Zavrieť

Porady

aký dátum uviesť v R02 v prípade nového auta?

Auto bolo kúpené 9.7.2013, do 15.7.2013 sa používalo staré auto, nové stálo v garáži. Dátum na R02 chcem uviesť 16.7.2013, ale v eDane to nejde. neakceptuje ani dátum 9.7.2013
Nejde o opakované používanie v zmysle poučenia, teda netreba uvádzať dátumy v poznámkach.
Mám to vyriešiť tak, že R02 nechám nevyplnený údaj, uvedie počet dní od 16.7. včítane? Prípadne uviesť v poznámkach oznam, že auto bolo prvý raz použité 16.7.?
upresňujem - hlási mi to logickú chybu, nie kritickú, takže môžem to odoslať?
Naposledy upravil KEJKA : 05.01.14 at 14:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Kejka, ja som skusala nahodit tie tvoje datumy a dovolilo mi to, a aj vyhodnotilo ako korektne
    KEJKA mne to hlási logickú chybu.
    srska s logickou sa dá odoslať
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KEJKA tak nechápem, prečo mne vyhadzuje logickú chybu.
    srska máš verziu 1.2.0.1 ? + len taký postreh - odosielal som dp dzmv 01.01.14 a mám ev. číslo toho podania z roku 2013 :-)) ale je to akceptované aj prijaté
    KEJKA 1. mám verziu 1.2.0.1., overila som si to
    2. nechápem, ako ti mohlo vyhodiť korektne vyplnené, ked nemáš vyplnené DIČ? ja som to skúšala, chcela som tu pripnúť obr. tiež s mojou hláškou o logických chybách ale ked som vymazala DIČ tak ma to odkazuje na chýbajúce DIČ...............a ďalej nepustí
    srska dič tam je, len je graficky "rozmazané" :-) aj s ečv
    KEJKA aha, tak pardon.
    zopakovala som, na str.1 mám dátumy od 1.1. do 31.12.2013 a mám tam dokopy 3 autá
    a na toto jedno kúpené v r. 2013 mi tie logické chyby dáva stále. nechápem.
    srska no ja mám v origináli r01>r02. vyskúšal som tvoje dáta a po kontrole je to ok ako na obrázku
    KEJKA z akého dôvodu je R01>R02 ?
    srska lebo vozidlo bolo od kúpy mesiac na dočasných ečv, čo nebráni používaniu v sk na pozemných komunikáciách podľa zákona 725/2004
    KEJKA aha, jasne, chápem, mohlo ma to napadnúť.
      zbaliť

    aký dátum uviesť v R02 v prípade nového auta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.