Zavrieť

Porady

moze odo mna ziadat exekutor peniaze po viac ako desiatich rokoch?

vo februari v roku 2002 som zobral od spolocnosti orange dva mobilne telefony tipu nokia. na pausal. stala sa taka nemila vec, ze mi oba telefony ukradli. mal som vsak nezaplateny ucet za volanie. to vsetko sa udialo este v roku 2002. minuli rok teda v roku 2013 som dostal list od exekutorky, kde odo mna ziada skoro 3000 euro. co je pät nasobne viac ako bola cena za vsetko. ma exekutorka pravo po tak dlhej dobe ziadat odo mna peniaze???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    predovsetkym usi existovat nejaky exekucny titul - bud rozhodnutie sudu, alebo podobne. Teda uz pred exekucnym konanim prebiehalo konanie, ktore vas zaviazalo platit. Pokial toto konanie prebiehalo do 3 rokov odo dna splatnosti pohladavky nie je premlcane. Taketo rozhodnutie je exekucnym titulom a sposobuje, ze pohladavka z neho nie je 10 rokov premlcana. Treba ist pozriet do exe spisu na zaklade akeho rozhodnutia je tato vykonavana. Ak nebolo dorucene, ci je pravoplatne a pod....

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    V prvom rade, účty je potrebné platiť.
    V druhom rade, ak by ste chceli zisťovať, či ten nárok mobilného operátora je premlčaný, museli by ste ísť na nazrieť do spisu konania, ktoré sa udialo v mieste vášho trvalého bydliska na Okresnom súde. Z toho zistíte k čomu ste boli rozsudkom, alebo platobným rozkazom zaviazaný a hlavne kedy. A kedy tento nadobudol právoplatnosť a vykonateľnosť. Exekútor môže na návrh oprávneného (veriteľa) a na základe právoplatného a vykonateľného exekučného titulu vymáhať pohľadávku v lehote do 10 rokov (teda oprávnený môže podať návrh exekútorovi v lehote do 10 rokov od právoplatného a vykonateľného rozhodnutia)
    Naposledy upravil AmmiS : 23.03.14 at 17:35
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka to vyzerá,že exe to u seba držal aby rástli percentá a tesne pred vypršaním doby to vytiahol..........
    AmmiS Až tak by som to nevidela, že čakal. Exekútor veľmi čakať nemôže a ani nechce. Je viazaný lehotami v Exekučnom poriadku. Exekútor hneď po doručení návrhu musí požiadať o vydanie poverenia (lehota 15 dní) Exekučný súd je povinný vydať poverenie do 15 dni (ak sú splnené všetky podmienky na jeho vydanie). Po vydaní poverenia je exek. oprávnený exekúciu vykonať, teda vykonať všetky úkony na zisťovanie majetku, zablokovať ho a zexekvovať. V praxi to tak aj beží, že exekútor hneď po poverení súdom lustruje majetok povinného (banky, zamestnanie, hnuteľné veci a nehnuteľnosti ) až kým nejaký majetok neobjaví. Toto môže robiť celý rok a niekoľko rokov, ale je pritom neustále spätne kontrolovaný oprávneným (na žiadosť mu podáva oznámenia o vykonaných úkonoch, takže nemôže nič nerobiť napr. jeden celý rok) a jemu samotnému tiež ide o svoje trovy, takže oni zbytočne nikdy nevyčkávajú.
    kopretinka hmmm.........to zisťovanie mu trvalo 10rokov.....jasnééé,že mu ide o trovy,šak po 10 rokoch budú vyššie....
    AmmiS Nie, možno oprávnený podal návrh neskôr alebo povinný nemal majetok (http://www.porada.sk/majetok#__AUTOKW), ktorý by mu mohol exekutor zablokovať dlhšiu dobu. Ale podstatné je, že ak s vedomým nezaplatí čo je povinný, tak také niečo sa musí dať očakávať, či nie? ;-)
    kopretinka tak to je jasné...........
    masterwoodo to napadlo aj mne. lebo fakticky za celu tu dobu som dostal len jeden list od spolocnosti orange a co viem. boli to dva listy od exekutora. prvy bol doporuceny, ale to som nebol doma a tak som ho neprevzal. ten druhy s mojim suhlasom otvorila moja sestra lebo (nebol doporuceny), a tam bolo len oznamene ze bolo proti mne zahajene exekucne konanie, ale nebolo presne vyjadrene ohladom coho. az ked som napisal exekutorke E-mali mi napisala, ze to je ohladom tych telefonov od orange. ten list som dostal v aprili minuli rok. a od vtedy nic. nikto sa vobec neozyva.
    kopretinka a prečo si to nezaplatil?? na čo si čakal??
    masterwoodo este dopisem, nebol u mna ani u nikoho z rodiny nikto. teda od exekucie. nikto nezistoval, ci mam alebo nemam nejaky majetok.
    masterwoodo bolo to odo mna hlupe ze som to nezaplatil uznavam si to. ale potom som nemal na to a neskor som na to ani nemyslel. ked cele roky sa nic nedialo. az teraz to zacalo
    kopretinka to sa tak nerobí,že prídu a zisťujú.....to je už posledné štádium.....bol si predsa vyzvaný,aby si to zaplatil,a isto tam bolo aj číslo účtu...
    AmmiS Exekútor majetok povinného nezisťuje osobne v rodine, ale lustráciou na príslušných úradoch a v inštitúciách (banky, kataster, sociálna poisťovňa, PZ atď) a to minimálne raz za rok. A povinný pri tom ani nevie, že lustrácia (zisťovanie majetku) prebieha.
    masterwoodo jasne. rozumiem.
      zbaliť

