Zavrieť

Porady

HIM zaradenie

Poraďte, prosím, do ktorej OS zaradím bowling-bowlingovú dráhu, keďže je to podstatne iný HIM, ako v predošlej otázke v hodnote 29 300,00 €? Do ktorej KP by patril?...Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    urobím kukuč do zákona 595/2003. V jeho prílohe nájdem, že v 2. odpisovej skupine pod položkou 2-38 KP 32.40.4 sú ostené hry. Nájdem si položku KP 32.40.4 http://app.statistics.sk/wmetis/klas..._posledny=3292 a zistím, že bowlingovú dráhu sem asi nedám.... Logický záver - 3. OS
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubi011 Dakujem za čas,ktorý ste venovali odpovedi, tiež mi to do ostatných hier nepasovalo,ale keď pozerám OS.3 tiež vôbec neviem,kde by som to zaradila, popisy jednotlivých položiek neobsahujú toto zariadenie....majiteľ nepredpokladá,že to vydrží až 15 rokov
    lubi011 opr.12 rokov :-)
    tictac7 hmmm. blbý postup - teda - nehnuteľnosť, či niečo nápodobné nenájdem v nižšej - tak je v 4. OS, pri ostatných je postup opačný - ak nenájdem v nižšej OS -tak patrí do 3. OS
    marjankaj To je fakt
    tictac7 ...som tak doteraz postupovala..... asi blbo, ale je fakt, že bowling som neriešila
    marjankaj Ako to môžeš zaradiť do 3. odpisovej skupiny, ak to tam nie je uvedené?
    tictac7 veď áno. neuvedomila som si, že sa jedná o bowlingovú dráhu, ktorá je súčasťou budovy. Ale ak sa jedná o neviemaký stroj, zariadenie, čo nie je súčasťou nehnuteľnosti - tak to nie je tak, že hľadám, v 1.- nenájdem, hľadám v 2. - nenájdem - tak v 3. ani nemusím hľadať a hneď to tam "švacnem"? Inak si potom neviem vysvetliť, prečo sú v 4. OS len 2 položky .... S ostanými čo spravíš?
    marjankaj No veď najprv čítaj §26 a až potom prílohu.
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    §26
    (2) Hmotný majetok, ktorý nemožno zaradiť do odpisových skupín podľa prílohy a ktorého doba použiteľnosti nevyplýva z iných predpisov, sa na účely odpisovania zaradí do odpisovej skupiny 2; to neplatí pre hmotný majetok podľa ods. 6 až 9. Súbor hnuteľných vecí sa zaraďuje do odpisovej skupiny podľa hlavného funkčného celku. Pri postupe uplatnenom podľa § 22 ods. 15 sa jednotlivé oddeliteľné súčasti zaradia do rovnakej odpisovej skupiny, v ktorej je zaradený tento hmotný majetok s výnimkou jednotlivých oddeliteľných súčastí budov a stavieb, ktoré sú zaradené v prílohe č. 1.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Ak je to súčasť budovy, tak odpisová skupina č.4
    tictac7 ....tak toto je fakt blbé....nie je to výťah, alebo PC sieť----takže fakt 20 rokov -no ďakujem, neprosím - to ani v šenku v Iliji nemajú bowling, ktorý má 20 rokov.....
    lubi011 to nie je radostná správa pre majiteľa,ako som už písala, nepredpokladá, že to toľko vydrží
      zbaliť

    danculka je offline (nepripojený) danculka

    danculka
    Tiez riesim zaradenie bowlingovej drahy.., naozaj ste to zaradili do 4. OS aj ked nema taku zivotnost? Informovala som sa u dodavatela, pani uctovnicka mi povedala, ze ona drahu zaradovala este v r. 2003 a uz ju ma odpisanu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.