Zavrieť

Porady

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Hodné podania na ústavný súd a určite by bola vhodná verejná diskusia ľudí z praxe, myslím ľudí, ktorí vykonávajú spoločnú podnikateľskú činnosť v rámci združení .Nie je to také ľahké , ako si niekto myslí. Upierajú nám naše práva v súlade s ostatnými zákonmi a ústavou .Ja mám rešpektovať zákon o DPH a to čo je uvedené v oznámení o tom zákon o DPH nepojednáva, rieši len registráciu podľa novely zákona o DPH od 1.1.2014 ..
Naposledy upravil Zita5 : 20.12.13 at 06:14
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Pochváliť
presne. vôbec tomu nerozumiem a neviem si predstaviť čo teraz. vraj sa nemôže stať aby ak každý člen združenia skutočne vykonáva činnosť... aby všetky plnenia vykazoval len jeden a ostatní podávali negatívne DP.

my sme prípad kedy dvaja členovia-manželia vykonávame spoločne jednu činnosť- nákup tovaru za účelom jeho ďalšieho predaja. jeden má na starosti ekonomickú stránku podnikania a druhý obchodnú. všetko je vedené na mňa-účtovníctvo, mzdy, dane. DPH sa robilo u mňa a u manžela negatívne. vôbec si neviem predstaviť ako to mám akože teraz robiť!!!
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Pochváliť
Takých nás je veľa, čo nevieme ako ďalej...a musíme to vyriešiť...čas sa kráti
0 0
Fabius Fabius

Fabius je offline (nepripojený) Fabius

Pochváliť
My sme dvaja v združení. 1 člen by pozastavil živnosť a by sa stal zamestnancom - robil by sa 1 kontrolný výkaz, ale čo so zásobami / jedná sa o maloobchod/ - bolo by treba odviesť DPH a zvýšiť základ dane ?
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Pochváliť
..nemohli by sme sa zaregistrovat ako skupina podla paragrafu 4b zákona o DPH?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Pochváliť
To oznámenie podľa mňa vôbec nerieši maloobchod, neviem či uvažujem správne ale podľa toho čo som niekoľkokrát čítala, tak som prišla k záveru, že dáme doplniť IČ DPH na ERP aj spoločníka, tržbu budem deliť pomerom a daň na vstupe podľa faktúr, ktoré budeme dávať vystavovať dodávateľom podľa podielu, t.z.že napr.dvaja spoločníci budú dve faktúry podľa podielu na ten istý tovar, kde budú uvedené potrebné údaje každej zdanit.osoby.Prosím skúste niekto vyjadriť svoj názor.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Pochváliť
Prosím , je niekto kto má ten istý problém?Skúste sa niekto vyjadriť, lebo čas sa kráti.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Myslím, že sa musia vyjadriť kompetentní , nie tu na Porade , ale tam vyššie ....ja osobne neviem tiež čo budem v novom roku robiť , to oznámenie je nepostačujúce ...si dovolím tvrdiť .
Naposledy upravil Zita5 : 26.12.13 at 15:35
3 0
Milika Milika

Milika je offline (nepripojený) Milika

Pochváliť
Aj ja účtujem združenie. Doteraz som viedla jedno účtovníctvo za združenie a na konci roku som v daňovom priznaní vypočítala podiel podľa zmluvy o združeni. Teraz sa bude musieť viesť účtovníctvo pre každého účastníka združenia samostatne - keďže si budú si musieť medzi sebou faktúrovať podiel podľa zmluvy o združení (napr. energie, plyn, telefóny,...) Tomu sa hovorí uľahčenie podnikania.
Víkinka, myslíš si, že nejaký dodávateľ Ti vystaví napr. za dodávku plynu 2 faktúry? A neviem, či aj po technickej stránke je možné do adresára v účt.programe nahrať adresu tak aby tam figurovali obidvaja (traja,štyria..)podnikatelia-združenári.
3 0
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