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Exekúcia začatá v riadnom termíne sa nepremlčuje.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Chces povedat, ze od roku 2002 ti neprisla ziadna vyzva na zaplatenie dlhu, ktory ti v Orange vznikol?
    Ukradnute telefony nie su dovodom na to, aby si neuhradzal svoje zavazky. Preco si dlhy v Orange nezaplatil?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    masterwoodo prisla jedna. o ktorej viem. ale to som nebol v mieste trvaleho bydliska a neprevzal som ju. a bolo to v roku 2004. od vtedy sa mi nikto zo spolocnosti orange neozval. a preco som nezaplatil to co som mal? nuz, po pravde, nemal som na to.
    ivka70 Potom sa niet co cudovat ...exekucia je opravnena a v termine ...... a ze sa cudujes ako tvoj dlh narastol? Exekucne poplatky , uroky z omeskania, dalsie nevyhnutne naklady .... a ak to nezacnes hned splacat ...este konecna suma narastie ...bud si isty ....

    Inak, keby ti telefony neukradli, tak mas na to splacat ich?
    masterwoodo tak ako, hej. uznavam si vynu, bolo to neuvazene a nerozumne ze som vtedy nezaplatil. ale, ake mali nevyhnutne naklady ked nikto nic neurobil.
    ivka70 Myslis, ze s exekucnym konanim nie su ziadne naklady?
    Tak tie ziadne naklady pocitis ... lebo ich zaplatis
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Veľmi jednoznačné informácie ......ale iba z tej Tvojej strany .
    Bolo by dobré vedieť a vidieť tú korešpodenciu medzi oboma stranami .

    Orange nie je nejaká hogo - fogo firma , ktorá potrebuje vymáhať takýmto spôsobom peniaze od svojich zákazníkov . Ale keď už dôjde na lámanie , tak to potom stojí už za to .

    Odpoveď na otázku potom znie ....Áno - môže , nakoľko chyba je ( bola ) určite na Tvojej strane .
    Exekútor môže naháňať dlžníka do 10 rokov , ale pochybujem , že by tu išlo o prešvihnutie limitu .
    masterwoodo prave ze ma zatial nenahana nikto. minuli rok v aprili mi bol poslany list obycajnou postou (nie doporuceny) ze bolo voci mne zahajene exekucne konanie. a od vtedy sa nik neozval. je mi to totizto nejak podozrive.
    buchač Tu nejde o to , že či sa exekútor ozval raz alebo x-krát ...on si splnil povinnosť .

    TY si mal KONAŤ v zákonnej dobe ...respektíve sa proste a jednoducho interesovať , nakoľko je ( bolo ) to v Tvojom záujme .
    Exekútorovi je to jedno ...on na takýchto prípadoch len a len zarobí .

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Čím to asi bude, že oproti Česku máme 2x toľko exekútorov, k počtu obyvateľov vlastne 4x?

    moze odo mna ziadat exekutor peniaze po viac ako desiatich rokoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.