Zavrieť

Porady

Oznámenie na DÚ o zrážkovej dani

Chcela by som sa spýtať, aký je termín na podanie oznámenia o zrážkovej dani na DÚ - po spracovaní každej dohody alebo po skončení mesiaca, alebo stačí ako prehľad - kvartálne?
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Pepa
Týkajú sa: preddavková daň za daný mesiac - teda keď berieme napr. I.Q. január,február marec
zrážková - december, január, február
SUPER.
Tak to vyzerá. Len či sa to tak aj chcelo, aby to tak vyzeralo ...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ešte mi v tom novom tlačive chýba k šťastiu predpokladaná preddavkova za apríl, máj, jún a predpokladaná zrážková za júl, august, september .......ja sa o chvíľu vymažem
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Pepa
Týkajú sa: preddavková daň za daný mesiac - teda keď berieme napr. I.Q. január,február marec
zrážková - december, január, február
SUPER.
Bingo. Ešte by my sme to mohli vyriešť tak, že to vyrazíme z príjmov za rok 2006 a zahrnieme do príjmov roka 2007. To len tak, aby sme sa nenudili.
Naposledy upravil Denda : 31.01.07 at 15:56
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Paula
Ešte mi v tom novom tlačive chýba k šťastiu predpokladaná preddavkova za apríl, máj, jún a predpokladaná zrážková za júl, august, september .......ja sa o chvíľu vymažem
Pokojne tu ostaň
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Jana Acsová
Tak to vyzerá. Len či sa to tak aj chcelo, aby to tak vyzeralo ...
No - mne sa to javí, slušne povedané: ako guláš.
Vydáva sa potvrdenie o zrazených preddavkoch a zrážkovej dani - kde by vlastne za december zrazená zrážková daň nemala byť ale preddavková áno.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana Acsová
Tak to vyzerá. Len či sa to tak aj chcelo, aby to tak vyzeralo ...
To se nikdo nedoví....
To by museli zákonodarci najprv také Prehľady vypĺňať a prešla by ich chuť. Predpokladám, že tak ako zaviedli zrážkovú daň k zjednodušeniu práce mzdových účtovníkov , tak ich cielľom bolo aj teraz zjednodušenie práce a teda zjednotenie tlačiva...

Veď v DPH tiež melieme 19% s 10%....
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Ty brďo - jak to vlastne má byť?
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
M3G
To mi sedí, ale keď som bol podávať oznámenia o zrážkovej dani, povedali mi, že za 12 mesiac ešte musím podať, resp. pracovníčky nie sú si isté. Koncepčne podľa starého zákona by malo byť podľa nich odovzdané oznámenie o zrážkovej dani ešte aj za 12 mesiac. Inak isté si budú až po nejakom školení, čo ich čaká. Lenže to by bolo pre mňa neskoro, takže ja som to radšej odovzdal. Problém je teraz čo s tým, keďže som to nemal podať a podal - ja som to zatiaľ nechal tak, a ani na DÚ sa zatiaľ nesťažovali.
Ja som podávala začiatkom januára, samozrejme za decembrovú odmenu a vtedy mi to zobrali. Včera som mala ešte jedno oznámenie, tiež za december a zrazené v januári, tak mi už nevzali s tým, že to ide už do prehľadu za 1.Q. Keď som sa pýtala, čo s tými, ktoré už boli odovzdané, tak odpoveď bola že nič, že nebudú brané do úvahy. Tak som zvedavá. DÚ- Prešov
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa
No - mne sa to javí, slušne povedané: ako guláš.
Vydáva sa potvrdenie o zrazených preddavkoch a zrážkovej dani - kde by vlastne za december zrazená zrážková daň nemala byť ale preddavková áno.
Tá zrážková sa Ti mení na preddavkovú pri podaní DP ....
Potvrdenie nie je vysporiadanie vzťahov s DÚ, ale so zamestnancom...ale Prehľad s DÚ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lydka R
Ja som podávala začiatkom januára, samozrejme za decembrovú odmenu a vtedy mi to zobrali. Včera som mala ešte jedno oznámenie, tiež za december a zrazené v januári, tak mi už nevzali s tým, že to ide už do prehľadu za 1.Q. Keď som sa pýtala, čo s tými, ktoré už boli odovzdané, tak odpoveď bola že nič, že nebudú brané do úvahy. Tak som zvedavá. DÚ- Prešov
Veď iné ani nemôžu....takže Tí ktorí ste poslali dobre a Tí, ktorí ste neposlali aj tak dobre..

