Zavrieť

Porady

DPH elektronicky

Dobrý večer, prosím o radu, idem v programe podávať prvý krát elektronicky DPH, našiel som ako sa podáva súhrnný výkaz, ale neviem kde sa dá v takom formáte podať aj klasické DP ku DPH. Prosím veľmi pekne, ako postupovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    a mimo komentu aj malá rada:
    Keď Ti horí termín, kašli na xml zo softu a tlačivo vyplň ručne na eDaniach podľa tlačiva, ktoré Ti vypľuje soft.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    cez edane ...

    Po prihlaseni sa na portal FS sa ti otvori Osobna internetova zona - klikni na Katalog formularov - vyber prislusne DP (klikaj na sipky nie na text) a klikni vpravo na ikonu edane

    ponukne ti ulozenie suboru, ten potom instalujes

    pozri aj https://www.financnasprava.sk/sk/ele...tronickych-dok
    a klikni aj dole v linku na Overenie splnenia podmienok AES.

    Kniha evidencie DPH - Moznosti - ZostavitDPH danove priznanie

    objavi sa ti tabulka s priznaniami - vyberies ktore chces - moznosti - Exportovat zaznam ... - tam ti ponukne kam ulozit xml subor a zaroven export do edane (ale asi verziu java nie windows ci ako su oznacene)
    Naposledy upravil avalik : 21.01.14 at 19:27
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bazil Ďakujem, len ja som sa asi zle vyjadril, mne ide o to, že ja priamo v programe Oberon neviem spracovať daňové priznanie k DPH v xml súbore tak, aby som ho cez edane vedel natiahnuť do systému. Ja tam proste nemám aký súbor priložiť, lebo ho v programe neviem vytvoriť. Stiahnutú mám poslednú verziu december II. Ďakujem
    avalik doplnila som odpoved
    bazil Tak asi mám nejaký problém, lebo keď rozkliknem Možnosti - mám tam len DPH súhrný výkaz ( xml ) a Prehľad priznaní, žiaden Exportovať záznam. Prosím,neviete v čom môže byť chyba?
    tictac7 prepáč, ale musím - skús si tento problém riešiť počas pracovnej doby aj priamo s dodávateľom SW..... - nič v zlom, len už nemáš veľa času, a keď zareaguješ len raz za 24 hodín, že Ti rada nepomohla, je dosť možné, že to do pondelka ani neporiešiš....
    avalik mas otvorenu agendu firmy?
    mondes Prosím, ak som si DPH načítala zo súboru, ako ho mám odoslať? Ako podpíšem? Tiež posielam prvýkrát elektronicky a mám dohodu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.