetovom obchode z USA. Nasledne po potvrdeni platby a shipmentu mi prisiel velmi divny e-mail, ze mam zaplatit incurred import charges vo vyske asi 40% celkovej ceny nakupu, a to od nejakeho eShopWorldu so sidlom v Irsku! To co po mne chcu, ved to bol nakup do vysky 120 EUR a ma byt teda oslobodeny od cla a zdaneny DPH tu u nas na Slovensku. Ako vobec niekto moze nieco take odo mna ziadat? Vie sa prosim niekto k tomu vyjadrit? Ako mam postupovat aby mi tovar dodali aj bez zaplatenia tohto vypalneho? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No mám dojem, že v USA použili služby eShopWorld na doručenie tovaru. http://eshopworld.com/contact/european_office/
    Takže omyl - nie preclenie v UK, ale v Írsku.
    Ale (ak vieš anglicky) skús sa ich na to opýtať - a pripomeň, že tovar mal byť doručený na Slovensko a následne preclený podľa slovenských daňových a colných zákonov a predpisov.
    Ak nebudú odpovedať - obráť sa na internetový obchod v USA s poznámkou, že nimi doručený tovar je týmto "dopravcom" zadržiavaný a že ten dopravca je nespoľahlivy. Žiadaj si peniaze späť a tovar (u eShopWorldu) odmietni.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    enida dakujem, takze naozaj to ziadaju neopravnene. Ano v rozculeni som to trochu poplietla (UK a Irsko). Nieco som im este s horucou hlavou napisala, aj eshopworldu aj predajcovi, v zmysle ze preco mam byt preclena v inej krajine ked som obcanom SR a tovar ma byt tym padom precleny u nas na Slovensku. Uvidim co mi odpisu pripadne doplnim na tvoju radu poznamku o neopravnenom zadrziavani a o nespolahlivosti dopravcu.
    avalik enida, pozri este do obchodnych podmienok eshopu ako maju definovane dorucenie
    misoft A taktiež do podmienok prvotného predajcu - v USA + spomínaného prepravcu v Írsku a porovnať.
    Tam niekde bude pes zakopaný.
    enida Nasla som len na stranke prvotneho predajcu, ale je to naozaj velmi vseobecne:
    As of May 21 2012, Victoria's Secret has engaged with eShopWorld to handle the collection of VAT, import duties and/or taxes on our behalf for packages shipping to Europe. If there is a Customs charge to pay, you will receive an email from our partner eShopWorld with a link to pay this charge online.
    Takze v ziadnom pripade to nevysvetluje onych 40%.
      zbaliť

    Kupa v USA, preclenie v UK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.