Uvediete všetkov I. štvrťroku...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
evina
Tá zrážková sa Ti mení na preddavkovú pri podaní DP ....
Potvrdenie nie je vysporiadanie vzťahov s DÚ, ale so zamestnancom...ale Prehľad s DÚ...
Pepíííí stačí? Ja toto ako vysvetlenie beriem. Už len vysvetliť ľuďom, že budú spreddavkovaní, resp. načo vysvetľovať. Spreddavkujeme ich a basta ... fidlikať budeme narok.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

evina
Tá zrážková sa Ti mení na preddavkovú pri podaní DP ....
Potvrdenie nie je vysporiadanie vzťahov s DÚ, ale so zamestnancom...ale Prehľad s DÚ...
Evi - pekne si mi to povedala, len problém je v tom že tomu absolútne nerozumiem.
Takže skúsim to pomaly - do potvrdenia o zrazených preddavkoch ide aj zrážková daň zrazená v januári - čiže za december - a ja si vypýtam v DP späť zrážkovú daň za 12 mesiacov - hej????????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa
Evi - pekne si mi to povedala, len problém je v tom že tomu absolútne nerozumiem.
Takže skúsim to pomaly - do potvrdenia o zrazených preddavkoch ide aj zrážková daň zrazená v januári - čiže za december - a ja si vypýtam v DP späť zrážkovú daň za 12 mesiacov - hej????????
Podľa môjho myslenia hej....To predsa robíš aj u preddavkovej...v Potvrdení 12. mesiac uvádzaš /to je ten vzťah so zamestnancom alebo sama so sebou /, ale na DÚ ju odvedieš v januári, tak v Prehľade v januári /to je ten vzťah s DÚ/.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

evina
Podľa môjho myslenia hej....To predsa robíš aj u preddavkovej...v Potvrdení 12. mesiac uvádzaš /to je ten vzťah so zamestnancom alebo sama so sebou /, ale na DÚ ju odvedieš v januári, tak v Prehľade v januári /to je ten vzťah s DÚ/.
No dobre teda - spokojná som sama so sebou Tak som si to myslela, len istota chýbala.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
evina
Veď iné ani nemôžu....takže Tí ktorí ste poslali dobre a Tí, ktorí ste neposlali aj tak dobre..
Ja k tomu len toľko ... posielať, posielať, posielať ... lebo inak nám oni pošlú o pár mesiacov ... výmer na 2000,00.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Jana Acsová
Ja k tomu len toľko ... posielať, posielať, posielať ... lebo inak nám oni pošlú o pár mesiacov ... výmer na 2000,00.
Ja to mám už za sebou - pre istotu
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana Acsová
Ja k tomu len toľko ... posielať, posielať, posielať ... lebo inak nám oni pošlú o pár mesiacov ... výmer na 2000,00.
Môžu, ale neprijmem...opriem sa o zákon
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
evina
Môžu, ale neprijmem...opriem sa o zákon
Jajžebože strach veliký. Tato o ten slovenský?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

evina
Môžu, ale neprijmem...opriem sa o zákon
Ustojí to zákon, keď sa oň oprieš?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana Acsová
Jajžebože strach veliký. Tato o ten slovenský?
Ja práve strach nemám Áno o ten...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať