Zavrieť

Porady

Minimálne dane - platím ak nič nerobím a nezarobím?

Ahojte , zalozil som SRO pred cca 5 mesiacmi a chcel by som sa opýtať , ked budem podávať danové priznanie , sro nebude mať ziaden obrat ani ziadne vystavene FA ani nič , teda logicky na dani zaplatím 0€ ... Spravne som tomu pochopil ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Celá táto sranda okolo zdaňovania aj samotný zákona sa volá že Daň z príjmov...čiže daň sa platí z príjmov, ak nie sú príjmy, nie je čo zdaňovať ...zatiaľ...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...pochybujem, že s.r.o. nebude mať nič. Minimálne budeš mať náklady na spracovanie účtovníctva a vypracovanie DP (a ak má s.r.o. účet vedený v banke, tak aj bankové poplatky). Takže s.r.o. vykáže stratu...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TomasBugiy Na registeruz.sk som uz videl spolocnost, ktora existuje dva roky a jedine, co mala zapisane vo vykaze bolo v aktivach peniaze 5000 eur a v pasivach ZI 5000 eur. Zrejme si niekto nedava vobec namahu so zauctovanim nejakych poplatkov.
    marjankaj A prečo ťa zaujíma práve to, čo robí niekto iný?
    armi Ahoj ďakujem za odpoveď ide o to že daňové mi vypracuje známa zadarmo avšak ešte som jej to nestihol oznámiť ... chcel som sa ešte opýtať mal by som robiť nejaké vykazy mesačné alebo aké ? či stačí až v apríli podať len danové a finito ? ide o to že s tou sro sa nebude nič robiť do konca roka tead do konca danového obdobia.

    + bude vadiť ak si tam nedám naklady za spracovanie a vypracovanie DP a uctovnictva ked to budem mat zadarmo ?

    ĎAkujem
    Katy a R Nuž - myslím, že žiadny zákon neprikazuje uplatniť si výdavky, ak nechceš .. a ešte keď ich nemáš
    len teda načo si vôbec zakladal sro - načo vôbec podnikáš, keď ani príjem ani výdaj žiadny ?? - aj keď na začiatok ???
    Braňo no ak máš hlupáka, ktorý to urobí zdarma, tak to vadiť nebude.
    Ferdosondo Katy a R- prečo zakladl s.r.o.? no predsa na to, aby mal firmu, ak sa dakto bude pýtať, či nerobí načierno.
      zbaliť

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    správne si to pochopil, ale uhradíš tisícku pokiaľ budú v platnosti Daňové licencie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Akik môžem k tomu dodať, ak som to správne pochopila, tak daňové licencie sa budú týkať až daňových priznaní za rok 2014, nakoľko ešte nie je zákon k ním, alebo sa mýlim
    armi Ešte som sa chcel opýtať ak nemám žiadne vystavené faktúry ani nič a do konca roka ani nebudú , musím viesť nejaké mesačné/polročné výkazy ohladne učtovnictva ? alebo stačí len a konci roka podať danové priznanie a to je všetko ?
    tictac7 musíš mať kompletné účtovníctvo. Veď keď firma vznikla, boli pohyby - minimláne upísané ZI. ...a táTvoja známa to nevie? Pozri si zákon o účtovníctve, čo je povinná viesť účtovná jednotka účtujúca v PÚ
      zbaliť

    Minimálne dane - platím ak nič nerobím a nezarobím?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.