Zavrieť

Porady

Oklamaný cez BAZOS.SK - Postup pri vyšetrovaní ?

zdravím. bol som oklamaný cez bazos.sk. predajca pôsobil seriozne, po istom case sme sa dohodli na dobierke. mal mi prist telefon za 250€. namiesto toho mi prisla prakticky prazdna krabica v hodnote 250€. Na pošte sa spísala zápisnica o tom že v krabici mobil nebol. Ako svedok bola pokladnícka. Potom som šiel podat trestné oznamenia na policiu. Zistilo sa že IP adresa pridania inzerátu aj emailov je falošná, tel.cislo je falosné - nevystopovatelne, adresa bola vymyslena, meno bolo vymyslene a taktiez adresa. Jedina stopa je číslo účtu - to udával na pošte , a tam mu prišli peniaze.
Kedže sa jednalo o sumu 250€, teda menej ako 266€ je to len priestupok. Tým pádom, aký trest môže dotycného pana postihnúť ? Keďže to je len priestupok, rieši to vôbec polícia ? Môže polícia aj pri priestupku zistiť meno a adresu z čísla učtu ? pokiaľ viem, tak na zistenie meno a adresy treba súdny príkaz, ten býva vydaní aj ked sa jedná len o priestupok ? V prípade že dotycného pána nájdu, mam nejakú šancu dostať svoje peniaze naspať ?


Vopred ďakujem za odpovede
ariadna22 daj si inzerát, že hľadáš ľudí, ktorých ten človek oklamal, vypíš tam všetky tie údaje o ip, falošný telefon, adresu poste restante ktorú ti udal a hod to na fora, na bazos, na bezplatné inzertné portály a potom ked vás bude viac, môžte podať hromadné trestné oznámenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ja by som na tvojom mieste skúsil zistiť cez banku jeho adresu - teda majiteľa účtu. Z hľadiska legislatívy to je možné. Tu som o tom písal - osobná skúsenosť:

    http://www.porada.sk/t148429-p2-moze...ml#post1524371

    http://www.porada.sk/t163384-poskytn...protiuctu.html

    http://www.porada.sk/t150861-je-mozn...avny-ucet.html
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona ale on platil na poste dobierku, nie cez banku
    trust123 skôr ma zaujímajú odpovede na tie otázky ktoré som spomenul vyššie toto som už skúšal.
    lujza.j podal si oznámenie na polícii?
    trust123 áno. písal som to aj v príspevku vyššie.
      zbaliť

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    4 roky staré, ale aj tak odpoviem:
    Pokiaľ to bola dobierka, teda zaplatené na pošte, a balík si otvoril za prítomnosti poštárky, tak sa to vraj dá priamo tam nahlásiť, a pošta pozdrží peniaze, nevyplatí ich odosielateľovi. Následne to rieši polícia. Banka je povinná poskytnúť osobné údaje polícii. S tou malou škodou je to biedne, tiež mi niečo ukradli, páchateľ sa našiel, a skončilo to iba "bububu, a ste voľný". Žiadnu pokutu zrejme nedostal, a mne sa vrátila vec nekompletná a poškodená. Najlepšie riešenie proti podvodníkom je zverejniť všetko čo sa dá (adresa, tel.číslo, číslo účtu, meno) na internete, aby sa mu ostatný vyhli. Žijeme v zlodejskom štáte, kde podvodníci majú väčšie práva, ako poškodený. Bohužiaľ.
    Naposledy upravil PotPalo : 31.01.18 at 22:33
    jslancik Majú väčšie práva aj co sa týka poškodzovania dobrého mena a zverejňovania osobných údajov. Nemôžeš len tak hocikoho na nete o hovoriť, že spravil to ci ono. Lebo budeš mat z toho problém. A niekto môže o hovoriť teba... Lebo vymyslieť dá dá hocičo.

    Oklamaný cez BAZOS.SK - Postup pri vyšetrovaní ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.