Zavrieť

Porady

Kde zaplatím daň z príjmu, ak pracujem viac ako 183 dní v Nemecku na pracovnú zmluvu ako opatrovateľka?

Zdravotné a sociálne poistenie platím na Slovensku, keďže mám slov. živnosť. Kde mám podať daňové priznanie, ak som pracovala v Nemecku dlhšie, ako 183 dní? Mám pracovnú zmluvu /presne rámcovú zmluvu o pracovnom nasadení v oblasti 24 hodinovej domácej starostlivosti/ s rodinou a mám tu prechodný pobyt. Pracujem cez agentúru, s ktorou mám uzavretú zmluvu o sprostredkovaní. Po takmer roku mi agentúra oznámila, že nemôžem pracovať dlhšie ako 183 dní v Nemecku a nevedia mi vysvetliť prečo. Ako to je naozaj a kde teda zaplatím daň z príjmu. Ako najlepšie by som mala situáciu naďalej riešiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    V podstate sa jedná o to, že ak sa v zahraničí zdržiavaš viac ako 183 dní vzniká Ti tam vlastne stála prevádzkáreň. Mala by si tam podávať DP len z príjmov v Nemecku a na SVK z celosvetových príjmov, kde by si mala na základe podaného DP v Nemecku vlastne príjem v SVK DP vyňať a teda neplatiť z neho daň na SVK.

    jarkada je offline (nepripojený) jarkada

    jarkada
    DP podavas na SVK s celosvetovych prijmov,tak ci tak.Ten pocet dni odpracovanych v DE je obmedzeny to je pravda.Mas vybaveny formular A1 so soc poistovne na slovesnku?Pretoze tam by si mala mat uvedeny pocet dni ,kolko mozes odpracovat v nemecku.

    Kde zaplatím daň z príjmu, ak pracujem viac ako 183 dní v Nemecku na pracovnú zmluvu ako opatrovateľka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.