Zavrieť

Porady

Su platne odhlasky k DzMV (sezonne prace) podane do 06/2013 kedy vstupil do platnosti pokyn FRSR?

Dobry den, prosim o radu.
1. mam vozidlo, ktore bolo odhlasene na DU 11/2012 a zacalo sa pouzivat podla knihy jazd 04/2013 ... teda danova povinnost je od 04/2013 do konca roka.
2. mam vozidlo, ktore bolo odhlasene na DU 01/2013 a zacalo sa pouzivat podla knihy jazd 04/2013 ... teda danova povinnost je od 04/2013 do konca roka alebo pokyn FRSR plati aj spatne a tuto odhlasku akceptovat nebudu?

Informovala som sa na DU a pani mi povedala, ze pri vyplnani danoveho priznania mam brat do uvahy stav aky platil do 06/2013 a po....teda aj v druhom pripade danovu povinnost od 04/2013. Da sa tomu verit?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Ja som tiež mala auto odhlásené 2 mesiace, ale zaplatila som za celý rok , nebudem sa pre pár euro stresovať .Vtom pokyne FRSR písali, že je jedno či sa auto používa na sezónne práce, alebo je podnikateľ PN a nepoužíva ho, lebo nedochádza k prerušeniu podnik. činnosti a tak ani nedochádza k zániku daňovej povinnosti a vozidlo je predmetom dane celý rok. Novelizácia zákona je s účinnosťou od 01.12.2012 . Metodický pokyn nadobúda účinnosť 12.06.2013.
    Naposledy upravil wirgi : 17.01.14 at 15:00
    Forest LK Vdaka za info, a mala si ho odhlasene v roku 2013, alebo ti odhlaska prechadzala z roku 2012 (myslene este pre ucinnostou novely)? Mne sa jedna o 6 vozidiel a rozdiel dane je markantny, preto ma zaujima, ze ci budu akceptovane tie kde boli auta odhlasene v 11/2012??? Beriem, ze odhlasky podane v roku 2013 uz riesit nebudem a zaplatime dan za cely rok, ale rok 2012 je podla mna opodstatneny.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Odkedy vstupujú do platnosti POKYNY?
    Zrejme až budú uverejnené v zbierke zákonov.

    Su platne odhlasky k DzMV (sezonne prace) podane do 06/2013 kedy vstupil do platnosti pokyn FRSR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.