Zavrieť

Porady

Podvod s western union - môže mi niekto poradiť?

Pravdepodobne som tiež naletela na podvod s western union. Zatiaľ som nič neplatila ale balík som už odoslal. Ale chcem to napísať poporiadku.....Na začiatku mi na stránku kde som ponúkala na predaj svadobné šaty napísala táto pani alebo pán :suvi.paula149@gmail.com, teraz neviem, že má záujem o šaty, aby som poslala číslo účtu, meno a názov banky kam ma poslať peniaze, kde bola zarátaná aj preprava, že pošle peniaze cez svoju banku na môj účet. Komunikácia išla spočiatku dobre, napísala mi že bude ma kontaktovať jej banka ( Scotia bank) o prevode penazí, To aj presne tak bolo banka mi poslal dva e-maily (ktoré mi mimochodom prišli do spamu) kde potvrdzovala že jej klientka urobila prevod penazi a čakajú iba na to, že pošlem balík a dám im kod pod ktorým si môžu balík sledovať, a potom mi pustia peniaze na účet. Všetko toto som spravila, balík som odoslala ale peniaze mi nedošli, pretože mi prišiel z banky e-mail, že majú problém z prevodom na môj účet, že minimálna suma prevodu zo zahraničia musí byť 500 eur a preto ma žiadaju aby som doplatila sumu do 500 eur (hodnota balíka plus suma, ktoru akože mám doplatiť), ale mám to zaplatiť cez western union, na nejakú adresu, ktorá sa neyhoduje s adresou kam som posielala balík a dokonca aj štáty su iné. Je možné aby banka niečo take žiadala, bola som sa pýtať u nás v banke kde mam účet, a povedali že nemaju vedomosť o tom aby minimálna suma prevodu zo zahraničia bola 500 eur. To som sa bola pýtať v dvoch bankách a ešte aj na pošte, nikto o tom nič nevie. Chodia mi teraz e-maily akože z banky, aj od kupujúceho že mám sumu čím skôr uhradiť, a dosť na mna tlačia, že sa nemám ničoho báť, že peniaze dostanem späť na účet ( celých tých 500 eur a podobne). Prosím preto o radu čo mám robiť, lebo ked raz posielam niečo z účtu na účet, z banky do banky, tak si myslím že je jedno či ja poslem 50 eur alebo 100 eur proste mi to má prísť...ďakujem vopreed za radu.
Naposledy upravil Dav : 19.06.14 at 05:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BlackRoses je offline (nepripojený) BlackRoses

    Som aký som.... BlackRoses
    Je to tak, naletela si...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    tieto "nigérijské podvody" hádam vznikli na druhý deň po vzniku internetu.......píše sa to všade,aj tu je toho mrte............keby ste ľudia namiesto zdieľania a preposielania všelijakých hoaxov si preposielali takéto informácie....
    https://www.google.sk/search?q=nig%C...HcTT7AaRt4DwBw
    Naposledy upravil kopretinka : 19.06.14 at 06:05

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    čístý podvod. Nič neplať. Šaty a prepravné Ti už len oželieť ostáva....
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janetka224 Ale ked ešte zasielka nedorazila da sa stopnuť nie? Aby mi to prišlo späť na moju adresu..
    kopretinka to tvdia oni,že zásielka nedorazila,ty ju nemáš ako stopnúť.......alebo miesto vypisovania sem si mala ísť skúsiť,či to sa to dá....ale pochybujem.
    ivka70 Skus sa spytat na poste ....
    dariusko No ešte je NENULOVÁ nádej, že podvodníkovi nebude sedieť veľkosť šiat a vráti ich spať
    janetka224 Ak by bol balik na uzemi SR, tak by sa to dalo, balík je už v amerike mám smolu, nech sa s ním zadrhne hajzel...
    janetka224 to by ho muselo osvietiť..čo sa takým ľuďom nestáva, on si ich tam pekne speňaží...
    Mária27 Skús položiť otázku im:
    http://www.scotiabank.com/ca/en/0,,1026,00.html
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A to ti nebolo podozrive, ze niekto z cudziny je odkazany na to,aby kupoval saty na Slovensku? Keby naozaj chcel kupit, tak sleduje inzeraty na domacich strankach a nie v slovencine, ktorej ani nerozumie?

    Na nete mas vela podobnych pripadov,precitaj si https://www.google.sk/search?q=niger...m=122&ie=UTF-8
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janetka224 podozrive mi to nebolo, ale napadla ma taka možnosť, ale ked islo o prevod z banky do banky, tak som v tom nejaky extra problem nevidela až ked mi zacali chodiť tie divne e-maily od banky aj od neho aby som to urychlene zaplatila...
    taiko 1. ziadna banka sa nebude zapajat do transakcii medzi jej klientom a tretou osobou.
    2. v ziadnom pripade banka nikdy neziada nic platit
    3. banka vacsinou nekomunikuje s klietom emailom ale postou
    bodliak No keď už natrafia na niekoho, kto im naletí, tak tlačia na pílu... A chcú ešte hotovosť.
    Všetko, úplne všetko, čo ide cez Western Union, je apriori podozrive.
    kopretinka prečo všetko,mne prišli peniaze v pohode
    janetka224 a nemôže nejako zneužiť číslo účtu, ktoré som jej poslala, poprípade moje meno, adresu a tak podobne......
    arizona Neobvinuj Western Union, on nie je na vine, ze si naivne naletela. Aj ja ho obcas pouzivam,nikdy som nemala problem.A pouzivaju ho tisice ludi na svete.
    AmmiS No, môže... :-(
    LeonCupraR ale nemôže, to je hlúposť. Ako by už mohli zneužiť údaje ako číslo účtu, adresa a podobne... Pokiaľ nemá prístup k účtu, nemá ho ako zneužiť, netreba šíriť zbytočné obavy.
      zbaliť

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    tak to skús otočiť.... napíš im ty, že žiaľ peniaze do 500 € nemáš proste ti nevyšlo, ale že ty si im poslala šaty, tak nech oni pošlú tebe tých 500 € z ktorých odrátaš peniaze za šaty a poštovné a zvyšok im pošleš späť, nakoľko tvoja banke nemá problém poslať aj menej peňazí ako 500 € čo je myslím férová ponuka... a čakaj čo ti odpíšu... už len pre tú srandu... keď si o šaty došla...