Pochváliť
Na aku mailovu adresu ...@financnasprava.sk mam poslat otazku ohladom pouzivania ERP v maloobchode v zdruzeniach ? Nic som na webe nenasla...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Zákon o používaní ERP od 1.1.2014 neuvádza vo svojich ustanoveniach nič nové pre tých, ktorý podnikajú spoločne na základe Zmluvy o združení . § 3 odst. 5 a § 7 odst. 2 stále rovnako hovorí, že pokiaľ podnikajú formou združenia a predávajú svoj tovar a služby na jednom mieste , tak môžu používať jednu spoločnú pokladnicu. Nerieši nič nové z dôvodu zmien zákona o DPH ...ani samotný zákon o DPH nerieši nič nové, len registráciu a sledovanie obratu. Inak nič také , čo sa uvádza v Oznámení FRSR .Ja stále nechápem prečo by som mala dodržiavať nejaké Oznámenie, ktoré je na stránke FRSR ...pre mňa je podstatný zákon . Ak by ma za niečo niekto z pohľadu združenia pokutoval a vec by sa dostala až na súd , to oznámenie ktoré je na ich stránke , je ako dôkaz právne irelevantný pre súd nakoľko ja musím plniť to , čo konkrétne mi prikazuje zákon o DPH a súvisiace zákony .....prikladám aj zákon o ERP od 1.1.2014.
----------------------------------------------------------------------------------------
O tom prečo píšem , že oznámenie FRSR je pre súdny spor právne irelevantný si prečítajte túto tému , tam som priložila aj rozsudok, kde sa takto vyjadrujú http://www.porada.sk/t130841-stravne...isko-drsr.html
Naposledy upravil Zita5 : 30.12.13 at 06:21
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Zitka, konečne ti dochádza, že dôležité je to, čo je napísané v zákone. A nie nejaké usmernenie alebo pokyny drsr alebo mrsr, dokonca aj ministerstva.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Účtuješ nejaké združenie , ak áno ako si sa rozhodol postupovať od 1.1.2014 ? Ja osobne idem po starom čo sa týka §§49 a 51 zákona o DPH pokiaľ nezmenia zákon Už som rozhodnutá aj za cenu , že by som sa mala pri prípadnej pokute súdiť .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Momentálne neúčtujem. Posledné združenie má prerušenú živnosť a nie je platiteľom DPH. Takže toto zatiaľ nemusím riešiť.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Tak trochu zbežne som pozrel ten §4.
Mne z toho vychádza, že všetci účastníci združenia nemusia byť registrovaní ako platcovia DPH.
Myslím, že celý tento humbuk vznikol kvôli kontrolnému výkazu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Janko §4 je jasný každému(tu problém nevidím žiaden ) , horšie je to Oznámenie , ktoré prilepili na stránku . Ako ja môžem donútiť dodávateľa , aby uviedol na FA napr. 5 členov aj s jeho obchodnými údajmi na FA ako odberateľ ...neviaže ich k tomu žiadna povinnosť a po druhé softwérovo to nie je možné ...a za ďalšie , to nezmyselné prefaktúrovávanie ...sodoma gomora ...neviem či si čítal ten oznam celý čo navrhujú ....

Okrem iného 2.januára už združenia musia fungovať ...a nevedia ako , tak buď hop alebo trop ..ja som sa rozhodla ísť starou cestou .
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Zitka veď ústava SR čl.2 jasne hovorí, čím sa máme riadiť my a aj čím sa majú riadiť štátne orgány. Teda zákonom. Chcel by som vidieť aký paragraf by si porušila. To by museli uviesť.
Skús sa ich opýtať, aký paragraf by si porušila.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Telefonovala som teraz do Krosu ...od metodičiek z MF SR majú pokyn , že v tejto dobe softwérovo sa to dá spraviť tak , jedine že sa vytvorí nová firma .....to znamená že vytvoriť samostatne účtovníctvo ďalších členov ....ale však každý člen , ktorý pracuje v združení už má vytvorené svoje účtovníctvo ....z toho mi vyplýva , že žiadne buď a alebo b neexistuje podľa oznámenia z FRSR ....jedine cesta , že na jednu zákazku spraviť toľko faktúr , koľko je členov združenia vo výške ich podielu a taktiež aj nakúpiť materiál , alebo si to prefaktúrovať .

KROS zatiaľ nevie ako túto situáciu riešiť a ani nevedia , kedy k vôbec k nejakému riešeniu pristúpia .
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Také metodičky by som niekam poslal.
Horšie že KROS nevie ako to má urobiť. A vraj softvéristi(či aj KROS neviem) hovorili, že v tom nevidia problém, ako to prezentoval Kazisvet.
Už vidím ako elektrárne a plynárne vystavujú na jeden elektromer/plynomer viac faktúr podľa pomeru v zmluve o združení.
Naposledy upravil marjankaj : 30.12.13 at 15:45
1 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Pochváliť
Konkrétne plynárne to neurobia...klient sa informoval
1 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 10.10.12
  2. Príspevkov: 19, Posledný príspevok: 15.02.10
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 02.11.06
  4. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 08.02.06
  5. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 22.08.05