Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel za auto s českými značkami (EČV)

Mám klienta, ktorý jazdí na českých značkách v SR. Z uvedených zmien som pochopila, že teda v SR nie je povinný platiť DzMV za rok 2013. A nemusí túto daň zaplatiť v ČR? A čo bločky za PHM? Tie si môže dávať do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V minuloročnom dokumente FRSR "Otázky a odpovede k podávaniu daňových priznaní k dani z motorových vozidiel za rok 2012"

    sa uvádza:

    Od 1. januára 2013 predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné
    vozidlo kategórie M, N a O, ktoré je evidované v Slovenskej republike a používa sa na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých príjmy sú predmetom dane z príjmov.
    Z uvedeného vyplýva, že od 1. januára 2013 predmetom dane bude len vozidlo, ktoré je evidované v Slovenskej republike, a to bez ohľadu na to, kde sa vozidlo bude používať na podnikanie. Teda vozidlá, ktoré majú pridelené evidenčné číslo v zahraničí, v zdaňovacom období roka 2013 už nebudú podliehať dani z motorových vozidiel, a to aj napriek tomu, že sa vozidlá budú používať na podnikanie na území Slovenskej republiky.

    Od 1.1.2013 daňovníkom dane z motorových vozidiel už nie je daňovník, ktorý používa
    vozidlo na podnikanie, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaná osoba s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.
    Pri vyplácaní cestovných náhrad zamestnancovi za používanie vozidla na služobné cesty je
    daňovníkom zamestnávateľ, bez ohľadu na to, či zamestnanec je alebo nie je držiteľom tohto vozidla.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    cacka
    Mám klienta, ktorý jazdí na českých značkách v SR. Z uvedených zmien som pochopila, že teda v SR nie je povinný platiť DzMV za rok 2013. A nemusí túto daň zaplatiť v ČR? A čo bločky za PHM? Tie si môže dávať do nákladov?
    16/1993 Sb.Zákon České národní rady o dani silniční - http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-16

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Čiže ak som správne pochopila, tak bude túto daň platiť v ČR, podľa §2, ods.1, písm.a)?

    § 2
    Předmět daně

    (1) Předmětem daně silniční jsou silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla (dále jen „vozidla“)

    a) registrovaná v České republice,

    b) provozovaná v České republice a

    c) používaná

    1. poplatníkem daně z příjmů právnických osob s výjimkou používání k činnosti veřejně prospěšného poplatníka daně z příjmů právnických osob, pokud příjmy z této jeho činnosti nejsou předmětem daně z příjmů, nebo

    2. poplatníkem daně z příjmů fyzických osob k činnosti nebo v přímé souvislosti s činností, ze kterých plynou příjmy ze samostatné činnosti podle zákona upravujícího daně z příjmů.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Bude platiť túto daň v Česku aj taká slov. s.r.o., pre ktorú jazdí zam-ec na svojom súkromnom aute?
    Inak povedané, je rovnaká právna úprava pre platenie dane z MV v Česku aj na Slovensku?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to však nie je odpoveď na môj problém.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    KEJKA
    to však nie je odpoveď na môj problém.
    Kejka, ja som to nedavala ako odpoved na tvoju otazku ... mimochodom o nejaky prispevok nizsie mas link na cesky zakon

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    veď áno, šla som tentokrát kratšou cestou.............
    Naposledy upravil KEJKA : 04.01.14 at 20:30 Dôvod: preklep

    Daň z motorových vozidiel za auto s českými značkami (EČV)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.