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Kontaktovať priamo cez oficiálnu stránku Scotia Bank na ich stránke tu:

    http://www.scotiabank.com/ca/en/0,,1026,00.html

    napísať, alebo zavolať, že niekto zneužíva ich meno a stránku na podvodné konanie. Zistiť priamo od nich informácie, ktoré sa pýtate ohľadne emailov a banky tu na porade. :-)
    V takých službách sú zahraničné banky dosť dôsledné a nebola by som prekvapená, keby v prípade škody na vašej strane by vás nejakým spôsobom odškodnili.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Odpoveď si dostala v banke, kde si sa bola spýtať. Neexistuje, aby niekto musel posielať peniaze kôli prevodu minimálnej sumy 500 eur. Žiadne peniaze neposielaj, prišla by si o ne.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janetka224 Ako sa da napríklad zistiť, že tie e-maily z akože jeho banky su falošne..
    sosak Skopíruj mail, ktorý si dostala, vymaž tvoje osobné údaje a sem prilep.
    dariusko Začni logikou
    janetka224 *******SHIPMENT RECEIPT RECEIVED*******
    Doručená pošta
    x
    Scotia Bank

    13. jún. (pred 6 dňami)

    komu: mne, skrytá kópia: mne

    Preložiť správu
    Vypnúť pre jazyk: anglický
    ScotiabankScotiabankScotiabank Scotiabank
    Woman with tulips Kids looking at magnifying glass
    BE REST ASSURED YOU WE HAVE YOUR MONEY

    Dear Valued Customer:

    From the Desk of the Customer Care Department, We want to let you know that we had just got your shipment receipt Now....As we have now received the shipment receipt from you as required, We will proceed on the transfer of your funds into your account, once the Shipping company contact us back as we are trying to verify your shipment. Your money will reflect into your bank account immediately the Post get back to us with the shipment details confirmed, And you will receive the final confirmation that we have credited your money into your bank account within an Hour so you can go and cash your money at your bank if you will like to. Kindly keep to your email as we will notify you once we remit your funds into your account soonest.

    Thanks for using Scotia bank.

    Scotia Bank
    Customer Service Department
    janetka224 Alebo aj tento, tých mailov bolo viac...


    ScotiabankScotiabankScotiabank Scotiabank
    Woman with tulips Kids looking at magnifying glass
    BE REST ASSURED YOU WE HAVE YOUR MONEY

    Dear Valued Customer:

    From the Desk of the Customer Care Department, We want to let you know that we had just got your shipment receipt Now....As we have now received the shipment receipt from you as required, We will proceed on the transfer of your funds into your account, once the Shipping company contact us back as we are trying to verify your shipment. Your money will reflect into your bank account immediately the Post get back to us with the shipment details confirmed, And you will receive the final confirmation that we have credited your money into your bank account within an Hour so you can go and cash your money at your bank if you will like to. Kindly keep to your email as we will notify you once we remit your funds into your account soonest.

    Thanks for using Scotia bank.

    Scotia Bank
    Customer Service Department
    sosak Aká je mailová adresa banky ? Myslím tým odosielatela.
    janetka224 scotia bank
    Profilová fotka používateľa scotia bank
    scotia.onlinecustomercare@gmail.com
    sosak Pochybujem, aby banková inštitúcia, používala v styku zo zákazníkom gmail. To je prvá indícia, že ti mail neprišiel z banky. Oficiálne banka scotia používa mailovú adresu : scotiabank.com. Odporúčam ti preposlať pôvodný mail z akože banky na phishing@scotiabank.com. Pre istotu by som na tvojom mieste preskenoval počítač antivírovým programom, či si otvorením prílohy nespustila nejaký škodlivý softvér, ktorý môže odsledovať prístupové heslá na internet banking.
    http://translate.google.sk/translate...24%26bih%3D489
    janetka224 to mi nehovor ani zo srandy ja nie som pc genius, a týmto veciam veľmi nerozumiem....je to horšie ako z nejakeho filmu.....
    janetka224 PC je preskenovany, nič nenašlo...tak dufam že je to ok...
    janetka224 Dariusko dobre sa ti bavi na cudzom nešťastí, nevypisuj mi tu blbosti, ktore su mi tak na dve veci, napisala som tu lebo som chcela poradiť, nestretla som sa s takym niečim tak si odpusť tie blbe poznamky
    janetka224 ďakujem, len škoda že som na to neprišla skôr...ani som o tých podvodoch cez net v živote nepočula...no aspon mám skusenosť, keby sa niečo podobne stalo niekomu z rodiny....
      zbaliť
    kopretinka 19.06.14 05:01 odstránil(a) z Porady
    kopretinka 19.06.14 04:57 priradil do Porady
    kopretinka 19.06.14 04:57 odstránil(a) z Porady

    Podvod s western union - môže mi niekto poradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.